Přihlášení
 • +6

  COT report Net short commercials Fiala Petr, 23.12.2018 05:51, views
  POhled na stav net shortů bank u finančních aktiv ukazuje, že stále je ještě kam klesat. Banky jhsou stále více short, než byly u NQ u předchozích cenových den. Ještě hůře v tomto ohledu vypadají další kontrakty jako je DJ nebo ES. To znamená, že jestliže banky jsou short, pak spekulanti jsou stále ještě LONG. I když zdaleka již ne tolik, jako před dvěma měsíci. V prostředním grafu je pak kontrakt SP, klíčový kontrakt v rozhodujících momentech vývoje trhu. U něj se net shorty drží nad úrovní 80% za posledních 40 týdnů. Přitom cenová dna se vyskytovala typicky v situaci, kdy tento oscilátor byl <25, jak je ostatně vyznačeno zeleně v grafu. Dnešní hodnota odpovídá již hodnotě z ledna 2008, tedy již ukazuje na bear trh. Stejně tak na něj ukazuje pokles SPY v minulém týdnu o -7,6% s objemem přesahujícím 2,5 krát 200 týdenní průměr. Prosinec 2018 vejde do dějin, jako jeden z nejhorších prosinců v historii, k pátku je výkonnost -12,7%. Za dobu existence ETF SPY nastaly jen dva horší měsíce, a to říjen 2008 ( -16,5%) a srpen 1988 (-14,40%). U všech ostatních byly poklesy menší, a to včetně září 2002 ( -10,9%), února 2009 ( -10,8%), zaří 2008 (-9,94%). Poklesy v měsících listopad 2007-leden 2008 byly proti poklesům dnešním skoro úsměvné ( -3,87%, -1,65%, -6,05%). Ocitli jsme se tak z ničeho nic v plnohodnotném bear trhu. Dnes už to nemůže nikdo zpochybnit. Protože na toto tradeři stále ještě možná nejsou připraveni ( stále mnoho z nich doufá, že BTFD) , lze i příští týden očekávat vysokou volatilitu a možná i další poklesy rovnou dolů. Já ve skrytu duše doufám, že se to zastaví někde kolem 235-236 usd, ale ruku do ohně bych za to rozhodně nedal. Jestliže platí, že čas od času se trh chová tak, aby to bolelo maximum lidí, pak je také možné, že veškerá očekávání lidí z hlediska velikosti poklesu budou překonána a vyrovnáme nebo překonáme pokles z října 2008, tedy -16,5%.

 • +4

  Pozitivní divergence market breadth indikátorů Fiala Petr, 22.12.2018 09:50, views
  POklesy u indexů již překračují poklesy u jednotlivých akcií. U akcií poklesy relativně slábnou. POdlé mého názoru se dostáváme do nějaké nákupní zóny. Následný růst může být velmi rychlý, klidně v rozsahu +8-10%. A pak znovu dolů.

 • +3

  QQQ Fiala Petr, 22.12.2018 09:30, views
  Pro trh by mohla přijít nějaká vzpruha od největších technologických akcií, jestliže by ty přestaly klesat. Podporou, která zastavila pokles v roce 2016 a mohla by nyní znovu, je MA750. Zbývá k ní ještě 4% poklesů. Současná poklesové vlna by navíc byla zhruba stejně dlouhá, jako ta první ( znázorněno světle červenou barvou)

 • +4

  Výkonnost sektorů od počátku roku Fiala Petr, 22.12.2018 09:20, views
  Blíží se konec roku a tak je čas na bilancování. Asi v historii nenajdeme moc roků, kdy by skončila v plusu jediná dvě aktiva, a to US Dolar ( UUP = 8,4%) a utility ( XLU= +3,8%). Zbytek je v mínusu. Mezi rekordmany sešupu dolů patří určitě small caps investory doslova opuštěné. IWM spadl od 1.9. z +12,4% na nynějších -16,3%, to je za 4 měsíce o cca 28%. V mínusu jsou však i americké státní dluhopisy ( TLT -3,5%), zlato ( GLD-4,7%) nemovitostní fondy ( IYR -7%), hlavní ETF SPY je -10,1%. Další výsledky: Ropa -20%, emerging markets EEM-19,5%, consumer staples XLP -11%, banky XLF -17,9%, technologie QQQ -6,3%. Takto koordinovaný pokles už hraničí doslova s krachem burz. Svědčí to o tom, jak moc se stali investoři závislí na FEDU a jeho finanční podpoře. Teď , když podpora je pryč, je to jako když vezmete děcku jeho oblíbenou hračku. Všude je slyšet nářek. Třeba se díky tomu svět vrátí trochu do normálu. Až indexy konečně dopadnou na nějaké přechodné dno, mohla by díky nynějšímu koordinovanému poklesu všech indexů být následná rally velmi prudká ( short covering). Kdy to ale nastave si netroufám moc odhadovat. Trh je v této chvíli zcela nevypočitatelný.

 • +2

  SPY dlouhodobý graf Fiala Petr, 21.12.2018 21:21, views
  Nahoře v grafu je market breadth indikátor pro high beta akcie - Smart index. Už je vidět, že klesá méně akcií, než při předchozím velkém poklesu pár týdnů zpátky. TOmu se říká pozitivní divergence. K dlouhodobé trendové linii avšak ještě pěkný kus schází. Je dost možné, že půjdeme rovnou až k ní. TO by znamenalo u SPY dalších 4-5% dolů.

 • +6

  Market breadth Fiala Petr, 20.12.2018 17:35, views
  V grafu je počet rostoucích akcií pro Smart index ( modře) a Advance-decline pro BLue Chips ( zeleně)ú. Vypadá to, že se znovu blížíme historické vyprodanosti typické pro významná cenová dna. Zatím to ale nepomáhá. Likvidace je v plném proudu. Zdá se, že řada fondů čekala na nějaké pozitivní překvapení ze strany FEDU ( nějaká FED put) a že nebylo včera Powellem doručeno, tak vyprodávají. Z8vislost na FEDU je opravdu vysoká a myslím, že tyto propady trhu mohou jen pomoci. Vrátí se to celé trochu do normálu. Spekulanti si uvědomí, že FED již není zcela na jejich straně, jako byl za Yellen a Bernankeho. Jestli SPY půjde rovnou k hodnotě na dlouhodobé trendové linii, pak to bude propad o 20% za zhruba 3 měsíce, což bude dlouho nevídaný propad, mám na mysli tak rychlý propad bez větších přestávek. Teď už to hraničí s totální kapitulací. V době algoritmů ovládajících trh a stavu, kdy se davy nechávají strhnout v ten okamžik tím nejpopulárnějším obchodem, kdy tím nejpopulárnějším je právě teď SELL, SELL, SELL, můžeme rychle na 236 usd pro SPY skončit.

 • +3

  FAS update Fiala Petr, 20.12.2018 03:14, views
  Včera FED zvedl základní úrokovou sazbu FED Fund Rate na 2,5% a navíc nastínil, co je před námi v roce 2019 - minimálně dva další rate hike. TRhy zareagovaly velmi negativně. FAS už je prakticky v oblasti podpor, může ještě klesnout níže o 5 až 15%. Protože FAS je třikrát zapákovaný finanční ETF, může nezapákovaný ETF XLF klesnout zhruba o 2 až 5%. Nevěřím moc, že to poté může nadále klesat. Jednoho dne musí dojít k růstu a na to bych už sázel. Vidím nyní větší riziko být short, než být LONG. PO včerejšku to dnes ještě vidím poklesově. Zítra bychom mohli být u dna. Celkový obrázek však ukazuje, že spíše nás příští rok čekají další poklesy.

 • +4

  Smart index Fiala Petr, 18.12.2018 12:14, views
  Podle SMART indexu bych očekával ještě jeden pokles na dno. MOžná jen malý, optimálně někam mezi 107-109. Ale protože SMART index v klíčových situacích předbíhá trh ( všiomněte si vrcholu v září - SMART index vrcholil o 3 týdny dříve, jak SPY), je teď možné, že SMART index už nové výrazné dno neudělá a jen retestuje předchozí minimum na 109,40.

 • +4

  ETF index Fiala Petr, 18.12.2018 12:06, views
  ETF index, tedy index složený z DIA, IWM, QQQ, SPY a XLF, dopadl na únorové minimum. I současná formace se mi jeví jako hodně podobná situaci z 29.3.2018- tedy kdy indexy byly na druhém dně. Viz horní indikátory. Myslím si, že první dno je možná skutečně nedaleko. Jestli dnes retestujeme včerejší minima, nakupoval bych. Včera při zavření trhů přišel první nákupní signál LONG-SHORT modelu, signál platný pro přechodné období BULL to BEAR market. Je to tedy trochu sporné, protože podle kritérií Algotradingua kritérií backtestu LONG SHORT modelu ještě nejsme v BEAR trhu ( a tedy včerejší signál je platný), podle jiného kritéria, které používám a které by uchránilo model před propady v letech šedesátých a sedmdesátých minulého století, už v BEAR trhu jsme ( a tedy včerejší signál by nebyl platný). Jak ale říkám: Budeme nakupovat, jestli index dnes retestuje včerejší minimum.

 • +6

  COT report + lending Fiala Petr, 16.12.2018 11:10, views
  Současné poklesy jsou v posledních dnech doprovázeny zvýšeným zájmem investičních bank o security lending od Fedu. Banky si tak zvyšují likviditu. Je možné, že za tyto peníze nakupují akcie. V minulosti existovala poměrně jasná souvislost zvýšeného lendingu s růstem cen. Horní graf ukazuje Net SHORTY bank u kontraktu NQ a SP. Kontrakt SP začíná být důležitý vždy, když se trh láme dolů. Tehdy jsou net shorty bank signifikantní, tedy to platí i pro současnou situaci. Je tedy zatím významné, že net shorty bank u SP moc neklesají. To je jeden z důvodů proč si myslím, že trh by měl jít ještě kus dolů ( do středy?) předtím, než může zahájit korekční růst.

 • +2

  Ropa Fiala Petr, 15.12.2018 10:01, views
  Ropa ukazuje velmi dobře marasmus, ve kterém se světová ekonomika může rychle ocitnout. Nebo už možná ocitla, i když výsledky amerických firem jsou zatím relativně dobré. Bez ropy se žádná ekonomická aktivita neobejde a tak je vidět, že zřejmě ekonomika zpomaluje. Cena ropy se zatím nedokázala pohnout k nějakému většímu protirůstu, který by zkorigoval předchozí velký propad. Je zřejmé, že další poklesy přijdou. Je ale docela možné, že pokud ceny akcií příští týden dopadnou na nějaké významnější dno, pak cena ropy vystartuje nahoru taky. Svět spekulantů u rizikových aktiv je velmi propojený a jestliže pohlaváři Fedu budou ve středu ochotní naznačit, že spekulanty opět zachrání , pak může nastat silné short covering u rizikových aktiv.

 • +7

  SPY Fiala Petr, 15.12.2018 09:51, views
  V horním grafu je market breadth oscilátor pro high beta akcie. Nachází se znovu v překoupené oblasti. POzitivní zprávy se žádné nevyskytují, nálada investorů je na bodu mrazu, v úterý a středu je zasedání FEDU. Když to shrnu, myslím si, že je skoro čas na nákupy akcií , protože by měl přijít nějaký růst. Cena SPY ještě nedopadla na moji předpokládanou podporu, tedy na dubnové minimum, ale třeba v pondělí se tam propracuje. KOlik dní růstu vlastně očekávám? Tak do půlky ledna. Pak se uvidí.

Aktuální strana: 7/177 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 176 177