Přihlášení
Informace o autorovi
investor, web creator
O autorovi:I am engaged in writing newsletters
Kontakt:
Příspěvky v kategoriích:

Krátký rozbor z 11.6.2020

Fiala Petr
Publikováno: 11.6.2020 | Poslední aktualizace: 12.6.2020 06:15  | Reakcí: žádná
Včera proběhla tisková konference FEDU, na které FED oznámil své další záměry. Ihned po oznámení trhy rostly, ale jen krátkou chvilku. Vzápětí začaly klesat. Bylo jasné, že spekulanti čekali jen na FED, že do té doby prostě nechtěli vyprodat LONG pozice. Po FEDU začali prodávat.

Aktualizace 12.6.2020

Omlouvám se všem, kteří byli nachystaní do shortů a snad kvůli mně  si to rozmysleli. Ta síla toho poklesu mě překvapila. VXX šel včera z 31,4 na skoro 44 usd, +39%. Nyní to bude znovu sázka na strach. Všechny  hedge proti poklesům budou silné. Tedy VXX ( případný krátkodobý nákup bych zvážil po nějaké mini korekci), TLT, zlato. Silné vypadají i zlaté akcie - GDX. Líbí se mi i stříbro. Z akciových sektorů jsou dost silné čínské akcie ( právě koukám na CN.SGX, což je futures kontrakt pro China A50 stocks). Čínské akcie vymazaly skoro polovinu poklesů přes noc. Relativně silné vypadají utility ( XLU) a retailový ETF XRT. Naopak negativně se mi jeví XLV, XLF a XLE. 

Kde leží podpory pro první fázi poklesů? Kdo má intradenní grafy, tak bych to viděl na MA1000 na 15 minutových cenách. Například XLY na 39 usd, QQQ na 225-226, SPY 295-296, XLU 58, SLV 15,50. GDX má podporu kolem 30 usd, GLD 157,30 a další níže 152.


Kam až celkově půjde tento pokles? Sledoval bych významné podpory pro jednotlivé ETF na denních grafech - např. pro XLP -55,60, XLY115,  pro SPY 288 a pak níže 270. 270 pro SPY vidím jako nejzažší možnost poklesu. Podpora pro XLE je 34-35 usd. Pro QQQ 207 (MA200).

 Které akcie vidím dobře ( pozor, při silných poklesech indexů  vám nepřinesou zisky, spíše poklesy budou menší a pak mají šanci silněji růst): KMX, TXN, KMB, CL, AU, AMGN, ABT, NEM, KGC, IAG, HL, GOLD, GFI, AEM. Je tam tedy celá skupina těžebních large caps pro zlato.Závěr: Je to nyní nákupní situace pro  SPY? Není. Po extrémních růstech nás zřejmě čeká další kolo extrémních poklesů. Je třeba počkat na to, jak se to vyvine - až se akcie dostanou z OVERBOUGHT  do  OVERSOLD. 

Petr. Takže co nás čeká nyní? Prošel jsem si všechny možné grafy. BULL market je   v plném běhu u těchto sektorů: 

QQQ, SPY, DJIA, XLP, XLV. Kde  probíhá stále BEAR trh: IYR, IWM, XLU, HYG, XLF, USO, XLE. Kde probíhá nejhorší BEAR trh ( cena pod týdenní MA200: XLF, XLE, EWI, FTSE, EEM. 
Tedy nejrizikovější jsou emerging markets, evropské akcie. Plus ropné akcie a banky.
Tady je graf SMART indexu, tedy amerických vybraných high beta akcií. Cena je nad všemi významnými klouzavými průměry, tedy  bull trh je nedotčen. A to je rozhodující.
 
Přemýšlel jsem nad tím, jaká je vlastně pozice FEDU v dnešním prostředí akciových trhů, a to v souvislosti s COT reports. Myslím si, že můžeme  nahradit slovo Commercials u finančních aktiv slovem FED. Tedy Commercials, ( investiční banky, primární dealeři FEDU, market makeři) zastávají pozice, které si přeje a prosazuje FED ( být LONG) a podílové fondy a hedge fondy jsou na straně SHORT ( právě teď). Říká se "Dont fight the FED", ale myslím si, že celou historii právě toto fondy nedodržují. A jestli můžeme vyjít z COT reports minulého týdne, tak spekulanti byli na short straně. Podle  Goldman Sachs  spekulanti ale celý minulý týden ( a řekl bych i tento týden až do včerejška), nakupovali a přecházeli do LONG pozic. Řekl bych, že FED včera  svým vyjádřením chtěl trhy trochu zchladit. Jsou spokojení. Trhy rostou, ale neměly by růst až moc. Nicméně FED řekl jasnou věc: Podpora trhů a ekonomiky půjde ze strany FEDU bez ohledu na cenové bubliny, dokud nebude dosaženo cíle - nízké nezaměstnanosti a inflace 2%. FED bude tolerovat vysoké ceny aktiv. Plyne mi z toho, že  je třeba se zaměřit tam, kde je podpora trhů největší - do USA. Ostatní trhy jsou  problémové. Nevidím žádnou výhodu investovat do emerging markets nebo evropských akcií. Jediný problém je US Dolar. Ten klesl na únorová minima a vymazal celý panický růst během března. Mnohokrát jsem řekl, že v době krizí je USD lepší, než  ostatní lokální měny. Je to jistota.  Tedy neměním názor na tuto věc, jen je dost možné, že  všechny měny a dolar nevyjímaje začnou pod vlivem  tisknutí centrálních bank se dostávat do problémů- proti zlatu.  Včerejší akce ukázala, že zlato zřejmě směřuje k 1800 dolarů, tedy maximům roku 2011. Slabý dolar je to, co činí ekonomy v USA asi šťastnými, kvůli exportům. Stejně tak investory  a dlužníky v emerging markets. Je to tedy výhodné pro všechny. Ale zároveň slabý dolar znamená malou kupní sílu Američanů ve světě. Úrokové sazby z peněz na bankovních účtech blízko nuly, vysoká nezaměstnanost a extrémní nerovnost mezi elitami a dnes již středními vrstvami - výsledkem je málem revoluce v USA, lidé jsou extrémně nespokojení. A přelívá se to do Evropy. Kde to tedy skončí, netuším. Já bych si přál, aby došlo ke zlomení moc FEDU a ostatních centrálních bank, jsem ale realista, to se nestane. Davy nemají zatím tu moc. Chybí skuteční političtí vůdci těchto povstání. 
Zpět k trhům: Budeme se striktně držet LONG signálů u našeho LONG SHORT modelu. U intradenních strategií bych se obchodně držel  akcií z indexu Nasdaq 100. Je to jistota. Odhaduji, že jestli mají trhy nějak slušně zkorigovat, vezme to tak deset dní. Ale to je jen  velmi hrubý odhad. Uvidíme, co ukáží příští dny. 

Petr. 

Článek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.