Přihlášení
Informace o autorovi
investor, web creator
O autorovi:I am engaged in writing newsletters
Kontakt:
Příspěvky v kategoriích:

Krátký rozbor z 18.5.2019

Fiala Petr
Publikováno: 18.5.2019 | Poslední aktualizace: 18.5.2019 07:46  | Reakcí: žádná
Týdenní výkonnost sektorů: SPY -0,8%, QQQ -1,1%, TLT +1% ( státní dluhopis), USO +1,9% (ropa), XLF -2,2% ( banky), GLD -0,6% ( zlato). LONG SHORT algoritmický model je nedaleko nákupního signálu, dvě nákupní podmínky se minulý týden těsně minuly.
Po silném úvodu týdne byl čtvrtek a pátek lehce korekční se snahou o proražení rezistence 289 u SPY, prozatím neúspěšnou. Ale domnívám se, že je to jen otázkou času, než půjdeme dál. 

Obrázek: SPY ( S&P 500) - nyní bych čekal ještě kousek poklesu, ale ne moc velkého. Jakýkoliv pokles k MA200 ( kolem 277) by byl výbornou nákupní příležitostí.


FAS - finanční akcie - s touto skupinou to vše podle mého názoru stojí a padá. Finanční akcie jsou silné a dokud budou, je vše v pořádku. Silné jsou zatím i high yield dluhopisy, které jsou vysoce korelované s bankami. Jakmile by se objevil náznak, že  ETF jako je JNK nebo HYG začnou vypadat nějak divně, bude třeba zvýšit opatrnost. Stejně tak státní dluhopisy jako je TLT vypadají zatím růstově, tedy je zde příznivé prostředí pro korporace, které si mohou užívat relativně nízkých úrokových sazeb a provádět buybacky. 

XLV - healthcare - tento sektor je zatím slabší oproti jiným ( například proti technologiím případně spotřebitelskému XLY). Jsme však v bull trhu a proto bych věřil spíše na to, že XLV prorazí  triangl směrem nahoru a ještě silněji poroste.Obrázek: IYR - nemovitostní sektor - tady odtud uvidíme dle mého názoru první příznak možných potíží. Zatím je tato skupina akcií růstová, k čemuž přispívá  prostředí klesajících výnosů dluhopisů. Myslím si, že to ještě nějakou dobu potrvá. Až  výnosy dluhopisů znovu dopadnou na dno a začnou růst, bude čas na prodej IYR. Již nyní je ale vidět z tohoto grafu první negativní divergence. Tento typ růstu je dlouhodobě neudržitelný.  
Závěr: BUY dips. Preferované sektory: Držel bych se SPY. Vyhnul bych se ropným akciím, small caps a zřejmě už nemovitostním fondům. 

Petr Fiala

Článek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.