Přihlášení
 • +2

  SMH - polovodiče Fiala Petr, 27.5.2020 05:33, views
  Tady vidím další vznikající příležitost. Prostudoval jsem si grafy a můj závěr je ten, že tento trh bude nadále velmi technický. Tradeři budou koukat na grafy a využívat nákupu u vyprodaných titulů a budou se zbavovat těch, co jsou překoupené. Právě včera se začali více zbavovat všeho, co doposud táhlo trh a drželo jej nad vodou v době koronavirové uzávěry. Tedy large caps především, healthcarem a největší pětka - Amazon, Apple a spol. Co přijde nyní do kurzu? Hign beta akcie, které ještě tolik nevyrostlky, dále ty nejrizikovější sektory- ropné firmy, banky. Prostě rotace. Pamatujete si, jak jsem minulý týden předpovídal , že TNA půjde brzy na 25 USD? Včera skočil tento ETF rovnou na 27. Je to součástí toho, co teď uvádím. A polovodiče jsou v tomto ohledu můj nejjistější favorit. Jsou velmi korelované s QQQ, ale jsou to high beta akcie, o něco menší a více rizikovější firmy, než je Microsoft nebo Apple. Takže tady bych sázel. Mám tady další tipy na jednotlivé akcie- - dvě vázané na stříbro - PAAS a HL, pak už o víkendu jsem si zapsal: NKE, GM, F, CP, ADSK. Jinak co s etýče hlavních ETF, Je dost možné, že před větší korekcí přijde ještě retest maxim. U SPY to vidím jako docela hodně pravděpodobné. Nakupoval bych ještě krátkodobě SPXL, jestliže půjdeme dnes dolů.

 • +4

  Net SHORTY bank a spekulantů Fiala Petr, 24.5.2020 05:02, views
  Tady je graf net shortů bank a spekulantů, což jsou velké fondy. Nemám tady malé spekulanty, ale ti jsou masívně LONG. Od cenového únorového vrcholu net short pozice bank poklesly , naopak velké fondy nyní shortují akcie. Vzhledem k tomu, že fondy jsou chronicky na špatné straně trhu, je toto "bullish". Nepamatuji si situaci, kdyby fondy v klíčových okamžicích vývoje byly správně a investiční banky a market makeři ( commercials) špatně. Cena je zachycena zeleně.

 • +4

  Sezónní graf Fiala Petr, 24.5.2020 04:54, views
  V pondělí je v USA svátek - Memorial day. Typicky kolem svátků jdou trhy nahoru. V případě Memorial day jsem vytvořil medián vývoje za cca 15 let do roku 2018 a napasoval na ceny roku 2018 ( v databázi nemáme 2020). Pokud by se vývoj odehrával podle tohoto scénáře, pak máme před sebou zhruba 7 dní růstu. Vidím tam ještě potenciál, protože dobře například vypadá AAPL i Google. Naopak poklesově vypadají Amazon a Netflix. To je negativum. Avšak s ohledem na tento graf - pozor na shorty.

 • +2

  QQQ hodinový graf Fiala Petr, 15.5.2020 16:49, views
  Tady je důvod proč si myslím, že musíme ještě jednou dolů. Stále jsem spíše v "bullish" kempu, takže bych počkal na pokles a pak šel LONG, než shortoval. Cena se drží nad trendline vymezenou od 7.4.. První podpora pro QQQ je 214,40 ( MA200), další kolem 210. MOc tedy nevěřím, že právě tato trendline a podpora na úrovni cca 216,60 vydrží.

 • +3

  Security lending a dluhopisy Fiala Petr, 14.5.2020 07:31, views
  Vypadá to, že existuje dost jasný vztah mezi cenou dluhopisů a security lendingem. Banky si půjčují od FEDU dluhopisy a jednoho dne je musí vrátit. V mezidobí dluhopisy prodají a nakoupí za ně jiné, výnosnější cenné papíry, což jsou akcie. Udělají to ale pouze v případě, pokud čekají pokles cen dluhopisů v budoucnu, protože v opačném případě by na obchodu mohly prodělat. Musely by nakupovat dluhopisy za vyšší ceny, než za kolik je prodaly. Tedy právě nyní vidíme, že security lending je na maximech. Tedy je to dáno tím, že banky zřejmě znovu sázejí na to, že dlouhodobé dluhopisy nemají moc kam růst. A že akcie jsou lepší alternativou. Ovšem jen vybrané akcie - jako jsou technologie. Prot všechny peníéze tečou právě do tohoto sektoru. Je dnes velmi jednoduché investovat rychle do vybraných skupin aktiv. Způsobila to globalizace na poli financí. Tuto finanční globalizaci vymyslely banky a měly se z toho dobře, protože najednou každý investor z celého světa mohl nakupovat produkty bank třeba v USA. Nyní na to banky doplácejí. Jejich akcie nikdo nechce. Každý preferuje technologie. Kam to povede, úpřimně nevím. Nemyslím si, že technologie mohou spasit svět. Maximálně spasí část investorů.

 • +4

  Nejslabší akcie Fiala Petr, 9.5.2020 06:28, views
  Tak jsem se znovu podíval na denní ceny nejrůznějších indexů a musím říct, že jsem znovu přesvědčený, že QQQ půjde na únorová maxima a možná je překoná. Zdůvodnění: 1) Spekulanti jsou nyní přesvědčení o novém BULL trhu, navíc s FEDEM jako pojistkou 2) Velká skupina investorů této rally ještě nevěří a jsou short. Short covering bude neustále probíhat s tím, jak budeme výš a výš. Navíc - cena SPY je nyní 292 a k MA200 je to ještě pár procent ( 299). 3) v pátek překonal MA200 i pákový TQQQ, což dodá traderům další odvahu. Mají nyní jasnou podporu pod cenou. 4) VXX - velmi slabý s prostorem k dalšímu poklesu. 5) ropa už nepadá 6) Rizikové skupiny jako je IYR nebo IWM vypadají nyní, že jsou nachystané na větší růst, stejně tak HYG. A že neproběhla korekce? Proběhla. Celý ten vývoj od 17.4. bych považoval nyní za korekci. A poslední dny, kdy probíhala vždy odpoledne distribuce a přes noc to někdo znovu nakoupil- to je to stejné. Prostě tradeři tomu nyní tak věří, že prostě žádný pokles nepovolili. Takže korekce vypadala v podstatě dost nekorekčně, bez poklesů. Co se týče těch nejslabších akcií v grafu - ty mají kam růst. Hlavní rezistence je MA200. Tam až se to zastaví. Máme tak 3-4 týdny času, řekl bych.

 • +3

  BIB - co bych nakupoval Fiala Petr, 6.5.2020 05:35, views
  Upřesňuji předchozí tip. Nakupoval bych tento ETF, jevíde mi jako lepší alternativa ke CURE. Je to Nasdaq Biotechnology Index a vše co je dnes Nasdaq je populární mezi spekulanty. To je určitá jistota. Navíc - BIB se nachází nad všemi významnými klouzavými průměry a vytvořil pěknou formaci CUP and HANDLE, která je růstová. Indikátory jsou silné.

 • +4

  XLV - healthcare Fiala Petr, 6.5.2020 04:26, views
  Někdy člověk trochu ztratí nit, když se moc zaměří na intradenní fluktuace cen. Vracím se zpět k podstatě - denní ceny. Zjednoduším to tím, že publikuji jen jeden graf, který vyjadřuje vše. Sektor healthcare je pro mě symbolem probíhajícího BULL trhu. Nakupoval bych jej právě teď, zvláště pokud by cena dnes o něco spadla dolů. Nebo bych dokonce zvolil trojpáku CURE. Důvody, proč si myslím, že ještě porosteme: 1) dluhopisy jsou slabé 2) ve světě mnoho peněz honí pár akcií- technologických gigantů, ti potáhnou ceny dál nahoru. 3) Rizikové junk dluhopisy zkorigovaly a ve světě BUY dip mantry jsou nachystané k růstu. 4) Ropné akcie vypadají stále silně - růstově, podobně i nemovitostní fondy - nyní nejrizikovější části trhu 5) VXX má kam klesat 6) ropa vypadá růstově 7) defenzívní sektory underperformují Tedy vracím se k tomu, co už jsem několikrát v minulých týdnech tvrdil. A sice že QQQ porostou na únorová maxima. Možná tam třeba úplně nedorazí na jeden zátah, ale je prostě předčasné být příliš pesimistický.

 • +4

  SMART INDEX Fiala Petr, 2.5.2020 08:10, views
  Krátkodobý graf Smart indexu dává představu, jak by s eto mohlo vyvíjet příští týden. Není kdovíjak silný. řekl bych, že před dvěma dny jsme viděli nějaký vrchol a teď je jen otázka, jestli dojde k retestu maxim či nikoliv. Nejsem si jistý v tomto ohledu. Krátkodobě pro SPY - myslím, že nakonec cena dopadne na úroveň 280 USD, ( v pondělí), než se odrazí nahoru. Jako minimální úroveň pro růst vidím 286-288 - tam, kde se potkají klouzavé průměry. A pak nejspíše dolů. Nebo retestujeme maxima ze středy. A pak dolů. Zatím vše vychází dle sezónního grafu. Pokud to tak půjde dál, pak dolů je to minimálně do 12.5.

 • +5

  Sezónní graf do třetice Fiala Petr, 28.4.2020 06:50, views
  Mám tady dnes třetí příspěvek, druhý sezónní graf. Jde o medián vývoje cen od 28.4. 2001-28.4.2018. V dolním grafu jsou pak operace FEDU. Ty nyní klesají, je vidět, že "inženýři" ve FEDU se teď asi poplácávají po ramenou, jakou odvedli dobrou práci. Ať už ale rétorika FEDU ve středu bude jakákoliv, je vidět, že nemají zájem držet podporu na současných úrovních ( stále je extrémní), ale ubírají podporu.

 • +7

  Typický vývoj v období zasedání FEDu Fiala Petr, 28.4.2020 06:31, views
  Na Finecharts máme k dispozici některé skvělé nástroje, takže je začínám oprašovat. Například sezónní indikátory. Můžeme zprůměrovat ceny za řadu zvolených období vývoje v minulosti. Takže jsem vytvořil indikátory mapující vývoj kolem zasedání FEDU, které končí zítra. Jde o období 2015-2018, tedy celkem 32 zasedání. Provedl jsem to stejné i pro 2006-2010 a je to pěkně konzistentní. Tedy typicky cena akcií před FEDEM roste, po FEDu klesá. Pokles trvá 12 dní v průměru. Během stejné doby cena dluhopisů klesá a začíná růst 9 dní po FEDu. U emerging markets je to obdobé, jako u SPY, pouze je to zesílené - růsty i poklesy. Vzhledem k tomu, jak dlouho již růst trvá a jak silné byly přírůstky, si myslím, že je nejspíše dost možné, že letos to bude podobné. Tedy přijde nějaká korekce růstu po skončení FEDU.

 • +3

  Market breadth - intradenní Fiala Petr, 28.4.2020 05:26, views
  Obchodování je dnes extrémně technické. Traderům stačí, když ví, že mají za zády FED a jedou podle objemu a ceny. To platí i v situaci, kdy nás čeká zasedání FOMC ( FED). Dnes a zítra. Právě teď, podle těchto indikátorů, jsme na SELL signálu. ( breadth indikátory, které obsahují i objemovou složku a jsou vytvořeny z dvanácti likvidních ETF pro hlavní US sektory). Řekl bych, že to kousek zkoriguje a budeme do středečního večera svědky dalšího "push" nahoru. A dál po skončení FEDu - je možné, že to bude " BUY THE RUMOURS, SELL THE NEWS" situace.

Aktuální strana: 4/178 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 178