Přihlášení
Informace o autorovi
investor, web creator
O autorovi:I am engaged in writing newsletters
Kontakt:
Příspěvky v kategoriích:

Hlavní divergence a SELL signál

Fiala Petr
Publikováno: 7.2.2020 | Poslední aktualizace: 7.2.2020 06:19  | Shlédnuto: 1x |  Shlédlo uživatelů: 1  | Reakcí: 2
ETF SPY, který představuje akciový index S&P 500, je po včerejšku na nových ALL TIME HIGH. Zároveň náš LONG SHORT algoritmický model je po včerejšku na novém SELL signálu.

Hlavní akciový ETF SPY je na nových maximech, ale má to jeden háček. Tradeři vyprodávají high beta akcie a obecně akcie, které vnímají jako rizikové. To není dobrý signál. Během zdravého růstu jdou investoři do rizikových aktiv naplno. Nyní jsou již opatrní . Navíc na SELL signálu je po včerejšku i náš algoritmický model.  Je to již třetí shluk SELL signálů od konce října. 

Tabulka- výpis signálů algoritmického modelu.


Jak vidím jednotlivá aktiva: GDX ( zlaté akcie ) - poklesové, EEM- emerging markets - poklesové, zlato - poklesové, HYG - high yield dluhopisy - zatím růstové,  IYR - dočasně růstové ( týden), TLT ( dluhopisy) - růstové, stříbro - růstové.Akciové sektory z US trhu ještě stále vypadají docela dobře. Tedy řekl bych, že  pokles  ještě nemusí přijít, růst může ještě pár dní ( 1-2 týdny?)  vydržet. Líbí se mi DJIA. 
Závěr: Obezřetnost je na místě. Nic netrvá věčně, ani růst akciových trhů. Je možné, že během týdne nebo dvou dojde k nějaké větší korekci.  

Článek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.