Přihlášení
Informace o autorovi
investor, web creator
O autorovi:I am engaged in writing newsletters
Kontakt:
Příspěvky v kategoriích:

Krátký rozbor z 21.5.2020

Fiala Petr
Publikováno: 21.5.2020 | Poslední aktualizace: 22.5.2020 07:11  | Reakcí: 1
Mám zde pár postřehů a grafů.
Aktualizace z 22.5.2020
Mám tady dva grafy, které ukazují, že nová maxima jsou před námi bez ohledu na to, jak daleko půjde pokles. Myslím si, že moc daleko nepůjde. Oba grafy jsou market breadth a vytáhl jsem je z mého LONG SHORT modelu. Tady je vidět, jak silný je současný trh. Žádné negativní divergence. High beta akcie jsou silné. Všimněte si, jak u poklesů v minulých letech před většími poklesy se vždy objevila negativní divergence. Vyznačeno šipkami.  Druhý graf - LONG SHORT indikátor. Dal by se nazvat také BUY DIP indikátor, protože to je přesně to, co vyjadřuje. Ukazuje, jestli tradeři nakupují poklesy nebo ne. Z grafu je patrné, jak masívně nakoupili pokles v únoru. Podobně jako v prosinci 2018 ( tehdy méně intenzívně). A jak se negativní divergence projevují před cenovými topy. Dnes nic takového nevidíme.  Indikátor je silný. Petr. Market makeři ( Commercials) jsou stále LONG, dluhopisy vypadají poklesově, US Dolar je slabý, small caps jsou velmi silné. Poslední dny byly ve znamení neuvěřitelné resilience indexů proti poklesům. Napovídá mi to, že jsme ve fázi absolutní euforie, tradeři nakupují úplně všechno a z jakékoliv pozice. Ať akcie vypadají sebevíce překoupeně a třeba i večer spadnou, přes noc jsou znovu vyhnány na maxima. 
Tady je moje předpověď: Všechny ty příznaky mi napovídají toto: 1) VIX spadne  výrazně dolů a přiživí další růst. Posledních pár dní byla vlastně korekce první fáze dubnového růstu, včera byla zahájena další fáze silného růstu, viděli jsme breakout u polovodičů, SMH udělal +3,6%. 2) Přijde druhá velmi silná vlna, která vyžene QQQ na nová maxima. Silně vypadá hlavní leader trhu- Amazon. 
3) Celá ta situace bude velmi frustrující pro všechny, kteří čekají na poklesy. 
Zdůvodnění:Použiju opět market breadth - vlastní indexy sestrojené z více akcií.
1) Smart index, denní ceny - duben byl ve znamení prvního silného růstu, květen byl ve znamení "korekce", nyní se připravme na další jízdu k únorovým maximům. 


2) Small caps - denní ceny . Index je velmi silný. Investoři jsou při chuti. Fundament nehraje roli. Toto je tradingové prostředí, ne investorské. Trading to válcuje na celé čáře.Graf: 15 minutové ceny, SMART index - je tam vidět krásný rytmus, jak tradeři nakupují dipy a prodávají ripy. Horní indikátory zahrnují objem. Jsme nyní opět v situaci, kdy dříve nebo později ( dnes, zítra) by měl trh vyvrcholit a klesnout.  Aby bylo znovu možné nakoupit dip. Podporou jsou klouzavé průměry. 15 minutové ceny- leading akcie, index. Tady je vidět, jak včera začal nový růst u této skupiny akcií, break out z korekční formace.


Závěr: Nebuďte příliš pesimističtí a nakupujte dipy. Vykašlete se na shorty. Nemá to smysl v současné situaci. 
Petr. 

Článek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.