Přihlášení
Informace o autorovi
investor, web creator
O autorovi:I am engaged in writing newsletters
Kontakt:
Příspěvky v kategoriích:

Krátký rozbor z 27.4.2020

Fiala Petr
Publikováno: 27.4.2020 | Poslední aktualizace: 27.4.2020 05:22  | Reakcí: žádná
Několik grafů k současnému vývoji.

Hodinový graf SPY - SPY se nyní nachází pod MA500 a směřuje dle mého názoru k MA1000, což je ta žlutá linie - 301,68. 

Denní graf XLV - jeden ze sektorů, které táhnou současnou rally. Myslím, že XLV dosáhne maxim z února. Ve spodní části grafu jsou jednoduché market breadth indikátory pro různé skupiny akcií a sektory. Typicky ten žlutý ( ropa, stříbro, volatilita-inverzní, small caps)  vždy před cenovými vrcholy začne klesat dříve.  Zelený, což jsou vůdčí akcie, klesá jako poslední. V únoru, až začal klesat tento zelený, se projevily silné poklesy ( akcie AMZN a spol).. 


Ten stejný market breadth, jako výše, pouze pro hodinové ceny.


Net Shorts pro zlato- zlato je nyní velmi silné. Díval jsem se na řadu indikátorů a vidím všude negativní divergence. Proto mě zajímaly pozice Commercials ( producenti) a Noncommercials ( spekulanti, fondy). Takže: commercials jsou net short, tedy prodávají při současných vysokých cenách. Spekulanti jsou v extrémních LONG pozicích. Obojí pozice avšak během posledních několika týdnů se zredukovaly. Těžko říct, jaký bude důsledek. Každopádně pokud historie je ukazatelem, tak nyní není vhodná situace pro nákup zlata. Je to již moc vysoko. Podívejte se na předchozí podobné situace - cenová dna pro zlato byla doprovázeny net shorty spekulantů na maximech. Tedy opak dneška. 


Závěr: Ještě nejsme na konci růstu cen.
Petr FialaČlánek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.