Přihlášení
Informace o autorovi
investor, web creator
O autorovi:I am engaged in writing newsletters
Kontakt:
Příspěvky v kategoriích:

Krátký rozbor trhů z 13.8.2018

Fiala Petr
Publikováno: 13.8.2018 | Poslední aktualizace: 13.8.2018 06:09  | Reakcí: žádná
Pár poznámek k současnému vývoji.Začnu US Dolarem - net short pozice bank ukazují, že zatím je nejspíše prostor k nějakému růstu USD ( prostřední panel modře). Shorty rostou, ale zatím nejsou v extrému. Klesá i extrémní short pozice u Eura. Stejně tak klesá k minimům net short pozice u indexu volatility, banky jsou LONG  VM ( horní panel modře).  A banky shortují japonský jen. Silný USD má implikace zejména pro emerging markets. Dokud trvá tato síla, budou emerging trhy v potížích. Znamená to odliv kapitálu. 


   
Graf ETF SPY - Market breadth je slabý. Jsme na úrovni lednového maxima. Myslím, že neschází mnoho k nějakému poklesu u SPY, ale že bude nejspíše dočasný. Formuje se formace, která vypadá buď jak triangl nebo jak Cup and handle. Obojí je růstové. 


Americké státní dluhopisy - jsem optimista. PO jednom poklesu budou nachystány na dlouhý růst. Zároveň  to bude znovu znamenat zploštění výnosové křivky. Což je špatné pro banky a je to cesta k recesi, jestliže  tomu nahrají další okolnosti, jako je například silný US Dolar. Růst dluhopisů v budoucnu by mohl souviset s tím, že akcie  jsou dlouhodobě překoupené a část investorů se začne přesouvat z akcií do většího bezpečí dluhopisového trhu. 


Graf ETF SPY, dlouhodobý. V horní části jsou net short pozice bank pro největší tahoun trhu - technologický index Nasdaq 100. Situace mi hodně připomíná období mezi roky 2006-2007. Vyznačil jsem je fialově. tedy období před cenovým vrcholem, určit přesně, kdy vrchol nastane, moc nejde. Zatím ale nejspíše ne. Možná na podzim, jako v roce 2007. Myslím si, že podle grafu potřebuje SPY dojet na horní rezistenci někde okolo 300 USD. Jinak spekulanti nebudou mít klid.  


Graf: Tady na tomto grafu je vidět, že současný breadth je mimořádně mizerný. Druhá zpráva je, že tradeři, i ti profesionální, to stále protáčejí. Obchodují. Tedy chce se mi říct, že spíše roboti. ( NQ je silnější, než QQQ). To je vše. 


Petr

   

         

      Článek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.