Přihlášení
Informace o autorovi
investor, web creator
O autorovi:I am engaged in writing newsletters
Kontakt:
Příspěvky v kategoriích:

Krátký rozbor z 4.10.2019

Fiala Petr
Publikováno: 4.10.2019 | Poslední aktualizace: 4.10.2019 10:04  | Reakcí: žádná
Po dvou dnech silných poklesů hlavních akciových indexů se včera trh konečně trochu vzpamatoval a odrazil se nahoru. Myslím si, že na přechodnou dobu nás již větší poklesy nečekají. Jsme spíše u krátkodobého dna.

SPXL - 3 x páka na SPY - Jsme pod klouzavým průměrem MA50, ale nad MA200. Počítám, že pár dní to bude kolísat kolem současných úrovní a  MA50 ( jako horní hranice) a pak se to vydá buď ještě dolů nebo nahoru. Skoro bych si vsadil na scénář směrem dolů a v prosinci pak na růst do konce roku.  Ale to je jen spekulace


GLD - zlato . Vidím tam ještě jeden pokles k podporám a potom růst. Růst daný nejistotou investorů. To je pro zlato vždy výhodné, jestliže likvidita je dobrá. 


Dluhopisy - 20-30-leté US dluhopisy ( ETF) - cena 150 bude podle mě maximum. Tento graf je dlouhodobý, ceny jsou týdenní. V minulosti vždy při přiblížení modré linie nastal pokles trvající řadu týdnů.  Pokud k tomu dojde, pak jsme zřejmě i na momentálním vrcholu zájmu o akcie typu utilit, REITů, a consumer staples. Naopak do popředí by mohly jít banky ( při růstu výnosů dluhopisů). 

UUP - americký dolar - znovu jsme u rezistence ( spojnice předchozích vrcholů). Nevidím moc velký růstový potenciál. Spíše stagnaci . Možná ještě nová maxima a pak dolů. Jestli prodávat USD, tak nyní. 

To je vše. 
Petr Fiala
Článek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.