Přihlášení
 • +4

  Nejslabší akcie Fiala Petr, 9.5.2020 06:28, views
  Tak jsem se znovu podíval na denní ceny nejrůznějších indexů a musím říct, že jsem znovu přesvědčený, že QQQ půjde na únorová maxima a možná je překoná. Zdůvodnění: 1) Spekulanti jsou nyní přesvědčení o novém BULL trhu, navíc s FEDEM jako pojistkou 2) Velká skupina investorů této rally ještě nevěří a jsou short. Short covering bude neustále probíhat s tím, jak budeme výš a výš. Navíc - cena SPY je nyní 292 a k MA200 je to ještě pár procent ( 299). 3) v pátek překonal MA200 i pákový TQQQ, což dodá traderům další odvahu. Mají nyní jasnou podporu pod cenou. 4) VXX - velmi slabý s prostorem k dalšímu poklesu. 5) ropa už nepadá 6) Rizikové skupiny jako je IYR nebo IWM vypadají nyní, že jsou nachystané na větší růst, stejně tak HYG. A že neproběhla korekce? Proběhla. Celý ten vývoj od 17.4. bych považoval nyní za korekci. A poslední dny, kdy probíhala vždy odpoledne distribuce a přes noc to někdo znovu nakoupil- to je to stejné. Prostě tradeři tomu nyní tak věří, že prostě žádný pokles nepovolili. Takže korekce vypadala v podstatě dost nekorekčně, bez poklesů. Co se týče těch nejslabších akcií v grafu - ty mají kam růst. Hlavní rezistence je MA200. Tam až se to zastaví. Máme tak 3-4 týdny času, řekl bych.

 • +3

  BIB - co bych nakupoval Fiala Petr, 6.5.2020 05:35, views
  Upřesňuji předchozí tip. Nakupoval bych tento ETF, jevíde mi jako lepší alternativa ke CURE. Je to Nasdaq Biotechnology Index a vše co je dnes Nasdaq je populární mezi spekulanty. To je určitá jistota. Navíc - BIB se nachází nad všemi významnými klouzavými průměry a vytvořil pěknou formaci CUP and HANDLE, která je růstová. Indikátory jsou silné.

 • +4

  XLV - healthcare Fiala Petr, 6.5.2020 04:26, views
  Někdy člověk trochu ztratí nit, když se moc zaměří na intradenní fluktuace cen. Vracím se zpět k podstatě - denní ceny. Zjednoduším to tím, že publikuji jen jeden graf, který vyjadřuje vše. Sektor healthcare je pro mě symbolem probíhajícího BULL trhu. Nakupoval bych jej právě teď, zvláště pokud by cena dnes o něco spadla dolů. Nebo bych dokonce zvolil trojpáku CURE. Důvody, proč si myslím, že ještě porosteme: 1) dluhopisy jsou slabé 2) ve světě mnoho peněz honí pár akcií- technologických gigantů, ti potáhnou ceny dál nahoru. 3) Rizikové junk dluhopisy zkorigovaly a ve světě BUY dip mantry jsou nachystané k růstu. 4) Ropné akcie vypadají stále silně - růstově, podobně i nemovitostní fondy - nyní nejrizikovější části trhu 5) VXX má kam klesat 6) ropa vypadá růstově 7) defenzívní sektory underperformují Tedy vracím se k tomu, co už jsem několikrát v minulých týdnech tvrdil. A sice že QQQ porostou na únorová maxima. Možná tam třeba úplně nedorazí na jeden zátah, ale je prostě předčasné být příliš pesimistický.

 • +4

  SMART INDEX Fiala Petr, 2.5.2020 08:10, views
  Krátkodobý graf Smart indexu dává představu, jak by s eto mohlo vyvíjet příští týden. Není kdovíjak silný. řekl bych, že před dvěma dny jsme viděli nějaký vrchol a teď je jen otázka, jestli dojde k retestu maxim či nikoliv. Nejsem si jistý v tomto ohledu. Krátkodobě pro SPY - myslím, že nakonec cena dopadne na úroveň 280 USD, ( v pondělí), než se odrazí nahoru. Jako minimální úroveň pro růst vidím 286-288 - tam, kde se potkají klouzavé průměry. A pak nejspíše dolů. Nebo retestujeme maxima ze středy. A pak dolů. Zatím vše vychází dle sezónního grafu. Pokud to tak půjde dál, pak dolů je to minimálně do 12.5.

 • +5

  Sezónní graf do třetice Fiala Petr, 28.4.2020 06:50, views
  Mám tady dnes třetí příspěvek, druhý sezónní graf. Jde o medián vývoje cen od 28.4. 2001-28.4.2018. V dolním grafu jsou pak operace FEDU. Ty nyní klesají, je vidět, že "inženýři" ve FEDU se teď asi poplácávají po ramenou, jakou odvedli dobrou práci. Ať už ale rétorika FEDU ve středu bude jakákoliv, je vidět, že nemají zájem držet podporu na současných úrovních ( stále je extrémní), ale ubírají podporu.

 • +7

  Typický vývoj v období zasedání FEDu Fiala Petr, 28.4.2020 06:31, views
  Na Finecharts máme k dispozici některé skvělé nástroje, takže je začínám oprašovat. Například sezónní indikátory. Můžeme zprůměrovat ceny za řadu zvolených období vývoje v minulosti. Takže jsem vytvořil indikátory mapující vývoj kolem zasedání FEDU, které končí zítra. Jde o období 2015-2018, tedy celkem 32 zasedání. Provedl jsem to stejné i pro 2006-2010 a je to pěkně konzistentní. Tedy typicky cena akcií před FEDEM roste, po FEDu klesá. Pokles trvá 12 dní v průměru. Během stejné doby cena dluhopisů klesá a začíná růst 9 dní po FEDu. U emerging markets je to obdobé, jako u SPY, pouze je to zesílené - růsty i poklesy. Vzhledem k tomu, jak dlouho již růst trvá a jak silné byly přírůstky, si myslím, že je nejspíše dost možné, že letos to bude podobné. Tedy přijde nějaká korekce růstu po skončení FEDU.

 • +3

  Market breadth - intradenní Fiala Petr, 28.4.2020 05:26, views
  Obchodování je dnes extrémně technické. Traderům stačí, když ví, že mají za zády FED a jedou podle objemu a ceny. To platí i v situaci, kdy nás čeká zasedání FOMC ( FED). Dnes a zítra. Právě teď, podle těchto indikátorů, jsme na SELL signálu. ( breadth indikátory, které obsahují i objemovou složku a jsou vytvořeny z dvanácti likvidních ETF pro hlavní US sektory). Řekl bych, že to kousek zkoriguje a budeme do středečního večera svědky dalšího "push" nahoru. A dál po skončení FEDu - je možné, že to bude " BUY THE RUMOURS, SELL THE NEWS" situace.

 • +3

  qqq 15 minut Fiala Petr, 23.4.2020 19:17, views
  Tady je graf, který vysvětluje, proč si myslím, že stále to spíše poroste. Jestli se mám přiklonit k hypotéze nižšího vrcholu a poklesu prudce dolů nebo trianglu a dalšímu růstu, zatím beru druhou možnost. QQQ je vůdčí ETF a proto jsem si ho vybral. Takže podpora trianglu je někde kolem 205,50. Další podpora je 204. Teprve pokles pod 204 by mi napověděl, že moje úvaha je chybná.

 • +3

  SMART Index Fiala Petr, 23.4.2020 04:21, views
  Předevčírem akcie silně vyprodaly, včera si to indexy zase vzaly zpět a rostly. Ve světle vývoje ekonomiky je to neuvěřitelně silná resilience. BUY dip je zpět se vší vehementností. Prostě investoři a spekulanti ztratili zábrany. Myslím, že uvidíme další meltup. Potenciál akcií SMART indexu ( graf) je cca 9% k další rezistenci.

 • +2

  Pozice na ropě ( COT report) Fiala Petr, 21.4.2020 06:44, views
  Z COT reportů jsem si udělal graf, abych věděl, kdo byl včera "vykostěn" na ropě. No, producenti ropy to nebyli. Ti prodávali. Byli to zejména malí spekulanti, "mamky a taťkové". A taky fondy. Net short pozice malých spekulantů jsou na maximech LONG pozic, velcí spekulanti tam směřují a commercials ( producenti) prodávají. Jeden kontrakt představuje 1000 barelů ropy, takže ztráta nějakých 30-40 dolarů na barelu v krátkém okamžiku představovala ztrátu pro tradera 30-40000 USD.

 • +2

  Cena ropy hluboce v záporu Fiala Petr, 20.4.2020 18:23, views
  Ještě to neskončilo. Cena stále klesá. Už mám nyní v grafu -9 dolarů jako minimum.

 • +2

  Jaký BEAR market? Fiala Petr, 20.4.2020 07:15, views
  Podle indexu vytvořeného z níže uvedených akcií probíhá stále BULL trh. Se, žádné velké poklesy nedorazily. Resp. ty co přišly, byly na týdenní MA100 znovu nakoupeny. Takže řídil bych se rozhodně těmi silnými akciemi v odhadu, co trhy udělají. Je tady obrovský disconnect. Tyto large caps představují dnes to, kde mají peníze velcí hráči, vládnoucí elity. A ty to nebudou chtít dolů pustit. Graf vypadá spíše opačně - že teprve k velkému růstu dojde, protože už není kam jinam investovat a budou se přidávat další a další investoři a cpát peníze do této úzké, vybrané skupiny akcií.

Aktuální strana: 3/177 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 177