Přihlášení
Informace o autorovi
investor, web creator
O autorovi:I am engaged in writing newsletters
Kontakt:
Příspěvky v kategoriích:

Několik grafů k 13.5.2020

Fiala Petr
Publikováno: 14.5.2020 | Poslední aktualizace: 15.5.2020 06:09  | Reakcí: žádná
Mám jen několik grafů. Nemám bohužel čas se nad nimi rozepisovat. Jen se můžete nad nimi zamyslet.
Aktualizace k 15.5.: Mám zde jeden tip. Dnes v noci se QQQ dostal v aftermarketu znovu nad hodinovou MA50. Pro mě je to jasný signál, že tradeři nejsou zatím vůbec nachystaní vzdát BUY DIPS. Stále nakupují při jakékoliv příležitosti. Ze začátku včerejška byl SPY silnější, než QQQ. Nakonec se spekulanti přidali a vytáhli QQQ nahoru. Prošel jsem si akcie - co je ještě nachystané na růst. Tato zatím dvoudenní korekce je  stále pokračováním současného up trendu. Neproběhlo nic zásadního. Spíše stále směřujeme k finálnímu vrcholu, po kterém přijde buď jen hlubší korekce nebo velký pád. To nechci teď řešit. Mám tady konkrétní tip na to, co teď nakoupit, co poroste. Mezi dosavadními leadery jsem nenašel nic, co by za to stálo. Tyto akcie vyjma AMZN jsou překoupené a vypadají spíše jako těsně pod vrcholem. Ale je tady skupina akcií ze SMART indexu, která vypadá dobře. Vytvořil jsem index z šesti akcií, které by bylo možné nakoupit a držet pár dní - s potenciálem zisku, který odhaduji tak na 6-7%. Tady je graf: Tyto akcie jsou v jasně definovaném kanále, s podporami pod sebou.

A které to jsou? AMAT, LRCX, MCHP, MRVL, DHR, NG. Tedy i jedna zlatá ( NG), jedna z healthcare ( DHR) a čtyři polovodiče. 
To je vše. Petr. 


 


Vytvořil jsem čtyři indexové grafy  složené z vlastních skupin akcií.  Existuje obrovská nejasnost v tom, kam směřuje celkový trend. Čistě mechanicky, podle týdenních klouzavých průměrů, jsou v BEAR trhu: IYR, XLF, XLU, XLE, IWM, HYG, EEM. V BULL trendu jsou: XLP, QQQ a XLV.

Podle druhého mého indikátoru, který jsem používal v LONG SHORT modelu, v BEAR trendu u SPY nejsme. Je to schizofrenní. 
Graf: Banky - jasně vedou směrem dolů. Nepěkný graf.


Graf: SMART index - high beta cyklické akcie -  jsou extrémně silné na to, v jakém stavu je ekonomika.  Je to jiná situace, než  která byla koncem roku 2018.  Indikátory jsou mnohem silnější - díky FEDU. 


Graf: Small caps - na můj vkus velmi silné na to, aby to byl konec současného růstu.


Graf: Leading akcie - miláčci trhu - technologie + healthcare.  Vůbec nevypadají na velký pokles. Spíše jen přestávku v růstu. Signalizuje mi to jednu věc: Jsme možná svědky přelomu v ekonomice - zániku staré ekonomiky a vzniku nové. Zániku bank a všeho, co nemůže přežít současný model  přesunu všeho obchodování na internet - tedy shopping mally ( byznys REITY jsou nejhůře postižené a s nimi i jejich financující banky).  Vedle toho banky potřebují  vydělávat na úrocích - velmi nízké sazby u dlouhodobých dluhopisů to znemožňují. Další faktor - deglobalizace. Jen mi není jasné,  když přežije ve zdraví tento "shift" jen pár firem, co budou dělat všichni ti obyvatelé planety, kteří budou vlastně k ničemu - zaměstnanci těch shopping center, restaurací atd? 

Petr Fiala

Článek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.