Přihlášení
Informace o autorovi
investor, web creator
O autorovi:I am engaged in writing newsletters
Kontakt:
Příspěvky v kategoriích:

Krátký rozbor z 1.5.2020

Fiala Petr
Publikováno: 1.5.2020 | Poslední aktualizace: 7.5.2020 05:04  | Reakcí: žádná
Mám tady řadu grafů. Komentáře budou jen krátké. Chci dnes stihnout řadu jiných věcí, než tady vypisovat :-)
Aktualizace 7.5.2020
Toto je graf vytvořenýjen z šesti akcií: AAPL, AMZN, FB, GOOG, NFLX A MSFT. Vypadá dost nebezpečně vrcholově zejména proto, že divergence zbytku trhu byla včera do očí bijící. Toto nemůže fungovat dlouho. Včera těchto šest akcií skončilo s výsledkem +1%, zatímco skupina dosavadních biotechnologických leaderů ( proto jsem doporučoval  BIB a XLV) skončila -1,6% a skupina zbylých důležitých ETF ( XLF, IWM, IYR, OIH, XLB, XLE, XLP, XLU, XLY)  skončila -1,8%. A k tomu ten výprodej poslední půlhodinu. Zkrátka toto je sázka na tak úzký segment trhu, že je riziko, že to neskončí dobře - minimálně krátkodobě. Spekulanti úplně opustili sázky na zbytek trhu. Vše jde do několika technologických gigantů. 

Tady je biotechnologický index dosavadních leaderů-  AMGN, AGN, ABT, LLY, MRK, REGN, VRTX. Vidím tuto skupinu stále pozitivně, tady bych na ni skutečně sázel. Jen už si nejsem jistý, jestli nejprve nebude třeba taky korekce. Technologičtí giganti  jsou hrozně moc vysoko a jestli začnou korigovat tak s sebou vezmou vše ostatní.

Text Z 1.5.2020:Nejprve grafy denních cen, poslední dva grafy jsou hodinové.

1: Vedoucí akcie - akcie jako je Amazon, AAPL, MSFT a spol. - stále nejsme na vrcholu této růstové vlny. Toto, co vidím v grafu, je BULL flag- půjdeme na nová maxima. V tomto grafu i v těch následujících  jsou dva indikátory- prostřední kompiluje cenu i objem, dolní je kompozitní - sestrojený ze všech možných oscilátorů jako je RSI atd.. Z toho prostředního indikátoiru mi vyplývá, že růst tady je zdravý. Investoři opravdu preferují tyto BIG CAPS- vesměs technologické a healthcare společnosti. 


2: SMART index - high beta firmy citlivé na ekonomický cyklus- zarazili jsme se o klouzavý průměr MA100. Prostřední indikátor ukazuje, že tato "jízda" vzhůru je tak trochu fake.  XLV - velmi silný růst. Tady vidím další  nová maxima ceny před námi. Držel bych se healthcare firem v portfoliu  spolu s big techy. 

4: XLF - banky - tady to je fake. A nejspíše uvidíme nová minima někdy v příštích týdnech až měsících.


5: VXX - ETF pro volatilitu - investoři úplně nevyprodávají  volatilitu.  Zajišťují se proti poklesům cen.QQQ - technologie - tady je to tak napůl, ale spíše to vidím růstově - na únorová maxima. 
US Dolar - nevím proč, ale jeví se mi to poklesově - možná FED  vytisknul dolarů až moc. Jestli tedy USD bude klesat, co poroste? Asi Euro? Dnes jsem četl zprávu nějakého experta na emerging markets, že to, co se tam chystá, bude úplná pohroma. Čeká nás prý hromada bankrotů. Firmy jsou zadlužené, závislé na dolarovém odbytu. A ten byl zastaven díky koronaviru i díky politice Trumpa - America first. Tak nevím- z tohoto pohledu je USD na nejlepší cestě se znovu silně zhodnotit proti emerging měnám. 


Hodinový graf - SMART index - tady se mi to jeví, že momentálně je nejlepší za námi.


Hodinový graf: Leading stocks - stále směřujeme nahoru. Petr. 
Článek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.