Přihlášení
 • +2

  Net shorty bank Fiala Petr, 19.7.2020 10:13, views
  Graf ukazuje net SHORTY bank akciového NQ kontraktu ( nahoře) a u Eurodolaru ( dole). Banky opět přešly do defenzívních a vyčkávacích pozic. Čekají pokles cen akcií. Tyto indikátory nejsou myšleny k detailnímu načasování shortů, jen vypovídají o sentimentu těch klíčových hráčů na trhu.

 • +1

  CURE Fiala Petr, 16.7.2020 04:52, views
  Jestli bych nyní na něco sázel u akcií, tak je to CURE. Třikrát páka na healthcare sektor. Je defenzívní a přitom zapákovaný. I nezapákovaný bratříček XLV vypadá excelentně.

 • +3

  Banky jsou nyní LONG US Dolar Fiala Petr, 16.7.2020 04:25, views
  Naposledy sázely banky na USD takto masívně v lednu 2018, to měl USD za sebou rok trvající poklesy. Dno u USD v lednu 2018 korespondovalo s cenovými maximy u akcií. Následovala korekce u SPY. Dolar má nyní ještě prostor k poklesu. Dovedu si znovu představit poklesy až někam k 25 nebo dokonce i 24 ( u UUP), jestliže se centrálním bankáím bude nadále dařit držet optimismus u akcií vysoko. Jakmile dojde k výprodejům rizikových aktiv, dolar bude znovu atraktivní pro spekulanty. Ale myslím si, že k tomu je ještě dlouhá cesta, protože jestli dojde k výprodeji u akcií, bude to jen krátká epizodka v jejich růstu. Ještě co se týče USDCZK - CZK se veze na vlně optimismu a posílila k USD z 26 (březnová maxima) až na nynějších 23,37. USDCZK je nyní u podpory MA500 ( 23,08), dá se tedy očekávat minimálně přechodná slabost CZK.

 • +7

  Net shorty u retailu Fiala Petr, 21.6.2020 06:51, views
  Dal jsem si pod drobnohled net short pozice retailových traderů. V posledních týdnech se píše o tom, jak profesionální portfolio manažeři jsou frustrovaní z toho, že retailoví day tradeři z platformy Robinhood.com jsou úspěšnější, než oni. Sečetl jsem net short pozice tzv. NONREPORTABLE z COT reportů pro kontrakty ES a NQ. Zjistil jsem, že od roku 2018 jsou retailoví tradeři extrémně přesní v odhadech cenových vrcholů i den. Jako hlavní pozitivum, které je možné využít v tradingu, vidím to, že retail je velmi přesný asi tak měsíc před změnou trendu - před poklesy začnou shorty rychle růst, před cenovými dny narůstají rychle longy. Taky se podívejte na absolutní hodnoty. Několik měsíců před cenových vrcholem v lednu 2018 prudce klesaly Net SHORTY ( chybně), ale asi tak jeden měsíc před cenovým vrcholem začaly prudce růst ( správně). Počátkem dubna 2018, na cenovém dně, byl retail v extrémních LONG pozicích ( správně). Pak absolutní hodnota shortů rostla až do poloviny 2019 a držela se vysoko. Opět silně rostla před vrcholem letos v únoru, kdy poté došlo k poklesu u cen indexů o více jak -35%. Na cenovém dně v březnu 2020 byl retail v extrémních LONG pozicích ( správně). Vypadá to tedy, že toto je nyní nejpřesnější skupina k odhadu toho správného sentimentu trhu. Proč tomu tak je? Proč jsou amatéři lepší, než profesionálové? Za uplynulé roky jsem se s několika profesionály setkal a musím říct, že to vidím jasně. Ti tak zvaní profesionálové jimi prostě nejsou. Jsou to prodejci produktů. Nemají čas na výzkum, mají za úkol prodávat. Jsou spokojení se svými kmeny klientů, které získali historicky. Těmto firmám a jejich zaměstnnacům - portfolio manažerům, ujel vlak. Retail je předběhl. Využívá naplno všech dostupných informací na trhu. Má čas i motivaci provádět analýzy- retailoví tradeři hospodaří s vlastními penězi a není jim jedno, jakého dosáhnou výsledku. Naproti tomu když hospodaříte s miliardami, které nejsou vaše, vidíte to úplně jinak. A navíc- psychologický tlak na portfolio manažery vychází spíše z faktu, že ti manažeři jsou zaměstnanci a chtějí si udržet svoje zaměstnání. Jejich hlavní cíl je neudělat chybu - a toho nejlíp docílí tím, že budou průměrní, nebudou riskovat. Proto nákupují hlavně ty největší akcie , aby zhruba byli stejní, jako indexy. Nemohou časovat trh. Asi by to nezdůvodnili šéfům. Proto jsou stále v LONG pozicích a trh s nimi vymetá cenové vrcholy i dna. Jak je vidět u retailu, těm nedělá problém rychle měnit názory i pozice. Je to obrovská výhoda být malý v době rychlých informací. Takže jaké je z toho poučení? Je třeba sledovat pozice retailu, zejména jejich změny pozic. Momentální pozice retailu: Extrémní LONG.

 • +6

  Sezónní graf Fiala Petr, 19.6.2020 04:03, views
  Sestrojil jsem sezónní graf - průběh typického roku. Použil jsem k tomu průměrné ceny jednotliých let od roku 1997. Vytvořil jsem dvě křivky - ta zelená je do roku 2010, modrá od roku 2011. Žádná typická formace na jaře neexistuje. Na jaře je prostě nutné nakupovat poklesy. Teď jsme v dalším takovém typickém období mírných poklesů. To ale za pár dní skončí a myslím, že typický vývoj bude dodržen - nahoru. Špatné období začíná v poslední třetině července a trvá až do konce srpna. Mám pro to jednoduché vysvětlení - centrální bankéři jsou na dovolené a nemohou trhy " ukecávat" směrem nahoru. Zaří býval špatný, nevyzpytatelný měsíc. To se změnilo. POslední roky mezi svátkem Labor Day a zasedáním FEDU kolem 18.9. trhy rostou. Faktor FEDU je dnes zcela klíčový a trhy padají až po FEDU. Takže období poslední třetiny září a až do cca 6.-10. října je poklesové. V podstatě poklesové je i období února. Dnes si to už umím taky vysvětlit - do dalšího zasedání FEDU zbývá dlouhý čas, protože to probíhá až kolem 20.3.. JInými slovy FED je dnes všechno. A podle toho budeme lehce upravovat sezónní faktor v našem modelu Ultimate, který začínáme znovu po třech letech provozovat na ostrém účtu. Zohlednění sezónního faktoru znamená omezení nákupní agresivity algoritmu. Z8věr pro současný stav: BUY DIP.

 • +5

  QQQ Fiala Petr, 15.6.2020 18:58, views
  To, co jsem nakreslil do grafu, by platilo za starých časů. Dnes si nikdo nemůže být jistý, kam až to dojede. Je možné, že znovu k maximům. POkud by se snbad prokázalo, že to půjde podle mého scénáře, tak bych ten pokles nakupoval.

 • +4

  Net Short spekulanti Fiala Petr, 7.6.2020 11:35, views
  Že by tentokrát spekulanti překvapilůi a byli na té správné straně trhu a trhy tedy jsou odsouzeny k poklesu? Každý si může udělat názor sám. Momentálně již asi čtvrtý týden po sobě jsou fondy na maximech short pozic za mnoho posledních let. Podívejte se na předchozí podobné situace a jak to dopadlo.

 • +6

  Rozdíl net shortů mezi akciemi a dluhopisy Fiala Petr, 6.6.2020 14:06, views
  Připravil jsem opět jeden graf ukazující sentiment market makerů, tedy těch, kteří vládnou trhu a kteří jsou vždy v rozhodujících chvílích na správné straně trhu. Vytvořil jsem rozdílový graf - jako rozdíl mezi Net shorty u dluhopisu TY a mezi akciovým kontraktem NQ. Tedy právě nyní, přes tento extrémní růst posledních měsíců, se net shorty dolů vůbec nepohnuly. Je to podobná situace jako na jaře 2017 - kdy už se taky zdálo, že akcie jsou překoupené, a trhy nepřetržitě rostly dalších 7 měsíců ( vyznačeno zeleně). Lapidárně řečeno - díky FEDU, který znárodnil dluhopisy, není kam investovat. Jediná možnost jsou akcie. A důsledkem je tento graf. Cenové vrcholy u akcií nastaly vždy, když počet net shortů spadl pod -475000. Teď jsme nedaleko nuly a dolů zbývá dlouhá cesta. Takže LONG je jediná cesta.

 • +2

  RSI ALGORITMUS Fiala Petr, 1.6.2020 11:55, views
  Udělal jsem jednoduchý pokus. Představte si tu mnejtriviálnější strategii, kterou byste mohli vybrat, a sice jít LONG, jakmile RSI spadne na 30 a prodat, když RSI vyleze na 70. To vše na 3-minutových datech. Tabulka ukazuje výsledek pro některé velmi populární tickery. Myslím, že toto je cesta k rychlému zbohatnutí, pokud má člověk jasno v tom, které tickery jsou momentálně ty nejpopulárnější a když se dokáže vyhnout velkým poklesům. Ale v případě roku 2020 by velké poklesy února a března nevadily. Viz výsledek. Je to ale loterie, jindy by vadily, například v roce 2018. Ale i tak- jen to dokazuje, že nadvládu nad trhu převzaly stroje a je třeba se tomu přizpůsobit.

 • +3

  LONG SHORT modelový indikátor Fiala Petr, 1.6.2020 06:46, views
  Extrahoval jsem jeden z indikátorů LONG SHORT modelu. V posledních pár dnech vidíme malinkou divergenci, indikátor šel dolů, ceny je na maximech. Myslím si, že to je zatím jen malý problém. Růstový trend je nedotčený. Většina všech možných indikátorů trhu je zatím velmi silná. Proto si myslím, že SPY dojede až někam mezi 315-320. Máme před sebou 2-3 týdny růstu - můj odhad. Pak nutně nemusí dojít k poklesu, ale pak bude nejspíše čas na nějakou přestávku.

 • +3

  CURE Fiala Petr, 30.5.2020 18:05, views
  Další můj tip pro příští dny. V pátek jsem zmiňoval BIB a CURE je podobný případ. Jsou to biotechy a healthcare společnosti. Tedy napůl defenzívní a napůl progresívní, napojené i na technologický sektor. Kromě CURE jsem si zapsal i polovodiče- SOXL, z akcií VZ a softwarovou firmu VRSN. Prodal bych stříbrné firmy jako je PAAS. Celé to tedy vypadá, že přijde další, ještě větší akciové šílenství.

 • +2

  Net SHORTY Fiala Petr, 30.5.2020 14:31, views
  Sečetl jsem Net SHORT pozice market makerů a nonreportable ( malý retail) . Vyšel tento gra. Vyplývá z něj, že dnes jsou pozice zcela jiné, než bývá typické pro cenové vrcholy. Ke všemu open interest zůstává vysoký. Na druhé straně trhu stojí velcí spekulanti ( fondy). Fondy jsou chronicky na špatné straně trhu ( proto prodělávají) a tedy normální by bylo, kdyby tomu tak bylo i nadále, dokud fondy nerezignují, přestanou shortovat a vstoupí do LONG pozic. Pak jim banky ( market makeři) prodají svoje LONG pozice a trh může klesnout dolů. Do té doby bych nakupoval dips.

Aktuální strana: 3/178 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 178