Přihlášení
Informace o autorovi
investor, web creator
O autorovi:I am engaged in writing newsletters
Kontakt:
Příspěvky v kategoriích:

Aktualizace k 11.3.2020

Fiala Petr
Publikováno: 12.3.2020 | Poslední aktualizace: 19.3.2020 06:57  | Reakcí: 2
Včera ( ve středu 11.3.) byl další silný poklesový den. SPY skončil -4,9%. Raní futures mi ukazují, že dnes otevřeme prudce dolů, nějakých -3-4%. Co tedy nastane dál?

Aktualizace 19.3.2020

Takto vypadá margin call  v podobě USDCZK. Podobně vypadají další měny rozvojových zemí, kam se my podle tohoto grafu stále ještě řadíme. Naše měna je čtvrtou nejhorší z těch, co jsem našel. Horší, než Turecko. Před námi jsou jen ropné velmoci Rusko a Norsko ( konec Norského snu?) a Mexiko. Naše měna oslabila o 13,6% od dna 9.3.2020.Tabulka: Jak oslabují měny. Dokonce EURO je velmi silné proti CZK, přestože  Evropa  je v neveselé situaci. My jsme nejspíše podle investorů ještě horší. Proti EURU jsme již -12,6% za pár dní.
Je to už dost loterie. Tento typ poklesů, kdy letí dolů úplně vše,  zažili  pamětníci poklesů roku 2008 ( třítýdenní pokles v říjnu 2008 byl -29%, třítýdenní pokles v říjnu 1987 ( open to close) byl -24,6%. Nyní, pokud dnes spadneme o další 3-4%, budeme na -19%. Ještě kousek schází, ale zcela jistě takovýto pokles je už nyní černá můra většiny spekulantů.


Kde jsou podpory? Je třeba už jít k delším grafům, týdenním a měsíčním. Podporou pro SPY je týdenní MA200 na 263,71, a poté dlouhodobá trendline 257,8. 


Graf: Měsíční graf XLF - podpora je 20,154. To je stále ještě -12% dolů. Ale nemusí to tam spadnout rovnou ( nelze to v současném stavu ani vyloučit). 


Tabulka: Významné podpory pro ETF - k tomuto jen sdělím, že panika podle grafů ještě neprobíhá u defenzívních sektorů- XLU a XLP. To jsou ty gigantické firmy nakoupené velkými investory ( jako je KO, PG, PEP, atd.). Ti je drží, protože nic jiného moc se svými penězi nemohou udělat.


Závěr: Ani už nechci nic moc předjímat, co nastane. Je to zcela neobvyklá situace. Mám trochu strach, aby v nejvíce postižených oblastech jako je Itálie, nenastal run na banky. Protože to by mohlo spustit další lavinu. Pokud to ekonomiky ustojí, pak tyto poklesy vidím příznivě. Vyčistí se trh. a to tu dlouho nebylo. Oblast kolem 263 až 257 u SPY je oblastí, kde bych nyní čekal, že se poklesy dočasně zastaví. 
Petr Fiala
 

Článek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.