Přihlášení
Informace o autorovi
investor, web creator
O autorovi:I am engaged in writing newsletters
Kontakt:
Příspěvky v kategoriích:

Krátký rozbor trhů ze dne 29.8.2019

Fiala Petr
Publikováno: 29.8.2019 | Poslední aktualizace: 29.8.2019 09:11  | Reakcí: žádná
Připravil jsem pár grafů pro dlouhodobé investory, aby bylo jasnější, kam směřují současné trendy.

Všechny grafy jsou představovány ETF- pro zlato, ropu, hlavní index S&P500, atd. Jedná se o týdenní ceny, tedy grafy poskytují dostatečně dlouhodobý obrázek o vývoji. 
SPY - hlavní index akciové burzy v USA. Tento graf není zcela negativní, je vidět, že investoři z celého světa preferují americká aktiva. Trump jako prezident zase tak špatný nebude.  Plní, co  slíbil. Amerika tak vítězí na úkor ekonomik zbytku světa.  Myslím si, že SPY může zažít střednědobou korekci, tedy spadnout někam mezi 260-270 USD. A pak zase půjde nahoru. Ve světě je strašně moc peněz, které nemají kam jít. 


EEM - emerging markets - jaký rozdíl proti SPY. EEM se od roku 2007 nikam nepohnul. Stále boční vývoj.  Znovu to tak dopadne - jakmile přijde pokles na podpory, tradeři to zase nakoupí.  Mimochodem podobně vypadají ETF pro evropské trhy- německý, italský atd. Český trh je velmi vázaný na ten německý. 

Ropa- tady nevidím nic pozitivního. Nevidím cenové dno. Jen poklesový trend. 

IYR - nemovitostní fondy v USA - představují největší jistotu. Nyní překoupené. Nemovitosti budou stále atraktivní. Teď bych ale čekal na korekci, která zajisté přijde. 

UUP - US Dolar USD je stále u svých maxim. Myslím si, že musí zkorigovat. Jaká je ale měnová alternativa? Nic moc  žádná. Všichni ví o problémech Eura, evropských bank a je jasné taky to, že jestliže přijde celosvětová recese, pak problémy evropských firem se ještě prohloubí, zejména bank. Evropské centrální bance pak nezbude nic jiného, než zahájit další kola QE ( easingu). Takže toto je důvod, proč investoři raději nakupují zlato nebo americké státní dluhopisy.  

Zlato: Nákupy zlata od počátku června byly opravdu silné. Myslím si, že tento trend bude pokračovat, protože doba je příliš nejistá. Zlato bych nyní držel. 


TLT - americké státní dluhopisy - myslím si, že investoři je budou v současné situaci nadále masívně nakupovat. Stejně jako zlato. Závěr: Pro další půlrok vidím jako vhodnou kombinace zlato, dluhopisy a akcie. Vždy čekat na korekci. Nenakupovat bezhlavě. I akcie ještě neřekly poslední slovo, držel bych se ale striktně amerického trhu. Nejlepší sektory: Utility, healthcare, reity, nebo indexy DJIA a SPY. 

Petr. 
Článek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.