Přihlášení
 • +6

  Net SHORTY bank Fiala Petr, 14.5.2019 06:29, views
  Včera dostal trh studenou sprchu. Po oznámení tarifů ze strany Číny na americké zboží trhy vyprodaly. QQQ skončil -3,5% a SPY -2,5%. Kolik poklesů ještě zbývá? Po včerejšku si myslím, že půjdeme ještě níže. SPY nyní sedí na MA100, ale MA200 je ještě o skoro 1,5% níže. Na úrovni 276,7. Tam by to mohlo skončit. Můžeme být v situaci, kdy nastává hlavní vrchol? Moc tomu nevěřím. A to přesně z důvodu, který ukazuje tento graf. Net SHORT pozice bank ukazuji poměrně často. Tyto dva kontrakty jsou asi nejspolehlivějším ukazatelem rizika důležitého cenového vrcholu. KOntrakt NQ je velmi oblíbený všeobecně u všech - obchodují je i malí tradeři. Je sázkou na riziko, na high beta akcie. Naproti tomu SP je kontrakt jen pro velké hráče. Je příliš velký. Proto je důležité a historie to ukazuje, když tyto dva akciové a přitom tak rozdílné kontrakty se potkají v jednom okamžiku na jedné straně trhu. Když se oba dva vyskytnou u maxima shortů, tak v tu chvíli existuje vysoké riziko velkých korekcí. Je to velmi spolehlivý signál, prošel jsem si podobné situace od roku 1996, co existuje SPY. Právě nyní je SP u maxima shortů, ale NQ ani náhodou není. Navíc na trhu není vidět nějaká panika daná nedostatkem likvidity. Je to jen panika spekulantů. Důkazem je včerejší vývoj u sektorů utilit a REITů - včera rostly s polu s dluhopisy. Bude možná ještě pár dní trvat, než se situace uklidní, ale věřím, že ještě nejsme na cenovém maximu. Ještě přijde růst.

 • +4

  FED security lending Fiala Petr, 5.5.2019 09:34, views
  V hlavním grafu je 50-denní průměr pro security lending. Pomocí lendingu si banky zvyšují svoji likviditu půjčkami cenných papírů od FEDU, především státních dluhopisů. Dluhopisy mohou prodat a nakoupit akcie. Tím je zajištěno zvýšení likvidity na trzích. Banky mohou spekulovat na růst cen rizikových aktiv a FED je spokojený, že ceny akcií neklesají. Současný růst cen akcií od ledna je doprovázen ohromným zvýšením objemů lendingu. To je další z fundamentálních důvodů, prooč by trhy zatím neměly klesat. Lending roste, tedy banky jsou ochotny jít do rizika a FED jim ochotně na to půjčuje.

 • +4

  Net SHORTY u spekulantů - high beta akcie Fiala Petr, 5.5.2019 09:23, views
  Ačkoliv cenová data nám nejedou, tak stále ještě se můžeme dovědět ledacos zajímavého z COT reports. A z nich vyplývá, že právě nyní jsou spekulanti stále v SHORT pozicích pro Nasdaq 100 index, což představuje segment high beta ( více rizikových akcií). Z grafu jasně vyplývá, jak v klíčových situacích jsou spekulanti konzistentně na špatné straně trhu. Proto i nyní si myslím, že jsou na špatné straně. Naopak dnes jsou banky stále poměrně solidně LONG a vše toto by svědčilo pro pokračování růstu. Stále je prostor pro short covering ze strany spekulantů a dokud spekulanti nepřejdou do LONG pozic, nesázel bych na to, že uvidíme cenový vrchol akciových indexů.

 • 0

  QQQ aktualizace Fiala Petr, 24.4.2019 05:37, views
  Včera současný vůdčí ETF QQQ překonal přesvědčivým způsobem rezistenci ze září 2018, od které v předchozím případě silně propadl. Myslím si, že toto může vynést QQQ až k hodnotě 200 usd. Tam vidím další rezistenci. Indikátory u technologického sektoru jsou silné a spolu se spotřebitelským sektorem ( XLY ) to jsou dva vůdčí sektory, které budou táhnout trh nahoru. Silné by měly být ještě i finanční akcie. Současná situace jim nahrává. Úplně dobře nevidím healthcare sektor a REITY. Tam bych byl opatrný. Co s etýče algoritmického LONG SHORT moidelu - ten je nyní mimo trh ( na SELL signálu), ne však na SHORT signálu.

 • +4

  Zlato Fiala Petr, 27.1.2019 09:37, views
  V grafu je týdenní cena zlata ve formě ETF GLD. Ukazuji tento graf proto, protože si nyní myslím, že zlato má před sebou spíše další růst a GLD by mohl v příštích měsících jít až na 138 USD. Vycházím také z toho, že existuje nyní velká nejistota ohledně dalšího vývoje u akcií a to je vždy příznivé pro zlato považované za "bezpečné" aktivum.

 • +6

  Sezónní graf Fiala Petr, 27.1.2019 09:26, views
  Sestavil jsem sezónní graf pro SPY na základě cen od roku 1998. Vzal jsem významné cenové vrcholy a udělal z nich průměr resp. median vývoje po těchto vrcholech. Jaký je výsledek? V grafu jsou tři různé křivky možného vývoje. První představuje čistě dvě období po cenových vrcholech v letech 2000 a 2007. Teprve zjistíme v příštích měsících, jestli příští vývoj bude odpovídat tomuto nebo spíše půjde o běžnou velkou korekci a poté růst na nová maxima. Když bych měl usoudit čistě subjektivně na základě současného růstu, pak bych řekl, že půjdeme znovu k maximům. Tradeři prostě vzali v úvahu změnu stanoviska FEDU - ze kterého znovu vyplynulo, že FED trh znovu zachrání, že větší pokles je nepřípustný. Podle sezónních indikátorů bych usoudil, že růst přetrvá minimálně do půlky února, možná dokonce do půlky března. Teprve od půlky března to začíná být spíše poklesové, a to až do první poloviny května.

 • +2

  Market breadth aktualizace Fiala Petr, 25.1.2019 08:33, views
  Market breadth indikátory slábnou, tedy jednotlivé akcie korigují. Indexy přitom vůbec neklesají. To mi signalizuje, že příští směr je nahoru. Je možné, že přijde nyní menší pokles, ale využil bych jej k nákupům. LONG SHORT model dal předevčírem SELL signál, ale myslím si, že je to jeden z těch předčasných případů sell signálu. Věřím nyní růstu u SPY k 275 USD.

 • +3

  Market breadth Fiala Petr, 23.1.2019 17:35, views
  Dvouhodinový graf SPXL + market breadth pro high beta akcie. Zatím bych to viděl stálše ještě růstově. Je to nyní první větší pokles po dlouhém růstu. Akcie jsou zatím stále ještě v příznivé situaci. Vidím tedy růst pro SPXL někam k 44 USD v příštích dnech. Pak se teprve rozhodne, jestli přijde další velký pokles.

 • +3

  SPY + market breadth Fiala Petr, 9.1.2019 16:07, views
  Blížíme se do oblasti rezistencí a jednotlivé akcie už začínají vypadat krátkodobě vrcholově. Takže pro daytradery platí zatím buy dip, čekal bych na poklesy. Ještě tedy nevidím vyloženě výprodejovou a poklesovou situaci na delší dobu.

 • +4

  Market breadth Fiala Petr, 8.1.2019 13:11, views
  V grafu vidíte oscilátory pro High beta i Blue Chips. Zatím jsou silné, žádné známky slabosti. Proto si myslím, že růst ještě není u konce. Zajímavé však je, že takto silný růst nastal rovnou z nejhlubšího minima oscilátorů, obvykle se vyvíjejí nějaké pozitivní divergence mezi cenou a oscilátory. Nyní nic takového. Rovnou jdeme z nejhluší deprese k euforii obrazně řečeno ( ale zřejmě i fakticky).

 • +4

  SPY směřuje k 260 usd Fiala Petr, 6.1.2019 06:06, views
  Viděl jsem některé komentáře pátečního silného růstu SPY . Spekulanti a komentátoři jsou nadšení. Dokonce tady v chatu to bylo cítit. Je to jako bychom viděli významné cenové dno na delší dobu. SPY skončil v pátek +2,9%. To je impresivní. Na druhé straně ale objem byl nižší, než objem ve čtvrtek při poklesu o -0,7% ( 117 mil. vs. 122 mil.) . Tedy po pátku bych řekl, že směřujeme k 260 usd, možná dokonce k 265, ale nesázel bych na obnovení bull trhu. Objemové indikátory v horní části grafu ukazují, že nic speciálního se v pátek neodehrálo.

 • +4

  Výkonnost sektorů v r. 2018 Fiala Petr, 1.1.2019 14:50, views
  Máme za sebou poslední obchodní den roku 2018 a tak se můžeme podívat na statistiky. Jediná dvě plusová aktiva, která jsem našel na amerických trzích ( neberu-li v úvahu krátkodobé pokladníční poukázky) jsou US dolar (UUP) a sektor utilit (XLU). UUP skončil +6,7%, utility +1,5%. Nejdůležitější akciový ETF SPY skončil -7%, technologický QQQ -2,7%, zlato -2,8%, americké státní dluhopisy TLT -3,1%, nemovitostní fondy ( IYR) -6,9%, defenzívní consumer staples -9,8%. Náš obchodní účet u Exante obchodující algoritmické modely skončil za celý rok +2,04%. Výkonnost našeho modelu od 20.9.2018 avšak dosáhla +4,13%,( což bylo datum značící cenové maximum pro SPY, ze kterého SPY klesl -15%). Přál bych všem, aby rok 2019 byl ziskový a ne ztrátový.

Aktuální strana: 7/178 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 177 178