Přihlášení
Informace o autorovi
investor, web creator
O autorovi:I am engaged in writing newsletters
Kontakt:
Příspěvky v kategoriích:

Investice na Krétě

Fiala Petr
Publikováno: 4.10.2019 | Poslední aktualizace: 4.10.2019 10:59  | Reakcí: žádná
Chystáme projekt výstavby luxusních vilek kousek od pláží východní Kréty, konkrétně v lokalitách Xerokambos a Chiona. Rád bych oslovil všechny, kdo by mohli mít o podobnou věc zájem.

Jak jistě víte, ceny nemovitostí v České republice  stále rostou nebo právě nyní dosahují vrcholu. Podle mých vlastních výpočtů, které si dělám zhruba každé tři měsíce s využitím cenových informací ze serveru Sreality je vztah mezi nájemným a cenou za byt v dobrém stavu 2+kk v centru Brna takový, že tato investice se Vám vrátí za 25 let, jestliže nebudu počítat zdanění, opravy a údržbu a správu. K tomu, abyste dostali nájemné, musíte prostě vyvinout nějaké úsilí. Proto jsme hledali alternativy. Kréta sice taky není úplně levná, ale přece jen tam vidíme mnohem lepší příležitosti oproti ČR. Je to dané těmito faktory: 

     1) Ceny v Řecku spadly o 44% oproti r. 2008 a nevrátily se zpět     2) tlak věřitelů jako je Německo způsobil, že řecká vláda naordinovala Řekům  extrémně vysoké daně. Následkem toho velcí zahraniční investoři utekli. Pro podílové fondy a hedge fondy, kteří  musí zaměstnávat armády zaměstnanců a nemohou moc optimalizovat příjem z pronájmu je zdanění práce 80% prostě příliš ( daně+ sociální + zdravotní pojištění). Tedy tím pádem velcí kupci netlačí ceny nahoru, na rozdíl od ČR     3) řecké banky stále jsou velmi opatrné a úvěrů místním lidem poskytují jako šafránu     Přesto je vidět tlak na růst cen pozemků v luxusních lokalitách, přičemž kupujícími jsou především  bohatí menší investoři, kteří staví luxusní vilky, ne tedy velké hotely. Kupující se rekrutují ze zemí západní Evropy - na východě Kréty jsou to Francouzi, Němci, Italové a Angličani. Vznikají enklávy. Například kolem vesnice Hamezi jsou to Angličané, v Kato Zakrosu a Xerokambosu Francouzi, v Place a Eloundě Rusové. Objevují se i první velké projekty přesahující 1 mld. Eur. Například projekt v Tholosu nebo projekt u kláštera Toplou.  Investoři se vracejí, ale ještě nepropuklo větší šílenství, kdy každý má pocit, že nesmí chybět. 
K našim investicím jsme vybrali ty nejkrásnější lokality Kréty. Xerokambos je podle uživatelů Tripadvisoru  místo s nejkrásnějšími plážemi  z celé Kréty, 83%  hodnotitelů jim dalo maximální známku VYNIKAJÍCÍ. To nedosáhly ani pláže Vai, Elafonissi nebo Balos. Naše druhá lokalita Chiona  je taky úžasná. Tam jsou naše pozemky skoro na pláži. 
Chceme kombinovat investice s outdoorovými sporty jako je lezení, kitesurfing nebo kayaking a tím prodloužit ubytovací sezónu. A tím dosáhnout vyšších výnosů.  Máme připravenu spoustu informačních materiálů. Hledáme investory - lidi, kteří ví, co to znamená investovat a kteří chtějí být akcionáři projektu. Nemáme zájem o chalupáře. Tedy ty, kteří chtějí jen koupit domek u pláže. Pro tyto lidi momentálně program nemám. Jestliže chceme získat evropskou dotaci ESPA a tím snížit jednak celkové riziko investice a zvýšit zásadním způsobem rentabilitu projektu, pak musí být investorem jeden subjekt ( společnost) a držet nemovitost minimálně 5 let ( příjmy z pronájmu). 
Jestliže by Vám to přišlo zajímavé, ozvěte se mi na můj e-mail: petrfiala12@gmail.com . Více inforací o našich projektech i o lezení na východní Krétě najdete zde: www.climbcrete.com 

Následuje několik fotek z našich lokalit. 
Chiona, pohled z dálky


Chiona, bližší pohled

Xerokambos, Mazida beach

Xerokambos - pláže Vourlia, Main beach, Alatsolimni


Koncept našich domků: Přízemní vilky s velikostí do 55m2, kamenné, s bazénem, nedaleko od pláží. Dobře pronajmutelné i prodejné.   Článek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.