Přihlášení
Informace o autorovi
investor, web creator
O autorovi:I am engaged in writing newsletters
Kontakt:
Příspěvky v kategoriích:

Krátký rozbor z 28.12.2019

Fiala Petr
Publikováno: 28.12.2019 | Poslední aktualizace: 28.12.2019 10:29  | Reakcí: žádná
Mám tady před koncem roku rozbor několika grafů, které mi přijdou zajímavé.
Každého nejspíše zajímá, jak dlouho může ještě trvat růst cen na kapitálových trzích. Když to vezmu hodně obecně, tak si myslím, že v roce 2020 bude nejdůležitější jeden jediný fakt - a sice že se konají v listopadu americké volby. A že Trump nebude chtít připustit, že by trhy šly dolů. A že mu  FED v tomto půjde na ruku. Prostě to nenechají do listopadu spadnout. Tím jsem si jistý. Trump tlačil úspěšně na šéfa FEDU Powella již v minulosti. A FED nyní poslušně intervenuje a tlačí likviditu nahoru, kdykoliv si primární dealeři písknou, že chtějí víc. Naposledy od září, kdy začala obrovská poptávka po likviditě a FED musel přilévat tak zvaným "Not QE". Což je ale ve skutečnosti kvantitativní easing. 
Jak je to ale krátkodobě? Akcie jsou velmi překoupené. Volatilita je stlačená na minimum, což je vidět z prvního grafu VXX. V následujících grafech požívám vždy dva oscilátory- ten prostřední je cenový, ten spodní je objemový. U VXX mám pocit, že jsme někde těsně před výbuchem volatility. Tedy směrem vzhůru. 

Graf: XLF - finanční akcie. Tato skupina je klíčová. Bez bank neroste SP500 nikdy dlouho. A tento graf se mi jeví  jako opak VXX.  Těsně před poklesem. 

IWM - small caps- týdenní ceny - negativní divergence jsou nyní jasně patrné. Srovnejte si to s předchozí situací z roku 2015 ( poklesovou).

UUP = US Dollar index - USD vyprodal velmi silně a to po měsících růstu je špatná zpráva. Investoři se zbavují US Dolaru, což by mohlo znamenat, že se zbavují amerických aktiv. Protože co táhne USD nahoru je právě zájem o americké akcie a dluhopisy. 


Závěr: Trh je velmi překoupený. Krátkodobě to tedy vidím poklesově.  Dlouhodobě to vidím ještě růstově. Rok 2020 by mohl být zlomový, tedy vrcholový. O mnoho lepší už to těžko bude. Americké volby budou podle mě rozhodující zlom. 

Petr Fiala


Článek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.