Přihlášení
Obsah článku
Informace o autorovi
investor, web creator
O autorovi:I am engaged in writing newsletters
Kontakt:
Příspěvky v kategoriích:

Krátký rozbor trhů k 3.5.2019 + aktualizace

Fiala Petr
Publikováno: 3.5.2019 | Poslední aktualizace: 4.5.2019 06:53  | Reakcí: žádná
Zde je několik poznámek k současnému vývoji.

Aktualizace 4.5.2019
Včera akciové trhy znovu nezadržitelně rostly navzdory předchozímu velmi krátkému propadu ze středy a čtvrtka. Kdy se to zastaví? Lze dělat jen odhady na základě předchozího vývoje. 
Graf: Týdenní ceny SPY - myslím si, že skutečná první silná rezistence bude někde mezi 300-303 USD u SPY a že nynější růst vydrží minimálně 1 měsíc, v optimističtějším případě až 4 měsíce. Nebo jinak - 1 měsíc, pak přestávka, nějaká korekce a pak další růst. Aktualizace LONG-SHORT strategie: LONG SHORT model je nyní na SELL signálu, tedy vyprodaný. Není avšak na SHORT signálu. 
Aktualizace High beta-TLT modelu : Druhý model, jehož podstata spočívá ve střídání LONG pozic v high beta ETF a v dluhopisech je nyní LONG  QQQ. 
Petr. Text z 3.5.2019

Od svých minim  po velkých prosincových poklesech je hlavní ETF SPY nahoře 24% a zastavil se vlastně na cenových maximech ze září 2018. Obrázek: Graf SPY , denní ceny - trh je překoupený, spekulanti šli all-in. Situace spíše vypadá stále růstově, i přes tu překoupenost. Stále je zde podpora FEDU, stále čísla z ekonomiky nevypadají špatně, managementy korporací organizují masívní odkupy vlastních akcií, což je hlavní tahoun růstu. Myslím si, že zatím  neproběhlo finální šílenství a tedy ani nikdo z FEDu nebude mít zájem zchlazovat trh. Hlavní melt-up nás teprve čeká. Situace dnes by mohla být podobná situaci z června minulého roku. Zakreslil jsem to do grafu. 


Graf: FAS - finanční akcie. Zde vidím hlavní indikátor růstu. Dokud finanční akcie vypadají silně, tak je to v pořádku. FAS narazil na rezistenci a dává si oddych. Nepochybuji prakticky o tom, že nakonec cena půjde nad žlutou linii.Graf: XLV - healthcare sektor - další sektor, který si dává přestávku v růstu. Věřím, že tradeři nyní nakupují tento sektor ve smyslu BUY dip, protože většina vidí to stejné, co vidím já - mnoho peněz kolujících na kapitálových trzích honících se za ziskem. 


Závěr: Nakupoval bych SPY, QQQ, XLF a jejich pákové alternativy. Vyhnul bych se small caps, ropě,  ropným akciím, evropským akciím. 
Petr. 

Článek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.