Přihlášení
Informace o autorovi
investor, web creator
O autorovi:I am engaged in writing newsletters
Kontakt:
Příspěvky v kategoriích:

Krátký rozbor trhů z 11.9.2019

Fiala Petr
Publikováno: 11.9.2019 | Poslední aktualizace: 11.9.2019 06:01  | Reakcí: 2
V uplynulých dnech došlo k velkým přesunům investic od amerických akcií - dosavadních miláčků trhu ke zbytku akcií, které doposud moc nerostly. O tom je současný rozbor.

Ukazuje se, že  ačkoliv jsou americké akcie silně překoupeny jako celek, peněz je ve světě obrovské množství a tyto peníze prostě musí někde zakotvit. Takže dochází k silné rotaci, kdy začaly růst sektory a trhy, které byly doposud zcela opomíjeny a naopak vyprodali miláčci - americké defenzívní akcie a momentum akcie. Klesaly tak akcie jako MRK, DHR, MA, LLY, SBUX, MSFT, LMT, KO atd. Jinými slovy Blue Chips. Korigují i komodity jako je zlato, dluhopisy, reity ( nemovitostní fondy). Naopak rostou akcie  emerging markets, evropské akcie, small caps. Vypadá to tak, že banky  a investoři z celého světa se začínají stahovat z amerického trhu a přesouvají peníze jinam. To by mohlo také znamenat, že končí jednoznačná oblíbenost amerického dolaru a ten konečně vyvrcholí. 


Obrázek: Ačkoliv jsem si ještě před týdnem myslel, že SPY ještě bude korigovat, nyní vidím již jako dost možné, že to stále ještě poroste do té doby, dokud i ty poslední akcie a trhy nebudou znovu překoupeny- tedy i evropské akcie, small caps, emerging markets. Mohl by přijít podobný finální růst jako ten na počátku letošního roku. 

Obrázek: Emerging markets - vypadá to, že příští 2-3 měsíce by mohly být růstové pro tyto trhy.

Obrázek: Zlato - jasný uptrend, momentálně avšak vyvrcholil. Čekal bych na další příležitost k nákupu. 


Dluhopisy - nyní také korekce, podobně jako  zlato. Jinak ale stále v uptrendu.


Ropa: Stejná situace - ropa je zkorigovaná a nyní asi nachystaná na růst, minimálně na pár měsíců. V podstatě bych čekal podobný růst, jako od ledna do dubna. 

Obrázek: UUP - americký dolar - týdenní ceny - čekal bych nějaký pokles zpět k dlouhodobým klouzavým průměrům. Negativní divergence oscilátorů. 


Obrázek: High yield dluhopisy - tady je to jasně růstové a to mě taky vede k myšlence, že zatím nejsme nachystaní na velký pokles u SPY. 

Závěr: Stále platí BUY dips, vypadá to, že hlavní růst by mohl přijít u  ETF jako je IWM, EEM, XLE, EWG, EWI. BUY dips nejspíše platí obecně i pro SPY. 
To je vše. 
Petr Fiala


Článek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.