Přihlášení
 • +4

  Net SHORT pozice bank Fiala Petr, 5.6.2017 05:17, 38 views
  Od srpna- září 2016 je trvale zvýšená úroveň Net SHORT pozic bank u DJIA kontraktu a také lehce zvýšená u NQ. Banky se prostě zajišťují proti poklesu cen akcií, ale předpokládám, že u samotných akcií jsou spíše LONG ( short pozice jsou hedging). U kontraktu RG jsou banky Net LONG, jak je vidět z grafu. Svoje LONG pozice banky zajišťují ještě LONG pozicemi u kontraktu VM ( volatilita). Banky tedy předpokládají nárůst volatility někdy v budoucnu, nutno ovšem říct, že tento stav už přetrvává řadu měsíců.

 • +4

  Security lending Fiala Petr, 2.6.2017 14:28, 39 views
  Banky znopvu šlapou na brzdu. Po delší době klesá absolutní i relativní úroveň lendingu. Je to pro akcie horší signál. Zřejmě se bankéřům cena zdá vysoká.

 • +3

  Security lending Fiala Petr, 24.5.2017 06:18, 2 views
  SPY zřejmě směřuje k 245 USD. Centrální banky a jejich spojenci, tedy primární dealeři FEDU, tlačí cenu nahoru. Je to vidět i z úrovně Security lending. Jsme nyní na maximech jak podle dosažených absolutních hodnot, tak dle tohoto oscilátoru ( horní polovina grafu).Nedokážu posoudit, jak moc jde o snahu manipulovat trh akcií směrem nahoru nebo jen prostě si lidé v čele bank momentálně myslí, že akcie jsou nyní výhodnou koupí. Podle COT reports nyní banky sází na růst výnosu dluhopisů ( tedy pokles cen dluhopisů), takže akcie se jim mohou jevit jako zajímavější.

 • +3

  Překoupené emerging markets Fiala Petr, 23.5.2017 13:59, 4 views
  Jsme opět na maximech u amerických indexů a překoupení. K tomu není moc co dodat. Jen snad, že vlastmně žádná velká korekce neproběhla. Jede to stále ve stejném duchu. Buy jakýkoliv dip- malý, velký, cokoliv . Zatím se to vyplácí a vypadá to, že ještě bude i nadále.

 • +4

  NQ aktualizace Fiala Petr, 18.5.2017 02:27, 2 views
  NQ stačilo zhruba 24 hodin k tomu, aby skončil o -2,7% od svých maxim z úterka. Vidím potenciál poklesu někam k 5500. Vše zatím vypadá příliš růžově a tradeři to znovu nakoupí. Tento velký výprodej po dlouhé době růstu je spíše technický - daný překoupeností trhu ( vybírání zisků). Hlavním favoritem mezi sektory zůstávají technologie, dále evropské trhy a emerging markets.

 • +4

  ETF index 3 hod Fiala Petr, 13.5.2017 05:02, views
  T5íhodinový graf ukazuje negativní divergence mezi oscilátory a cenou. Myslím, že poměr risk/reward je nyní znovu vychýlený negativně. Nestojí to nejspíše za to riziko ( být long ).

 • +3

  SPY denní graf Fiala Petr, 29.4.2017 07:28, views
  Uptrend je nedotčen. Stále to půjde nahoru. Viz šipka.

 • +5

  BUY dip? Fiala Petr, 27.4.2017 07:12, views
  Buy dip. To je krátkodobý princip, který v současné situaci praktikuje stále více lidí, protože funguje. Myslím si, že ještě nejakou dobu fungovat bude. Tedy i kdyby mělo dojít k nějakému většímu poklesu, tak ten bude nejspíše znovu nakoupený. Co očekávám v kratším časovém horizontu: Další krátký pokles bude znovu nakoupený. Myslím si to z toho důvodu, že nálada je zatím příliš pozitivní, aby to mohlo být jinak . Stále existují miliony traderů čekajících jak hladoví psi na další příležitost. Včera během obchodního dne v USA docházelo k výprodejům u futures ES a NQ ( jak je vidět z tohoto grafu), přesto akciové indexy a ETF po celý den prakticky nespadly. Stále existovalo dost lidí nakupujících všechny poklesy. Takže kdy čekat nějaký významnější vrchol? Nevím. Možná po dalším růstu.

 • +2

  SPY 2 hod Fiala Petr, 21.4.2017 14:55, views
  SPY je nyní znovu pod MA50 a navíc je uzavřen v poklesovém cenovém kanálu - pod jeho horní hranicí. Když vezmeme v úvahu, že je pátek, tedy typicky asi nejhorší den týdne pro akcie, není divu, že to nikdo netlačí nahoru.

 • +4

  SPY 2 hod graf Fiala Petr, 14.4.2017 07:39, views
  Včerejšek se neukázal být jako úspěšný buy dip den. Jakákoliv snaha vyhnat cenu nahoru se ukázala být marnou a byla následována silnými prodeji. Cena SPY je nyní pod MA50 a myslím, že pravděpodobně můžeme dojet až k podpoře 230 USD. Od této podpory znovu čekám spíše růst k úrovni 240 u SPY.

 • +3

  Security lending Fiala Petr, 12.4.2017 06:57, views
  Security lending roste. Z toho usuzuji na to, že banky nakupují během poklesů a spoléhají na příchod další silnější růstové vlny. Tato strategie se jim zatím v minulém roce vyplácela. Zatím to vidím tak, že se ještě jednou nejspíše vyplatí.

 • +1

  FAS Fiala Petr, 5.4.2017 06:06, views
  Zatímco technologický QQQ je znovu u All Time HIgh, finanční FAS vypadá slabě - a poklesově. Podobně jako FAS vypadají další ETF a indexy. Protože finanční sektor je nejdůležitější ze všech, tak to vidím znovu poklesově, jakmile pominou důvody růstu - které vidím nyní spíše technické. Dnes jsou publikovány FED minutes a to je typicky silný růstový den. Čtvrtek a pátek bývají statisticky slabé. Proto je můj scénář takový, že po dnešku se to bude lámat znovu spíše dolů. Teprve po dalším poklesu vznikne několikatýdenní LONG příležitost.

Aktuální strana: 1/160 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 160