Přihlášení
 • +2

  SPY 2 hod Fiala Petr, 21.4.2017 14:55, 36 views
  SPY je nyní znovu pod MA50 a navíc je uzavřen v poklesovém cenovém kanálu - pod jeho horní hranicí. Když vezmeme v úvahu, že je pátek, tedy typicky asi nejhorší den týdne pro akcie, není divu, že to nikdo netlačí nahoru.

 • +4

  SPY 2 hod graf Fiala Petr, 14.4.2017 07:39, 41 views
  Včerejšek se neukázal být jako úspěšný buy dip den. Jakákoliv snaha vyhnat cenu nahoru se ukázala být marnou a byla následována silnými prodeji. Cena SPY je nyní pod MA50 a myslím, že pravděpodobně můžeme dojet až k podpoře 230 USD. Od této podpory znovu čekám spíše růst k úrovni 240 u SPY.

 • +3

  Security lending Fiala Petr, 12.4.2017 06:57, 36 views
  Security lending roste. Z toho usuzuji na to, že banky nakupují během poklesů a spoléhají na příchod další silnější růstové vlny. Tato strategie se jim zatím v minulém roce vyplácela. Zatím to vidím tak, že se ještě jednou nejspíše vyplatí.

 • +1

  FAS Fiala Petr, 5.4.2017 06:06, 33 views
  Zatímco technologický QQQ je znovu u All Time HIgh, finanční FAS vypadá slabě - a poklesově. Podobně jako FAS vypadají další ETF a indexy. Protože finanční sektor je nejdůležitější ze všech, tak to vidím znovu poklesově, jakmile pominou důvody růstu - které vidím nyní spíše technické. Dnes jsou publikovány FED minutes a to je typicky silný růstový den. Čtvrtek a pátek bývají statisticky slabé. Proto je můj scénář takový, že po dnešku se to bude lámat znovu spíše dolů. Teprve po dalším poklesu vznikne několikatýdenní LONG příležitost.

 • +3

  NQ aktualizace Fiala Petr, 31.3.2017 05:36, 11 views
  Technologické akcie jsou v současnosti tahounem trhu. Jejich futures kontrakt NQ nyní vypadá lehce poklesově. Nevěřím v nějaký velký pokles. Stále platí BTFD. Pátek je statisticky nejhorší den z týdne - poklesový. Takže dnes bych čekal na to, jestli se nedočkáme nějakého zajímavého poklesu umožňujícího znovu nakupovat. To platí pro krátkodobé obchody, což dnes provádí většina traderů.

 • +4

  Dluhopisy Fiala Petr, 22.3.2017 08:38, 2 views
  Jakmile se objeví první potíže, utíkají spekulanti ke státním dluhopisům. Perspektiva TLT je z tohoto pohledu nyní spíše dobrá. Z makro pohledu to znamená, že jestliže FED bude zvyšovat krátkodobé úrokové sazby a dlouhodobé sazby budou pod vlivem rostoucí poptávky po dlouhodobých bezpečných dluhopisech klesat, pak dojde ke zplošťování výnosové křivky, což znamená potíže pro banky a nakonec i pro celou ekonomiku. Inverze výnosové křivky vede většinou k recesi ekonomiky.

 • +5

  QQQ aktualizace Fiala Petr, 22.3.2017 08:34, views
  Konečně to vzdal i technologický ETF, včera došlo k silnému výprodeji. Odhaduji délku poklesu, který může přijít, na 4-5%. POdporu pro QQQ vidím na úrovni 126 USD. Nemyslím si, že jsme na definitivním vrcholu. HLavní vrchol nás teprve čeká, zřejmě za pár měsíců nebo týdnů. Nyní může nastat podobný vývoj, jako v září a říjnu, kdy po prvotním propadu došlo znovu k růstu na nový cenový vrchol. Vyznačil jsem tu situaci v grafu červeně.

 • +4

  Market breadth Fiala Petr, 19.3.2017 18:57, 1 views
  Vytvořil jsem dlouhodobý graf vyjadřující sílu akciového trhu púomocí týdenních cen. V hlavním grafu je počet rostoucích akcií SMART indexu ( modře) a dále pak indikátor Advance-decline line pro BLue Chip index. V horním panelu je pak cena SPY. Graf ukazuje, že před hlavními korekcemi byly pravidelně již pár měsíců před vrcholem slabé nejen Blue Chips, ale i high beta akcie Smart indexu. Naopak během silného růstu let 2014-2015 byly sice slabé Blue Chips, ale SMART index zůstával silný- tradeři prostě masívně nakupovali rizikovější akcie a opomíjeli Blue Chips. Jaká je tedy situace dnes? Blue Chips jsou relativně slabé, avšak akcie SMART indexu jsou stále silné. Navíc jsme stále kousek od maxim, neleze ani mluvit o tvorbě prvního cenového vrcholu. Přitom u předchozích cenových topů nebyl hlavní vrchol ten první, ale vždy bylo více vrcholů - jeden nebo dva další. Proto i kdybychom nyní byli na nějakém vrcholu, není to dle mého názoru ten hlavní. Odhaduji, že pokud přijde nyní v příštích týdnech větší pokles ( nakonec by měl přijít), pak hlavní vrchol nás čeká nejspíše až za pár měsíců - možná někdy v období květen - červenec. Ale to jsou již spíše spekulace. Stále tedy platí - buy dips u větších korekcí.

 • +1

  Sentiment trhu Fiala Petr, 19.3.2017 06:32, 2 views
  Jedním z nástrojů, ze kterých lze usuzovat na náladu, jaká panuje na trhu, jsou poměrové indikátory. Poměr FAS ku XLF ukazuje, jak moc jsou ještě tradeři ochotní riskovat u pákových ETF. A ukazuje se, že stále ještě pákový FAS překonává XLF. Poklesy XLF jsou relativně velké ve srovnání s FAS. Tradeři zkrátka praktikují BUY DIP u pákového ETF a jsou ochotní ho držet, protože zřejmě doufají v další růst jeho cen. A protože finanční sektor je nejvýznamnější z celého trhu, je to znamení, že ještě existuje růstový potenciál pro celý trh. Nehledě k tomu, že podobně to vypadá u poměru SPXL ku SPY. Tedy krátkodobě jsem stále optimistou.

 • 0

  FAS Fiala Petr, 18.3.2017 09:33, 1 views
  ETF pro finanční akcie - probíhá normální korekce, nejedná se o top. Sázel bych znovu na tento sektor. Mnohem hůře se mi nyní jeví QQQ - technologický sektor. Ten je nebezpečně překoupený.

 • +3

  Quadruple witching Fiala Petr, 17.3.2017 07:05, 1 views
  Dnešek je dnem expirace opcí a futures kontraktů pro S&P500 kontrakt ( ES futures). Sestavil jsem sezónní graf průměrného chování u čtyř předchozích událostí roku 2016. Tedy typicky pátek až pondělí (úterý) po expiraci jdou indexy spíše do boku, potom do konce dalšího týdne prudce nahoru. A další týden prudce dolů. Myslím si, že tradeři jsou nachystaní na další cenový vrchol, na nová maxima. Ještě je na trzích cítit velký apetit pro riziko. Takže si myslím, že to to typické chování může vyjít. Na dnešek bych počítal s vyšší volatilitou.

 • +2

  Security lending Fiala Petr, 16.3.2017 15:53, 1 views
  Vypadá to, že poslední dva dny růstu mají znovu na svědomí banky. Lending roste. Jsme ale znovu ve fázi, kdy by se to mohlo zastavit. Nebezpečí dvojitého vrcholu u SPY tady existuje.

Aktuální strana: 1/159 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 159