Přihlášení
Informace o autorovi
Příspěvky v kategoriích:

99,0% grafy = věštění z křišťálové koule :-)

Linek Petr
Publikováno: 16.1.2016 | Poslední aktualizace: 24.3.2017 10:00  | Shlédnuto: 38x |  Shlédlo uživatelů: 11  | Reakcí: 27
Grafy všeho možného z křišťálové koule

Komentář ze dne 24.3.2017

Bude to tak, jak jsem namaloval na obrázku níže. Teď je před námi pokles podle první malé žluté šipky na červenou klesající TL. To je zhruba 90 bodů na NQ. Pak růst zpět na 5400. Pak zase dolů.


 

Komentář ze dne 22.3.2017

Takhle?

Zlato už definitivně vzhůru, USDJPY dolů. To poslední vzedmutí před poklesem, ve které jsem doufal, se zřejmě na 115 vyčerpalo.


Komentář ze dne 30.1.2017

Obchod na pěkné nastartování nového roku :-) Myslím, že je před námi větší růst USDJPY. Definitivní odraz nahoru by mohl nastat od modré linie kolem 112.6 (žlutá plná čára), resp. podle tečkované čáry kolem 113.7 v noci z úterka na středu. Spíš bych si přál tu první variantu.


Komentář ze dne 23.12.2016

Pomalu to do sebe všechno začíná zapadat. Vrchol na indexech, vrchol na USDJPY i dno na zlatě. Moje grafy USDJPY z minulého týdne stále platí a nejvíc mne tam zajímá výše "kopečku" na MACD na týdenním grafu z komentáře ze dne 15.12. Už jsme těsně pod klesající TL z denního grafu z minulého týdne (malý modrý kroužek) a momentálně pořád čekám nějaký silnější odraz dolů po dotknutí se té červené TL. Ale celkově, z týdenního pohledu tam pořád tuším vrchol až ve chvíli doputování do velkého modrého kroužku. Každý by měl mít schovanou finanční rezervu pro tuto příležitost století, až tam doputujeme.

Na zlatě se vytvořilo první dno dle mého odhadu na 1122.5 a kdyby nebylo toho očekávání dalšího růstu USDJPY, skoro bych řekl, že už jsme viděli to definitivní dno anebo jsme těsně nad ním. Možná ještě 1115? Každopádně už trochu zlata kupuju.

No a nakonec to hlavní - indexy. Myslím, že nakonec Santu nikdo nezastřelil, ale jsem přesvědčený, že jsme těsně pod důležitým maximem, takže chystám shorty na max do momentu červeného kroužku podle tohoto důležitého grafu. Řekl bych, že se tam dostaneme 30.12.:


Rozbor ze dne 15.12.2016

Ten týdenní graf v předchozím příspěvku považuju za zásadní - podle něj se to všechno řídí. Až vyvrcholí USDJPY, budeme na dně na zlatě. A troufnul bych si říct, že to bude definitivní dno zlata pro toto století :-). Pak už zlato pojede jen vzhůru. Stejně tak USDJPY pak už pojede jen dolů. Dávám sem podrobnější graf USDJPY pro představu, kde ten vrchol zřejmě nastane. Jsme už jen kousek od modrého kroužku, který leží na klesající spojnici minulých vrcholů zhruba na 119.5. Tam by mohlo dojít k prvnímu odrazu dolů. Teoreticky by to mohl být i ten vrchol. Ale spíš čekám, že se ten zásadní vrchol bude tvořit až mezi ca 121.6 a 125.0. A z něj pofrčíme přímo dolů zase na 100. Jsem si poměrně jistej, že přes minulé maximum nad 126 nemůžeme i že hned po tom spadneme zase dolů někam k 100-105. A pohyb z 121.6 - 125.0 na 100-105 je obrovský!


Co se týká specificky zlata, ten jeho graf není určující, ale bude se řídit podle grafu USDJPY z obrázku výše. Až vyvrcholí USDJPY, bude zlato na minimu. Ve svých grafech jsem měl označenou úroveň 1131.50, kde vytvořilo minimum v obdobné minulosti a toho jsme právě teď dopoledne dosáhli. Řekl bych, že prvního minima na zlatě se dočkáme někde kolem 1115-1125. Během dopoledne jsme mohli vidět, že zatímco USDJPY sprintoval vzhůru, zlato už klesalo velmi pomalu. A tento model si dovedu představit i dál. USDJPY poroste rychle, zatímco zlato už moc klesat nebude, spíš se bude držet na současné úrovni a bude tvořit to minimum.

Netypicky sem dám na závěr ještě jeden graf z indexů, který naznačuje jednu velmi nepravděpodobnou událost - Santa Clause letos nejspíš někdo zastřelil. Jestli to byl příznivec Hillary nebo Donalda už se nedozvíme, ale musíme s touto eventualitou počítat.


Komentář ze dne 15.12.2016

Lepší, než hledat malé divergence na krátkých grafech (jak jsem čekal pod 115), je vždycky podívat se na dlouhý graf. A tam je situace poměrně jasná. Měli bychom dojet téměř k minulému maximu, to jest někam mezi 122 a 126 a pak MUSÍ následovat pád dolů zpět ke 100. To pak bude obchod za milion. Takže takhle čekám, že bude vypadat graf USDJPY. Až dospěje USDJPY blízko k minulému maximu, vytvoří se i očekávané minimum na zlatě. Ale je to pořád ještě dost daleko (vzdáleností), i když bychom se tam měli dostat během několika dní, protože růst USDJPY a pád EUR i zlata bude zřejmě prudký.

Potřeba bude trochu zbystřit nad 119, až dorazíme na klesající TL. Řekl bych, že v té chvíli se to poprvé odrazí dolů. Rovněž na zlatě jsem měl zakreslené očekávané minimum na 131.50 a tam už v podstatě jsme. Ale zatím věřím spíš tomu grafu USDJPY nahoře, který bude znamenat další pokles zlata.Poznámka ze dne 11.12.2016

Tak bohužel v pátek USDJPY překonal předchozí maximum a tím podle mne otevřel cestu k případnému prudkému růstu nad 119. Takže jsem veškeré shorty na USDJPY ukončil. Navíc EUR i GBP zkorigovaly a vypadají na pokračování poklesu, takže to taky odpovídá dalšímu pokračování růstu USDJPY. Trochu mne u toho mate zlato. Připadá mi, že je velmi blízko střednědobého minima, ale pokud má před sebou USDJPY další prudký růst, mělo by klesat dál. Zkusím sem v týdnu dát pár obrázků.Poznámka ze dne 8.12.2016

Myslím, že příští týden žádné zvýšení sazeb nepřijde. USDJPY spadne jak hruška, zlato poletí vzhůru a indexy budou pokračovat až do nebe. Short na USDJPY se mi pořád zdá velmi zajímavý.Rozbor ze dne 4.12.2016

Tak se nám to celé trochu zamotalo. Pokusím se popsat, co se vlastně v posledních dvou týdnech stalo a co je asi před námi. Takže především ropa. Před dvěma týdny vyrazila vzhůru tvořit nižší high a jak jsem odhadl v posledním příspěvku, dolezla až k 49. Tam vytvořila dočasné nižší high v oblasti žlutého kroužku a byla to ideální situace k nástupu shortů. Na denních grafech při tom krátce přejela do kladného teritoria na MACD, takže hned mohla začít s poklesem.

Jenže tu zůstalo několik jenže. Tak zaprvé - to, co se na MACD vytvořilo (žlutá linka pod grafem) nebyla rozhodně žádná negativní divergence. Logické by bylo, kdyby se naopak na 4H grafu vytvořilo vyšší low (naznačeno zeleným kroužkem na MACD pod grafem), a pak se jelo znovu nahoru.

Druhé jenže byl graf ropy BRENT. Tam se totiž nižší high na rozdíl od americké ropy vůbec nevytvořilo (naznačeno žlutým kroužkem na MACD pod grafem). Takže BRENT ještě jednou musel vzhůru.

A přesně to se druhý den stalo. Na hodinovém grafu se vytvořila silná pozitivní divergence, shorty se zavřely a ropa v době zasedání OPEC vyrazila vzhůru.

Až do této chvíle to bylo všechno docela dobře předvídatelné. Na 4H grafu nahoře naznačeno vytvoření pozitivní divergence, vytvoření vyššího low a odraz vzhůru. Teprve v této chvíli jsem neodhadl situaci a při druhém dosažení 49 jsem ani nečekal na vytvoření nějaké negativní divergence a rovnou nastoupil shorty. A pak jsem s hrůzou sledoval růst k 50, dotknutí se rostoucí TL a odraz od ní dolů. Ale už v té chvíli to všechno vypadalo velmi podezřele, takže jsem shorty ve ztrátě zavřel. A dobře jsem udělal. V takové situaci je lepší počkat do konce obchodování a případně shorty nastoupit až v aftermarketu. Ale ani tam už jsem je znovu neotevřel.

Důvodem byly nejdelší, týdenní grafy. Ty byly původně důvodem, proč jsem se předchozí měsíc domníval, že musíme zpátky pod 40, a to až ke 30. Jak vidíte na MACD na obou grafech, vytvořila se na nich určitá negativní divergence, která mne vedla k myšlence, že pojedeme dolů. Ale pravdu říct, zejména na Crude Oil to vypadalo spíše na falešnou negativní divergenci, kde ta pravá se teprve musí vytvořit při dalším růstu.

No a jak vidíte na ropě BRENT, ta již v pátek prolomila předchozí maximum a míří dál vzhůru. V této chvíli si neumím představit, že by se to stejné nestalo v příštích dnech a týdnech i na americké ropě. Teď se sice dokončil pohyb a-b-c, takže nějaká přestávka v růstu by měla přijít, ale pravděpodobnější, než pokles, mi v této chvíli přijde další růst. Až do chvíle, než se na grafech vytvoři nějaká pořádná negativní divergence. Ale protože long na ropě můžou jet jen hazardéři, je nejlepší se v této chvíli ropě zcela vyhnout. A to klidně můžeme, protože jsou tu mnohem lepší kandidáti na super obchody.

V minulém rozboru jsem se zaměřil na pravděpodobný pohyb britské libry, dnes se podívám na to nejzajímavější - dolarojen:

V této chvíli nevidím žádný zajímavější obchod. Čekám, že poklesne až někam k 110.800 a pak znovu poroste nad 114. Pak v podstatě vidím jen dvě možnosti, buďto pojedeme dolů někam pod 103, nebo se budeme pohybovat v zužujícím se trojúhelníku, který se nakonec prolomí vzhůru. Která z těchto variant nakonec nastane není v této chvíli podstatné, pokud nás čekají ty dva velké pohyby.

K tomu se váže také zlato. Pokud se bude USDJPY hýbat podle tohoto scénáře, mělo by jet zlato naopak.


Příspěvek ze dne 17.11.2016

Ropa se blíží k těm vytouženým 46.80 - 47.70, ale skoro to vypadá, že bude tvořit rovnou nižší high na denních grafech, o kterém jsem psal, že se musí později vytvořit někde mezi 45 a 49. Pokud se tak stane, bude to poslední příležitost k nástupu do shortů. Ale předpokládám, že se vrchol vytvoří až někde kolem 49. Na indexech jsem ukončil shorty.


Příspěvek ze dne 15.11.2016

A ještě jedna poznámka - dobře začíná vypadat zlato.Příspěvek ze dne 14.11.2016

Sotva jsem včera napsal, že indexy musí ještě nahoru, tak dnes ráno udělal DJ nové maximum a tím podle mne dočasně vyvrcholil. Takže jsem do těch shortů na indexech nakonec přece jen trochu vlezl.


Rozbor ze dne 13.11.2016

Za nejzajímavější instrumenty pro obchodování nadále považuju ropu, EURUSD a GBPUSD, všechny tři samozřejmě na short. Ropa nakonec neměla sílu dolézt ani ke spojnici červených čar z obrázku před týdnem (k první modré šipce, zhruba na 46,80) a zalomila to už na 45.90. Existuje ještě malá naděje, že tuto úroveň znovu otestuje a ještě před pádem dosáhne 46.80 až 47.70 (což by pak byla příležitost na obrovskou páku v shortu), ale jako pravděpodobnější vidím pokles rovnou někam k úrovni 37.50, kde se to odrazí vzhůru a začne tvořit nižší high na denních grafech (někde kolem 45 - 49) a teprve pak to konečně spadne na těch 30. Asi nějak takhle:

Je libo britskou libru? Krátkodobě klidně. Trump pozval jako první návštěvu do USA britskou premiérku a vypadá to, že jak Obama sliboval, že bude při BREXITu Británie poslední ve frontě, tak teď bude ve frontě první, zatímco EU papaláši se budou rozčilovat, že Trump není politicky korektní. Před několika týdny byla na libře úžasná shortová příležitost, kdy se kolem 1.33 motala ve zužujícím se trojúhelníku (mezi červenými čarami na obrázku dole), ze kterého se musela prolomit dolů, což velmi pěkně udělala v místě modrého kroužku a dojela až pod 1.19. Takže kam dál?
Při propadu mi vadilo, že ani v nejmenším zespoda neotestovala červenou trendline, pod kterou se prolomila, a říkal jsem si, že by to měla někdy v budoucnu udělat. A teď je pro to ideální příležitost. Na denním grafu vytvořila velmi pěknou pozitivní divergenci a odrazila se vzhůru. Předpokládám pohyb podle obrázku výše, kdy poklesne k vytvoření vyššího low, pak znovu vyroste (pohybem a-b-c) a otestuje červenou trendline, vytvoří negativní divergenci a pak pojedeme dál dolů. Proč si myslím, že musíme dál dolů?
Stačí se podívat na žlutý kroužek na MACD na týdenním grafu. Ani nejmenší náznak pozitivní divergence. Takhle dna nevypadají. Tedy mohou tak vypadat, pokud se na ještě delším grafu (měsíčním) vytvoří tvar, který už na dno vypadá. Takže se podívejmě na měsíční graf:
Náznak pozitivní divergence v něm už je, ale ještě tam k perfektnímu tvaru velký kus chybí. Ten plánovaný tvar jsem zakreslil do MACD žlutou tečkovanou čárou. Takže nás v řádu měsíců a let ještě čeká větší pokles. A jak jinak dosáhnout perfektního tvaru, než klasickou korekcí a-b-c, kde a je stejně dlouhá, jako c? Takový tvar jsem znázornil bílou tečkovanou čárou do grafu nahoře. První pokles byl od 2.116 k 1.350, pak jsme vylezli až k 1.719 a pokles c by pak měl skončit na 1.719 - (2.116 - 1.350) = 0.953. Cílem GBPUSD je tedy pro mne parita, takže 1 GBP = 1.0 USD. Tam bude minimum britské libry, v té chvíli se na měsíčním grafu vytvoří obří pozitivní divergence a britská libra vystartuje vzhůru.
EURUSD podle mne rovněž míří k paritě a jakýkoliv růst bude jen příležitostí na shorty. Indexy mají za sebou prudký růst, ale vypadá to, že celá korekce proběhla jen na Nasdaqu, a vše ostatní je už znovu přípraveno na růst. Takže v této chvíli už shorty na indexech riskovat nebudu.


Článek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.