Přihlášení
Informace o autorovi
Příspěvky v kategoriích:

97.5% grafy = věštění z křišťálové koule :-)

Linek Petr
Publikováno: 16.1.2016 | Poslední aktualizace: 30.7.2017 23:56  | Shlédnuto: 59x |  Shlédlo uživatelů: 27  | Reakcí: 32
Grafy všeho možného z křišťálové koule

Dlouhodobá předpověď ze dne 30.7.2017

Občas sem dávám tipy na krátkodobé obchody, které směřují proti hlavnímu směru pohybu a když vyjdou, vydělá se na nich pár drobných. Jsou ale docela rizikové, protože jsou to přece jen obchody proti směru a když je ten směr hodně silný, nemusí vyjít. Proto se dnes podíváme na dlouhodobou předpověď některých důležitých instrumentů:

Indexy

Podívejme se na index S&P na hodně dlouhém grafu, na jaký se člověk nedívá často - týdenní graf. Když vynecháme krátké denní oscilace, vidíme, že se na indexech větší poklesy zpravidla dějí až ve chvíli, kdy se u nich vytvoří větší negativní divergence, naznačená dole na MACD v modrém kroužku. Mohlo by to spadnout dřív? No mohlo, ale je to hrozně málo pravděpodobné. Je potřeba dole vytvořit druhý vrcholek naznačený žlutou šipkou v modrém kroužku. A aby se vytvořil, je potřeba prudký a silný růst. Cíl 2500 už je blízko a nevím, zda bude stačit. Možná tak 2550 - 2600. A tam se to bude muset chvíli zdržet, jinak by se ten vrcholek dole nevytvořil.

Pro kontrolu se podívejme ještě na index DJ. Tak tady není žádná pochybnost - musíme nahoru. U SP bych si ještě s přimhouřením oka dovedl představit, že se ten nižší vrcholek už trochu vytvořil, ale na DJ absolutně ne. Tam teprve nahoru musíme a to pořádně. Takže na indexech je jediná smysluplná pozice long. V shortu občas nějaká vlnka vyjde, ale zisk bude nepatrný ve srovnání s pozicí v longu. Minimálně je nesmysl snažit se teď lézt do shortu na delší dobu než pár hodin nebo dnů. Myslím, že růst indexů bude nějak souviset s další sekcí - měnami. Před námi je totiž pokračování slabosti USD.


Měny

Následující graf je zcela zásadní. Na USDJPY se na týdenním grafu vytvořila po poklesu ze 118 na 108 při následujícím pokusu o růst negativní divergence (zakreslená v modrém kroužku dole). Dřív nebo později tedy musíme 108 prolomit a spadnout někam hluboko pod 100, zřejmě někam k 93. Otázkou bude jen, jak v této chvíli korekční růstovou formaci zakončíme a zda třeba nenastane ještě jeden malý pokus o růst,třeba k 112. Dovedu si představit, že ne. V každém případě už nemůžeme překročit úroveň, kde divergence vznikla, tedy 114.45. To je jistota pohybu 17 dolarů dolů s rizikem 4 dolary vzhůru. Super obchod.

Slabost dolaru se projevuje i v souvislosti s CAD. Když jsme se blížili do žlutého kroužku na obrázku dole, psal jsem o tom, že tam kolem 1.375 vznikne velká shortová příležitost a že to v prvním poklesu dá alespoň 5000 pips. To dalo, ale tam jsem bohužel shorty zavřel a začal číhat na nějaký protipohyb a tvoření nižšího high na denních grafech. Když se ale divergence vyznačená v modrém kroužku dole vytvoří už u nižšího high, nemusí se už všechny nižší high znovu vytvářet. Hranici minulého minima na 1.24592 jsem považoval za neprolomitelnou a čekal vývoj namalovaný červenými tečkovanými šipkami. Tuto hranici jsme ale v pohodě o dalších 500 pips projeli. Asi je zbytečné snažit se naskakovat do protipohybu a lepší je lézt do hlavního směru na rezistencích. Předpokládám, že se v budoucnu znovu dostaneme někam na 1.2825 a tam bude mít cenu znovu vlézt do shortu.

Docela záhadou je pro mne GBPUSD. Jak vidíte na obrázku, poměrně přesně se tu pohybujeme mezi jednotlivými trendlines, teď jsme prolomili další čáru na 1.3125 a další je na 1.335. Směr je pravděpodobně nadále vzhůru, ale stejně bych v nějaké chvíli čekal aspoň malou slabost.

Podobně EURUSD. Graf sem raději ani nedávám, protože bych musel napsat, že nás 1.20, 1.30 a 1.40 neminou.

Ropa

Shortu na ropu v této chvíli věřím po USDJPY asi nejvíc, přestože se k bodu obratu teprve blížíme. Velkým důvodem je pro mne tento měsíční graf, co jsem ukazoval už minulý týden. Sice u měsíčních grafů divergence fungovat nemusí, stejně se mi zdá pravděpodobné, že by mělo na MACD dole vzniknout něco, co se takové divergenci podobá, a to by ropa musela klesnout někam pod 30, možná i pod 25. Je to ale měsíční graf, takže takový proces může trvat roky.

Na tomto kratším grafu vidíme podle mne krásně tvořený okrouhlý vrchol, ze kterého bychom se měli odrazit dolů. Odraz by měl nastat jednak v okamžiku dotyku rostoucí TL a jednak někde mezi 51.60 a 52.20. Dokud se nesplní obě tyto podmínky, nemá cenu do shortu vůbec lézt. Minulý týden jsem si myslel, že před tím růstem na 51 ještě stihneme výlet pod 40, ale neuvědomil jsem si, že bychom v tom případě už nestihli splnit obě dvě předchozí podmínky. Té rostoucí TL bychom se pak stihli zespoda dotknout až někde kolem 53 až 54 a tím by byl celý tvar porušen.


Zlato a stříbro

Ke grafu stříbra snad už není co dodávat. Velká pozitivní divergence na týdenním grafu, kde vyšší low se vytvořilo jen malý kousek nad minulým absolutním minimem. Silně vzhůru! To také souvisí s očekávaným propadem dolaru. Graf zlata sem nedávám, v něm je spousta důvodů, proč by mělo ještě poklesnout, ale už jsem se naučil, že stříbro se zlatem nebojuje a zlato se často bez důvodu opičí po stříbře. A tady jeden velký důvod máme - blížící se propad dolaru.


Kryptoměny

Začněme Ethereem. Toto už není dlouhodobá prognóza, ale mám poměrně přesnou představu, jak by se mělo v příštích týdnech Ethereum pohybovat. Je to tedy spíše taková věštba :-). 195-180-250-120-370-100 a níže. No a u BitCoinu stále v podstatě platí můj graf z minulého týdne níže. Pokles na 2300 nakonec nedojel a vytvořil vyšší low už na 2392, pak růst na double top nebo přijde těsně překonané maximum, pak pokles dolů a zřejmě pohyb podle bílých šipek. Stále doufám v dosažení 1300 ve střednědobém horizontu.

A to je všechno. Pokud s něčím nesouhlasíte nebo naopak souhlasíte, napište mi to dole do komentářů, ať mám pocit, že to aspoň někdo čte!

Poznámka ze dne 25.7.2017

Můj broker zavedl do nabídky Ethereum, takže jsem se konečně dostal ke spolehlivému grafu a bohužel minimálně krátkodobě vypadá na růst, takže se teď u Bitcoinu kloním víc k vytvoření double topu nebo k tomu překonání minulého maxima někam pod 3300 - žluté a fialové tečkované šipky v grafu dole. Ropa dává znovu naději lidem, kteří ještě nestačili naskákat do shortů, před propadem bychom mohli dolézt někam těsně k hranici 47, možná i 47.30. Krásné je, že se ropa hýbe přesně proti páru USDCAD, který je na 1.25070, dno už je skoro vytvořené, ale ještě mi tam chybí to správné zakončení, takže ještě maličko dolů, asi retest 1.2480 a bude tu i dno na USDCAD i vrchol na ropě. Protože ale čekám po růstu USDCAD nad těch 1.325 prudký pokles, znamená to, že ten pohyb ropy od 40 k 50 se nakonec uskuteční a následující pokles z 51 na 25 bude short století.

Indexy vytváří takové obrazce, že už zase nevěřím většímu poklesu na 21000 a jestli dolezeme na těch 21350, asi bude pokles vyčerpán. Ale kdo by v této chvíli obchodoval indexy, když tu jsou životní příležitosti na ropě a na USD CAD? 


Velké věštění ze dne 23.7.2017

Bitcoin dosáhl 2700 a myslím, že už v této chvíli nemá prostor vzhůru. Do obrázku jsem žlutě namaloval očekávaný vývoj. Brzy musíme dolů na 2300 a pak předpokládám další pokles, v několika fázích až na 1270. Alternativně by mezitím mohl vytvořit dvojitý vrchol kolem 2900 nebo dokonce nové maximum kolem 3300 (fialové šipky). Dovedu si představit i vývoj podle bílých šipek, tedy oscilaci mezi 1900 a 2900, ale pořád na konci čekám pokles na 1270. U ostatních kryptoměn čekám větší pokles, nemyslím si totiž, že by měly na rozdíl od Bitcoinu nějakou skutečnou hodnotu. A jak sleduju "kryptománii" na internetu, kdy všichni mladí, kteří ještě nemají zkušenost s obřími ztrátami na burze, skáčou do každé nové kryptoměny s vidinou zisku milionů procent, připomíná mi to mánie kolem akcií pink sheetu. Tito lidé musí být obráni o všechny jejich peníze.

Ropa short short short. U ropy je důležitý tento dlouhodobý obrázek. Podle něj čekám propad ropy určitě nekam k 30, pravděpodobně k 25 a možná i pod 20. Pak samozřejmě opět nahoru.

Při podrobnějším pohledu jsem doufal, že se v této růstové fázi dostaneme až k 49, ale zalomili jsme to už na 47.70. V této chvíli jedeme pod 40 a jen doufám, že to ještě není ten hlavní pokles (naznačen tečkovanou čárou) a že se ještě jednou podle žluté celé čáry od 40 podíváme zpatky k 50, možná i k 51 a odtud pak zahučíme na těch 25.

No a pro mne v této chvíli to nejdůležitější - jak jsem psal minule, USDCAD v této chvíli tvoří dno, jsme na 1.254, byli jsme už na 1.252 a řekl bych, že ještě chvíli to dno tvořit budeme mezi 1.25 a 1.255 a pak konečně vzhůru na 1.325 - 1.355, abychom pak definitivně spadli do hlubin. Vše podle žlutých šipek. Drobné nebezpečí vidím v možnosti odrazu dolů už někde kolem 1.283 podle fialové šipky.

Indexy věřím, že pojedeme dolů podle obrázku dole - DJ musí poklesnout na rostoucí TL na 21350 a pořád víc věřím tomu, že bude pokračovat dál dolů až na 21000. Ale celkový vrchol to ještě není, takže pak zase nahoru. Zlato je moc zajímavé. V této chvíli bych brzy čekal ještě jeden pokles, ale stříbro vytvořilo tvar, ze kterého by už rovnou mohlo růst vzhůru a zlato se po něm často opičí. Takže v této chvíli bych si už na short zlata netroufl a při každém poklesu budu číhat na příležitost.


Obrázek ze dne 21.7.2017

Myslím, že jsme na lokálním maximu. Minimálně na DJ. Čekám, že do rána znovu dolezeme na maximum 21625, a odtud provedeme úhybný manévr podle žlutých šipek. Naznačený růst po odraze od spodní červené TL (poslední žlutá šipka) nemusí nastat a korekce může pokračovat někam k 21000, ale rozhodně pak čekám další růst.


Z mých poznámek před pár dny se potvrdilo maximum GBPUSD, naopak EURUSD je pěkná potvora, stále míří vzhůru, ale jak jsem čekal lokální maximum před pár dny, musíme být už sakra blízko :-). Nejvíc mne pořád zajímá USDCAD, ten jednou pojede svisle dolů, ale pořád před tím čekám výstřel vzhůru na 1.32-1.35. Zatím ten odraz nenastal a teprve se k němu blížíme. Jsme na 1,259, odraz "musí" nastat nad 1.246, ale ještě by tam měl přijít výraznější pokles, takže otočka vzhůru zřejmě nastane až kolem 1.25, hlavně ten pád před tím musí být prudký.

Poznámky ze dne 16.7.2017

Bitcoin spadl pod 2000, teď je na 1890 a já nakupuju, čekám pohyb vzhůru, možná až na 2700-3300, pak snad konečně na 1000 - 1300, možná i níž. USDCAD je můj největší kandidát na obří zisk v shortu, je na 1.265 a já naopak zkouším long, s cílem 1.32-1.35, odkud by měl zamířit do hlubin dolů, jako příležitost roku. GBPUSD, tady už je to rizikovější, jsme na 1.31 a já to považuju za lokální maximum a nastupuju short. EURUSD, taky rizikové, jsme těsně nad proraženou klesající TL na 1.1467, opět předpokládám lokální maximum nebo velmi blízko k němu, nastupuju short, ale bojím se :-).
 

Graf ze dne 11.6.2017

Update očekávání BitCoinu. Myslím, že ještě nejsme na vrcholu, zatím velká negativní divergence nevznikla. Na předchozím obrázku jsem při růstu k 2500 - 2700 čekal vznik velké divergence, ale zatím tam není. Řekl bych, že se zastavíme někde těsně kolem 3000 a pak přijde korekce. Na tomto obrázku tipuju, jak by mohla probíhat. Dlouhodobě si myslím, že BitCoin poroste do závratných výšin, ale jsem přesvědčený, že se ještě jednou před tím podíváme pod 1300, snad i pod 1000 a mohlo by to klesnout i na 666 :-) Ale pak už do nebes :-)Graf ze dne 28.5.2017

O víkendu jsem byl požádán, abych odhadl vývoj bitcoinu.


Článek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.