Přihlášení
Informace o autorovi
investor, web creator
O autorovi:I am engaged in writing newsletters
Kontakt:
Příspěvky v kategoriích:

Krátký rozbor z 4.6.2019

Fiala Petr
Publikováno: 4.6.2019 | Poslední aktualizace: 4.6.2019 06:51  | Reakcí: žádná
Včerejší výkonnost : Amazon -4,6%, Google -6,1%, Facebook -7,5%, Microsoft -3,1%. ETF QQQ -2,2%, SPY -0,3%, XLF +0,7%, EEM +0,9% ( emerging markets), US Dolar (UUP) -0,5%. Něco se mění pod povrchem.
Myslím si, že  investoři a spekulanti opouštějí  nejlukrativnější obchod minulých let - LONG technologické  mega large caps a opouštějí americký trh a jdou na jiné trhy. Firmy, které de facto ovládají technologický svět, začínají být v nemilosti investorů. Možná se světu blýská na lepší časy.  Já si totiž myslím, že firmy jako Google nebo Facebook představují dnes spíše to horší pro lidstvo - obchodování s daty, špehování lidí, šíření propagandy vlády USA  a obecně globalizátorů. Takže jsem rád, pokud jejich vliv začne slábnout. Graf: ETF QQQ - držel bych se nyní zcela mimo tyto technologické akcie, stejně tak mimo ropné akcie, small caps. Tady vidím největší rizika poklesů. QQQ je pod MA200, a to silně. Za jeden den spadnout o -2,2% se hned tak  nevidí. Je to panika. Graf: SPY - tento graf hlavního ETF vypadá mnohem líp. SPY má velmi silnou podporu na 266 až 270 USD. Tam by se pokles mohl zastavit. UUP - včerejšek pro mě představuje zlom růstu USD. Myslím si, že spekulanti včera rezignovali a začínají vyprodávat americká aktiva a přesouvat se jinam. EURO i CZK tedy nyní vidím  líp, než USD. 


EWI - italské akcie. Vybral jsem EWI náhodou - podobně vypadají i ostatní ETF pro evropské trhy. Zkrátka nyní klesají míň, než americké ETF ( minimálně ty, které jsem jmenoval). Není to pobídka k investicím do EWI. Spíše jen doklad mého tvrzení o přesunu z US trhů jinam. 


FAS - finanční americké akcie-  FAS vypadá stále silně. Nevidím zatím prostor pro výraznější další pokles. Spíše bych čekal nová maxima FAS v příštích měsících nebo týdnech. 


HYG - high yield dluhopisy - tady vidím hlavní problém pro trhy i firmy. Jestliže se  začne sypat HYG výrazně dolů ( a tím porostou výnosy dluhopisů i úrokové sazby pro firemní úvěry), pak je to hlavní riziko pro  vše ostatní. Firmy přijdou o možnost levného financování buybacků , tím trh přijde o hlavní zdroj  peněz na nákupy akcií a tím i jejich růst. Navíc spousta menších firem se dostane do potíží. Pokles ceny ropy  v kombinaci s růstem výnosů dluhopisů bude ohrožovat  malé firmy ze sektoru těžby a explorace. A těchto firem je mnoho. Proto bych se držel dál od small caps a ropných akcií. TLT - americké státní dluhopisy, týdenní ceny - růst je velmi přesvědčivý. Asi hned tak neskončí. 


Závěr: Zatím platí moje úvahy o vývoji  z minulých týdnů- čekal bych ještě růst akciových indexů. Oproti minulým týdnům bych však řekl, že růst možná bude výběrový. Možná jsme právě viděli cenový top pro QQQ a podobně jako v roce 2000 jsme možná byli svědky vrcholu cenové bubliny u technologických akcií. Držel bych se těchto sektorů ( etf): XLB, XLF, XLP, XLV.PetrČlánek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.