Přihlášení
 • +3

  Nejsilnější ETF Fiala Petr, 10.11.2020 08:34, views
  Momentum se přesunulo od růstových technologií ke "starým akciím" a ETF. Takže krátkodobě by ještě měly růst XLF, XLE, XLV, CURE, XLB, EEM. Sázel bych taky stále na EURO proti USD. Vysoce korelované jsou dluhopisy, akcie, EURUSD.

 • +2

  GDX Fiala Petr, 2.11.2020 20:47, views
  tento graf je pozitivní pro zlaté akcie. Vidím to na růst GDX. Velmi dobře vypadají i materials - XLB. Zároveň tento graf i graf XLB mi říkají, že pouze dojde k rotaci - a zase budou existovat skupiny akcií, které zatím zůstanou v uptrendu.

 • +3

  Výkonnost od počátku roku Fiala Petr, 1.11.2020 07:23, views
  Zde je výkonnost některých ETF od počátku roku. Je to divočina. QQQ zažívá výjimečný rok, přes +25%. SPY je těsně nad nulou, emerging markets těsně pod nulou. Banky -23%, energie -52%.

 • +4

  spy Fiala Petr, 31.10.2020 10:52, views
  Tříhodinový graf - za týden jsme přišli o -5,6%. Navzdory velkému poklesu nevypadá graf tak špatně. Oscilátory jsou zcela v normě, nesvědčí o nějakých extrémně silných výprodejích. Objem byl třetí nejnižší za 8 týdnů. Z toho bych usuzoval, že to ještě zdaleka není panika, že se to ještě vzpamatuje nebo že teprve tradeři panikařit začnou. Ale buy dip mentalita je hluboce zažraná pod kůži. Hůře vypadá týdenní graf, tam je jasné, že jsme příliš vysoko nad dlouhodobými klouzavými průměry MA200 a MA500. Rozhodně je kam klesat. A tak může dojít k tomu, že se sice trhy ještě jednou vzpamatují a porosteme možná i na nová maxima, ale to jen zhorší situaci - nachystá to prostor pro ještě větší sešup. Závěr: POdle denních cen to ještě vidím na buy dip situaci. Vůdčím ETF zůstává QQQ, u něj vidím jako dosti jistou podporu MA200, tedy 242,1.

 • +5

  SPY Fiala Petr, 29.10.2020 08:00, views
  Četl jsem v minulých dnech některé komentáře, že se jedná o formaci Cup and handle a že tedy lze očekávat další výrazný růst. No, po včerejšku si to nemyslím. Spíše je to double top a musíme jít na podporu. Ta se podle mě nachází o další -4% níže. Nelze ani vyloučit, že to spadne ještě níže - to v případě, že na MA200 klesneme během 1-2 dní a s velkým objemem.

 • +4

  DJIA Fiala Petr, 19.10.2020 16:51, views
  DIA zatím vytváří typickou růstovou formaci v BULL trhu. Předpokládám, že od podpor se odrazí nahoru. Nevím akorát, od kterých podpor. To teprve uvidííme.

 • +5

  ES futures kontrakt - net shorts Fiala Petr, 19.10.2020 07:09, views
  Včera jsem publikoval net shorty pro NQ ( Nasdaq 100- technologie). V tomto sektoru rostou shorty. U S&P 500 ( ES) je tomu naopak - banky i spekulanti ( fondy) jsou LONG, retail je short, ale objem jejich shortů klesá. Co z toho všeho vyplývá? Tradeři prostě opouštějí technologie a přesouvají se do tradičnějších sektorů. Když bych použil jako analogii rok 2000, kdy technologický sektor vyvrcholil v březnu, tak u SPY nastal druhý vrchol ještě v září 2000, o půl roku později. Pro větší pokles zatím schází katalyzátor - růst inflace, zvolení Bidena atd. Jeví se mi to tak, že nakonec ještě půjdeme nahoru, ale sázel bych na obory jako je healthcare, utility, consumer staples. Dokonce i zlaté akcie by znovu mohly růst , taky emerging markets ( EEM). Takže namísto velkého výprodeje všech akcií to spíše vidím na rotaci. Tradeři budou peníze neustále přesouvat mezi sektory, dokud se nespustí nějaký trigger, který by to mohl změnit.

 • +3

  QQQ - SHORTY letí nahoru Fiala Petr, 18.10.2020 19:43, views
  Net SHORTY pro NQ kontrakt jsou u spekulantů ( fondů) vysoko dost dlouho. Řadu týdnů. JIstě mnozí z vás si přečetli odhalení o praktikách některých bank, které pomocí opcí a futures kontraktů vyvolávají short squeeze, kdy pomocí cenových manipulací donutí spekulanty pokrývat shorty , což žene cenu akcií nahoru - to nastalo například 12.10. ( růst QQQ o 3,2%) - mluví se např o Softbank jako velkém manipulátorovi. Znovu se tedy nabízí možnost, že dojde k něčemu podobnému, spekulanti jsou stále short u NQ ( modrá linie v grafu). Začíná to ale být zajímavé, protože i banky vstupují do short pozic - to vyjadřuje ta červená linie. Dokonce i retail redukuje LONG pozice (zelená linie roste).. Znamená to jednu věc: Účastnícu trhu jako celek začínají sázet na poklesy NQ. Dnes na jedné straně stojí banky a spekulanti ( shorty), na straně longů je retail. V každém případě je nejvyšší opatrnost na místě. Je 14 dní před volbami v USA a myslím si, že se mohou dít dost nečekané věci.

 • +5

  AMZN - stav trhu Fiala Petr, 1.10.2020 04:49, views
  Akcie Amazonu byla vůdčí akcií v roce 2020. Spolu s AAPL, MSFT, FB a GOOGL. Teď všechny vyjmenované akcie vypadají poklesově. Zdá se, že jsou na vrcholu. ETF QQQ spadl v září o cca -13% a teď jde znovu pět dní nahoru. Ten růst je ale slabý. ETF QQQ teď vypadá líp, než tyto vůdčí akcie. Je to tím, že spekulanti prostě přelili peníze jinam, do menších firem, ne tak překoupených. Hledají alternativy. Podobně negativně ale vypadají i ETF jako je IWM ( small caps), zlato, zlaté akcie, ropa. Naopak se mi zdá, že VXX se drží vysoko a americký dolar, který celé ty měsíce růstu akcií byl slabý, najednou silně posílil. A oslabila CZK, polský zlotý i rubl. Takže čekám na další poklesy. Je možné, že to vše nyní ještě poroste a utvoří se druhý cenový vrchol. Naše akciové modely jsou v nákupním módu. Kvůli výše uvedeným skutečnostem jsem je raději vypnul. Předpokládám ale, že případný pokles SPY někam k 310 usd nebo QQQ pod 250 usd bude skvělou nákupní příležitostí. Vycházím například také z toho, že i měny proti USD by měly ještě jednou zažít delší, silný růst ( USD oslabí).

 • +2

  Net shorty bank Fiala Petr, 22.9.2020 06:41, views
  Včera jsem v článku ukázal graf, podle kterého jsou banky v LONG pozicích u ES kontraktu. No, to je pravda. Ale co jsem neřekl, že jsou zajištěné masívními shorty u NQ kontraktu. SHORTů je víc, než LONGů, když od sebe tyto čísla odečteme. Tedy jinými slovy banky sází na pokles u technologických akcií (NDX) a na růst u akcií staré ekonomiky ( SPX). Včerejšek znamenal první opravdu silný výprodej, mnoho akcií se propadlo pod podpory. Jako kdyby si teprve včera všichni uvědomili, že spekulantské hody letošního roku končí. Je před americkými volbami a kdo ví, co přinesou. Objevují se komentáře, že livičáci a progresivisté z Demokratické strny nepřipustí znovuzvolení Trumpa za žádnou cenu a že k tomu použijí třeba hlasování pomocí pošty na dálku. Takže nejistota před volbami poroste. Nyní po včerejšku mnoho ETF a indexů nevypadá dobře - vlastně většina. Podle denních grafů korekce bude pokračovat, podle krátkodobých 15 minutových je to nyní vyprodané a čekal bych růst ( dočasný). Jestli někde krátkodobě spekulovat na růst, tak jsou to znovu technologie a pár akcií ze segmentu biotech.

 • +4

  Emerging markets a ropa Fiala Petr, 19.7.2020 14:47, views
  Přemýšlel jsem nad tím, co může FED donutit zastavit manipulaci s akciovými trhy. Myslím si, že to je jedině růst ceny ropy jako projev inflace. Dokud cena ropy bude vypadat poklesově, tak FED nic nedonutí přestat. A zatím to vypadá, že znovu půjde cena ropy dolů. A dokud tato situace bude přetrvávat, budou investoři preferovat americké akcie. To je dobře vyjádřeno poměrem EEM ku SPY v horní části grafu. Až začne cena ropy růst ode dna, pak se vše změní. Americká aktiva přestanou být zajímavá, FED bude muset zbrzdit podporu, aby omezil inflaci. Růst inflace a s tím i ceny ropy bude mít příznivý vliv na emerging markets, ropné akcie, materiálové akcie obecně. Myslím si, že do této situace nám zbývá minimálně půl roku čas. Musí přijít ještě jeden větší pokles cen ropy. Nicméně už nyní EEM ukazuje svoji sílu.Samostatný graf ceny EEM již vypadá jako odraz ode dna.

 • +5

  Security lending Fiala Petr, 19.7.2020 10:17, views
  Security lending již pár týdnů klesá. Vypovídá to o tom, že banky jsou již vlažné ve shánění dodatečné likvidity na trhu a že vidí hrozbu růstu cen dluhopisů. Takže lending klesá. Co z toho plyne pro akcie? Podívejte se na předchozí podobné situace. Cena SPY je nahoře, lending dole.

Aktuální strana: 2/178 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 178