Přihlášení
 • +5

  QQQ Fiala Petr, 15.6.2020 18:58, views
  To, co jsem nakreslil do grafu, by platilo za starých časů. Dnes si nikdo nemůže být jistý, kam až to dojede. Je možné, že znovu k maximům. POkud by se snbad prokázalo, že to půjde podle mého scénáře, tak bych ten pokles nakupoval.

 • +4

  Net Short spekulanti Fiala Petr, 7.6.2020 11:35, views
  Že by tentokrát spekulanti překvapilůi a byli na té správné straně trhu a trhy tedy jsou odsouzeny k poklesu? Každý si může udělat názor sám. Momentálně již asi čtvrtý týden po sobě jsou fondy na maximech short pozic za mnoho posledních let. Podívejte se na předchozí podobné situace a jak to dopadlo.

 • +6

  Rozdíl net shortů mezi akciemi a dluhopisy Fiala Petr, 6.6.2020 14:06, views
  Připravil jsem opět jeden graf ukazující sentiment market makerů, tedy těch, kteří vládnou trhu a kteří jsou vždy v rozhodujících chvílích na správné straně trhu. Vytvořil jsem rozdílový graf - jako rozdíl mezi Net shorty u dluhopisu TY a mezi akciovým kontraktem NQ. Tedy právě nyní, přes tento extrémní růst posledních měsíců, se net shorty dolů vůbec nepohnuly. Je to podobná situace jako na jaře 2017 - kdy už se taky zdálo, že akcie jsou překoupené, a trhy nepřetržitě rostly dalších 7 měsíců ( vyznačeno zeleně). Lapidárně řečeno - díky FEDU, který znárodnil dluhopisy, není kam investovat. Jediná možnost jsou akcie. A důsledkem je tento graf. Cenové vrcholy u akcií nastaly vždy, když počet net shortů spadl pod -475000. Teď jsme nedaleko nuly a dolů zbývá dlouhá cesta. Takže LONG je jediná cesta.

 • +2

  RSI ALGORITMUS Fiala Petr, 1.6.2020 11:55, views
  Udělal jsem jednoduchý pokus. Představte si tu mnejtriviálnější strategii, kterou byste mohli vybrat, a sice jít LONG, jakmile RSI spadne na 30 a prodat, když RSI vyleze na 70. To vše na 3-minutových datech. Tabulka ukazuje výsledek pro některé velmi populární tickery. Myslím, že toto je cesta k rychlému zbohatnutí, pokud má člověk jasno v tom, které tickery jsou momentálně ty nejpopulárnější a když se dokáže vyhnout velkým poklesům. Ale v případě roku 2020 by velké poklesy února a března nevadily. Viz výsledek. Je to ale loterie, jindy by vadily, například v roce 2018. Ale i tak- jen to dokazuje, že nadvládu nad trhu převzaly stroje a je třeba se tomu přizpůsobit.

 • +3

  LONG SHORT modelový indikátor Fiala Petr, 1.6.2020 06:46, views
  Extrahoval jsem jeden z indikátorů LONG SHORT modelu. V posledních pár dnech vidíme malinkou divergenci, indikátor šel dolů, ceny je na maximech. Myslím si, že to je zatím jen malý problém. Růstový trend je nedotčený. Většina všech možných indikátorů trhu je zatím velmi silná. Proto si myslím, že SPY dojede až někam mezi 315-320. Máme před sebou 2-3 týdny růstu - můj odhad. Pak nutně nemusí dojít k poklesu, ale pak bude nejspíše čas na nějakou přestávku.

 • +3

  CURE Fiala Petr, 30.5.2020 18:05, views
  Další můj tip pro příští dny. V pátek jsem zmiňoval BIB a CURE je podobný případ. Jsou to biotechy a healthcare společnosti. Tedy napůl defenzívní a napůl progresívní, napojené i na technologický sektor. Kromě CURE jsem si zapsal i polovodiče- SOXL, z akcií VZ a softwarovou firmu VRSN. Prodal bych stříbrné firmy jako je PAAS. Celé to tedy vypadá, že přijde další, ještě větší akciové šílenství.

 • +2

  Net SHORTY Fiala Petr, 30.5.2020 14:31, views
  Sečetl jsem Net SHORT pozice market makerů a nonreportable ( malý retail) . Vyšel tento gra. Vyplývá z něj, že dnes jsou pozice zcela jiné, než bývá typické pro cenové vrcholy. Ke všemu open interest zůstává vysoký. Na druhé straně trhu stojí velcí spekulanti ( fondy). Fondy jsou chronicky na špatné straně trhu ( proto prodělávají) a tedy normální by bylo, kdyby tomu tak bylo i nadále, dokud fondy nerezignují, přestanou shortovat a vstoupí do LONG pozic. Pak jim banky ( market makeři) prodají svoje LONG pozice a trh může klesnout dolů. Do té doby bych nakupoval dips.

 • +2

  SMH - polovodiče Fiala Petr, 27.5.2020 05:33, views
  Tady vidím další vznikající příležitost. Prostudoval jsem si grafy a můj závěr je ten, že tento trh bude nadále velmi technický. Tradeři budou koukat na grafy a využívat nákupu u vyprodaných titulů a budou se zbavovat těch, co jsou překoupené. Právě včera se začali více zbavovat všeho, co doposud táhlo trh a drželo jej nad vodou v době koronavirové uzávěry. Tedy large caps především, healthcarem a největší pětka - Amazon, Apple a spol. Co přijde nyní do kurzu? Hign beta akcie, které ještě tolik nevyrostlky, dále ty nejrizikovější sektory- ropné firmy, banky. Prostě rotace. Pamatujete si, jak jsem minulý týden předpovídal , že TNA půjde brzy na 25 USD? Včera skočil tento ETF rovnou na 27. Je to součástí toho, co teď uvádím. A polovodiče jsou v tomto ohledu můj nejjistější favorit. Jsou velmi korelované s QQQ, ale jsou to high beta akcie, o něco menší a více rizikovější firmy, než je Microsoft nebo Apple. Takže tady bych sázel. Mám tady další tipy na jednotlivé akcie- - dvě vázané na stříbro - PAAS a HL, pak už o víkendu jsem si zapsal: NKE, GM, F, CP, ADSK. Jinak co s etýče hlavních ETF, Je dost možné, že před větší korekcí přijde ještě retest maxim. U SPY to vidím jako docela hodně pravděpodobné. Nakupoval bych ještě krátkodobě SPXL, jestliže půjdeme dnes dolů.

 • +4

  Net SHORTY bank a spekulantů Fiala Petr, 24.5.2020 05:02, views
  Tady je graf net shortů bank a spekulantů, což jsou velké fondy. Nemám tady malé spekulanty, ale ti jsou masívně LONG. Od cenového únorového vrcholu net short pozice bank poklesly , naopak velké fondy nyní shortují akcie. Vzhledem k tomu, že fondy jsou chronicky na špatné straně trhu, je toto "bullish". Nepamatuji si situaci, kdyby fondy v klíčových okamžicích vývoje byly správně a investiční banky a market makeři ( commercials) špatně. Cena je zachycena zeleně.

 • +4

  Sezónní graf Fiala Petr, 24.5.2020 04:54, views
  V pondělí je v USA svátek - Memorial day. Typicky kolem svátků jdou trhy nahoru. V případě Memorial day jsem vytvořil medián vývoje za cca 15 let do roku 2018 a napasoval na ceny roku 2018 ( v databázi nemáme 2020). Pokud by se vývoj odehrával podle tohoto scénáře, pak máme před sebou zhruba 7 dní růstu. Vidím tam ještě potenciál, protože dobře například vypadá AAPL i Google. Naopak poklesově vypadají Amazon a Netflix. To je negativum. Avšak s ohledem na tento graf - pozor na shorty.

 • +2

  QQQ hodinový graf Fiala Petr, 15.5.2020 16:49, views
  Tady je důvod proč si myslím, že musíme ještě jednou dolů. Stále jsem spíše v "bullish" kempu, takže bych počkal na pokles a pak šel LONG, než shortoval. Cena se drží nad trendline vymezenou od 7.4.. První podpora pro QQQ je 214,40 ( MA200), další kolem 210. MOc tedy nevěřím, že právě tato trendline a podpora na úrovni cca 216,60 vydrží.

 • +3

  Security lending a dluhopisy Fiala Petr, 14.5.2020 07:31, views
  Vypadá to, že existuje dost jasný vztah mezi cenou dluhopisů a security lendingem. Banky si půjčují od FEDU dluhopisy a jednoho dne je musí vrátit. V mezidobí dluhopisy prodají a nakoupí za ně jiné, výnosnější cenné papíry, což jsou akcie. Udělají to ale pouze v případě, pokud čekají pokles cen dluhopisů v budoucnu, protože v opačném případě by na obchodu mohly prodělat. Musely by nakupovat dluhopisy za vyšší ceny, než za kolik je prodaly. Tedy právě nyní vidíme, že security lending je na maximech. Tedy je to dáno tím, že banky zřejmě znovu sázejí na to, že dlouhodobé dluhopisy nemají moc kam růst. A že akcie jsou lepší alternativou. Ovšem jen vybrané akcie - jako jsou technologie. Prot všechny peníéze tečou právě do tohoto sektoru. Je dnes velmi jednoduché investovat rychle do vybraných skupin aktiv. Způsobila to globalizace na poli financí. Tuto finanční globalizaci vymyslely banky a měly se z toho dobře, protože najednou každý investor z celého světa mohl nakupovat produkty bank třeba v USA. Nyní na to banky doplácejí. Jejich akcie nikdo nechce. Každý preferuje technologie. Kam to povede, úpřimně nevím. Nemyslím si, že technologie mohou spasit svět. Maximálně spasí část investorů.

Aktuální strana: 2/177 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 177