Přihlášení
 • +6

  LONG SHORT model k 26.3.2020 Fiala Petr, 27.3.2020 07:53, views
  Tady je stav našeho modelu, tentokrát pro ETF QQQ. Model je za rok 2020 6,7% v plusu oproti akciovému indexu S&P 500, který je -23%. Měl jsem ze silných poklesů trochu obavy. Přece jen jsem model vytvářel pro trochu odlišné podmínky, současný výprodej není moc typický tím, že patří mezi čtyři největší výprodeje akcií v historii a na takové situace většinou algoritmického robota neprogramujete. Takže z toho mám velkou radost, samozřejmě. Co s etýče ostrého provozu našeho algoritmického robota, stále řešíme založení účtu u Interactive Brokers. Proces je neuvěřitelně zdlouhavý, mám dojem, že je proces schvalování účtu oddělením jejich compliance je horší, než s ČNB. Co s etýče prodejního signálu, ještě nepřišel. Ale řekl bych, že nejsme daleko ( kouknul jsem se na indikátory signalizující prodej). Co čekám od samotných indexů? Nějakou malou korekci a další růst. Ten ještě není vyčerpán. Ale celkové dno tohoto poklesu je ještě před námi.

 • +4

  Net Shorty bank Fiala Petr, 26.3.2020 17:42, views
  Po delší době publikuji graf z naší databáze na Finecharts, která je opět v chodu, vyjma tedy cen akcií. Je zajímavé podívat se, kdo profitoval z poklesů na trhu a kdo to zaplatil. HOrní graf to ukazuje jasně . KOntrakt NQ je v tomto ohledu výjimečně spolehlivý. Banky byly net short u všech významných cenových vrcholů od roku 2007. Jestliže banky byly short, tak je jasné, že proti stranou byly fondy a malí spekulanti. Tyto dvě skupiny tedy prodělaly, banky vydělaly. Dolní graf ještě ukazuje pozice u Eurodolaru. Tam je vidět současný extrém - nedostatek dolarů ve světě. A jak je vidět z minulosti, právě taková situace vedla velmi často k cenovým vrcholům. Únor 2020 nebyl výjimkou.

 • +4

  Operace FEDU Fiala Petr, 3.1.2020 12:37, views
  Žijeme v době, kdy centrální plánovači rozhodují o tom, kam se budou ubírat akciové trhy. V tomto ohledu jsme zpět v socialismu. Je to ale socialismus pro vyvolené. Jen ti nejbohatší mají přístup k těmto penězům, které banky dostávají od FEDU. Jestli by někdo chtěl pochybovat o mých slovech, tak tento obrázek, který jsem zkompiloval, ho o tom musí přesvědčit. Je to vývoj akciového ETF SPY společně s operacemi FEDU od září 2017. Průběh se opakuje stále dokola. Vždy, kdy se plánovačům zdá, že SPY roste moc rychle, začnou omezovat odkupy a půjčky dluhopisů. Dokud SPY nespadne dolů. A když se tak stane a nastane korekce SPY, následuje masívní navýšení operací FEDU na trhu. Je to tedy neuvěřitelně účinná manipulace cenou akcií prováděná těmi, kteří mají boj proti manipulacím na trhu v popisu své práce ( společně s komisemi pro cenné papíry).

 • +1

  Investice na Krétě Fiala Petr, 4.10.2019 10:19, views
  Hledáme akcionáře do našeho investičního projektu. Cílíme na výnos přes 10% p.a. ( s využitím dotace ESPA) v atraktivní lokalitě. Je to ideální nabídka pro ty, kteří chtějí diverzifikovat svoje investice a zkusit něco nového. Pište mi na petrfiala12@gmail.com .

 • +4

  JSME NA VRCHOLU LENDINGU? Fiala Petr, 4.10.2019 09:25, views
  Vyznačil nám aktuální vrchol security lendingu před pár dny i vrchol akciového trhu? Je to dost možné. Cenové maximum pro SPY nastalo 19.9. Náš LONG-SHORT model dal SELL signál již o pár dní dříve, 12.9.. V současné chvíli padá dolů zájem bank o lending. To je dost často špatný signál i pro akcie. Podobně špatný signál pro akcie je cenový vrchol u amerického dolaru. Současně s akciemi začal klesat USD. Tedy to znamená, že síla dolaru během celého roku byla zřejmě dána poptávkou bank a fondů po amerických aktivech, k jejichž nákupu je třeba vlastnit US Dolary. No a nyní, když akcie vrcholí, se začínají investoři dolarů zbavovat. Předevčírem přišel opět nákupní signál pro akciový index SP500. Signál pro nákup první tranše ze čtyř. Očekávám podle grafů, že nejspíše poklesy nejsou u konce. Nyní by mohlo přijít několik dní růstu a pak znovu dolů.

 • +4

  Security lending Fiala Petr, 31.8.2019 09:03, views
  Security lending se po poklesech v červenci znovu dostal na maxima. Vede mě to k jednomu závěru: Jestliže se v příštím 1-2 týdnech dostaneme u SPY do poklesu někam k 270 USD, tak tento pokles bude znovu nakoupený. Jinými slovy definitivní market top jsme ještě neviděli. To by mohlo přijít někdy během podzimu ( říjen-prosinec). Nebo dokonce až v lednu. Další možností je, že jsme sice již market top viděli, ale že se nyní buduje velká formace Head and shoulders top s prvním vrcholem 1.5.2019, market topem 26.7.2019 a pravé rameno se bude tvořit během podzimu. V tomto případě by bylo logické, kdyby cena SPY našla podporu na hodnotě 273 usd.

 • +5

  Eurodolary, NQ a SP - Net Short pozice Fiala Petr, 25.8.2019 17:24, views
  Banky jsou stále ve výrazných SHORT pozicích u akciového kontraktu NQ a stejně u kontraktu ED. U ED je to možná největší short pozice bank v historii. Jak je vidět z grafu, výrazné short pozice u ED byly většinou spojeny s potížemi akciových trhů, s poklesy. Podobně nakonec také s poklesy u US Dolaru ( v řádu týdnů až měsíců). Jsme tedy v pěkném extrému v mnoha ohledech a řekl bych, že akcie by ještě měly jít dolů a že USD je možná nachystán na nějaký větší pokles, i když tam je to pro mě dost nevypočitatelné. Co je ještě pozitivní - security lending je stále ještě na maximech. řekl bych, že tedy možná po větší korekci u akcií přijde ještě jeden růst - a druhé maximum trhů bude v říjnu. Akciová korekce ale nejpíše u konce není.

 • +4

  Security lending Fiala Petr, 12.7.2019 05:37, views
  Chtěl jsem se podívat na dnešní úroveň SECURITY LENDINGU. Předchozí komentář k net shortům bank u Eurodolaru vybízel k opatrnosti, tento graf security lendingu by mohl lépe sloužit k načasování. Z grafu je vidět, že u předchozích velkých poklesů akciových indexů vždy existovala situace, kdy primární dealeři FEDU ( investiční banky) relativně nejevili zájem o půjčování cennych papírů. Tato situace přetrvávala několik měsíců. Dnešní situace je zcela jiná. Zatím nic takového nepozorujeme. Banky mohou ve svých analýzách zveřejňovaných v médiích vykládat co chtějí, tady je vidět, že si stále masívně půjčují od FEDU a tedy neexistuje typická situace těsně před velkými poklesy akciových indexů. Takže zatím bych byl relativně v klidu a myslím si, že velký pokles může nastat v září nebo říjnu a že to security lendingu bychom to měli včas poznat.

 • +3

  Eurodolar Fiala Petr, 12.7.2019 05:22, views
  U Eurodolarových futures se děje něco neobvyklého. Banky masívně shortují ED, tedy čekají růst úrokových sazeb u dolarových úložek v zahraničních bankách mimo území USA. To může znamenat jediné - rostoucí poptávku po USD a tedy relativní vzácnost USD. Jestliže je USD vzácný, je ho málo pro investování, resp. je pro investory drahý. Podívejte se, co podobné situace znamenaly v minulosti. Horní graf představuje cenu ETF SPY. Existuje tedy poměrně velké riziko, že v některý okamžik se toto projeví a akciové indexy začnou klesat dolů. Přesné načasování podle tohoto nelze provést. Zatím proti tomuto faktoru působí security lending - investiční banky si půjčují od FEDU dluhopisy, co to jen jde - tedy zvyšují likviditu trhu.

 • +4

  COT reports - net shorty bank Fiala Petr, 2.6.2019 09:07, views
  Akciové trhy pokračují v poklesech. SPY je za měsíc dole -6,3%, za týden pak -2,6%. Ropa je dole -9,2%, zlato +1,7%. US státní dluhopis TLT +3,2%. Je to zcela zřejmý únik do bezpečí defenzívních aktiv. Zřejmě jako reakce na to, co USA provádějí ve vztahu k jiným zemím, především cla. Minulý týden jsem slyšel mluvit na Radiožurnálu nějakou chytrou pomazanou hlavu. Expert tvrdil, že vysoká cena ropy je dána rizikem disrupcí dodávek kvůli situaci na Blízkém východě. Tady tato dnešní situace ukazuje, že mnohem důležitekší je to, jestli spekulanti jsou při chuti a nakupují riziková aktiva. Když jim chuť pokazí třeba Trump, může být riziko snížení dodávek ropy jaké chce a stejně ropa vyprodá. Nyní ke COT reports: Eurodolarový futures kontrakt ukazuje, že banky očekávají další zhoršení situace, sází na pokles ED kontraktu, tedy na růst úrokových sazeb. US Dolar pro investory zdražuje. Toto trh nemá rád. V minulosti to byl velmi často recept na potíže. Stejně tak poměrně silně narostly shorty u NQ kontraktu. To je spodivem, vezmu-li v úvahu, že akciové indexy padaly. Většinmou je to totiž naopak - při výprodejích banky nakupují futures kontrakty a vyprodávají při růstech, provádějí tak hedging, spekulanti postupují opačně. Akciové grafy nevypadají nyní zatím moc pěkně. SPY v pátek propadl pod MA200 a nyní sedí na podpoře týdenní MA55. Trh klesá již celý měsíc, tak doufejme, že uvidíme taky nějaký protirůst příští týden. Shrnuto: Vývoj u net SHORT pozic akciových kontraktů není příznivý, u ED kontraktu taky ne. Nastal únik k defenzívním aktivům. Stále ještě bych se držel mé původní teze, že nejde o dlouhodobý dvojitý vrchol u S&P500 a že ještě dojde k růstu. Avšak ještě předtím, než se tak stane, není úplně jisté, jak daleko trhy spadnou. V nejhorším případě až na 246, což je týdenní MA200 a v minulosti sloužil jako výrazná podpora a trendline pro velké poklesy.

 • +3

  LONG SHORT model Fiala Petr, 29.5.2019 15:55, views
  Náš algoritmický LONG SHORT model je od minulého týdne na nákupním signálu s jednou tranší. Signál přišel ve chvíli, kdy cena nebyla u minim, takže jsem něco nakoupil a zase prodal a zase nakoupil. Nicméně nyní situace vypadá tak, že držíme 1/3 portfolia v ETF SPXL s nákupní cenou 45,17.

 • +6

  Eurodolary Fiala Petr, 24.5.2019 05:58, views
  V poslední době se vracím znovu ke COT reports a hledám ty nejlepší možné signály pro potvrzení nebo vyvrácení rizika vrcholu akciového trhu. Hledám něco, co není přímo spojeno s cenou, ale spíše se sentimentem těch nejvlivnějších obchodníků - velkých invetsičních bank, tedy těch investorů, kteří si to umí zařídit a stojí v pozadí dění nejen na burzách. Jedním z nejspolehlivějších signálů je pozice bank u Eurodolarového futures kontraktu. Vždy, jakmile se pozice bank začnou šplhat do čisté Net Short pozice u ED přesahující 1 mil kontraktů, znamená to velký problém pro kapitálové trhy. Taková situace znamená, že dolar je pro zahraniční investory drahý, tedy úroková sazba, za kterou si může zahraniční investor (banka, fond) půjčit USD mimo území USA, je vysoká. Dolary jsou vzácné a investování na americkém trhu je tak pro investory ze zahraniční obtížné. Vzácnost US Dolaru je spojená většinou s tím, že jeho kurz vůči cizím měnám je vysoko ( cena dolaru vůči jiným měnám delší dobu rostla). Jaké to má důsledky pro kapitálový trh? Drahý USD a očekávání růstu sazeb u ED ( banky short ED) vedlo v roce 2002 k poklesu akciového indexu SP500 o 40% ( spolu klesal i USD). Podobně vysoká cena USD na trhu v roce 2002 a sázka bank na další růst úrokových sazeb u USD vedly ke katastrofickému vývoji ceny akcií ( pokles o 50%) provázenému nakonec i poklesem USD. V roce 2015 proběhlo něco podobného v měnším měřítku , USD byl velmi vysoko po ročním růstu, net shorty bank u ED dosáhly skoro 2 mil kontraktů, následoval velmi špatný rok 2015 pro akcie a zřícení ceny USD ( vůči jiným měnám). Nyní jsme opět v situaci, kdy USD je drahý, jsme u typických maxim USD proti zbytku měn za posledních 20 let. Také pozice bank u ED kontraktu přesáhly 1 mil. Blížíme se tedy do fundamentálně špatné situace pro kapitálový trh, kdy USD je pro cizí investory drahý na vypůjčení, jeho kurz je vysoko a tedy investoři riskují pokles USD proti zbytku měn a to je tedy prostředí, ve kterém akciový trh může vyvrcholit . Učinit přesné načasování jen na základě tohoto nástroje nejde, ale je třeba sledovat další indikátory - zejména pozice bank u kontraktů SP, NQ a výkonnost high yield dluhopisů ( HYG). Zatím si myslím, že u akcií ještě nějaký prostor pro růst existuje. Minimálně jeden na nová maxima u SP500.

Aktuální strana: 6/178 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 177 178