Přihlášení
 • +5

  SPY rekapitulace Fiala Petr, 9.12.2018 03:52, views
  Začínají se objevovat smíšené komentáře mezi analytiky. Část z nich si myslí, že nastává doom and gloom, část je pro vánoční rally. J8 si myslím, že nějaká rally by se mohla objevit, ale že asi nebude mít dlouhého trvání. Odhaduji nyní pokles na 255 usd, pak růst někam k 265-270 do konce roku, možná až do půlky ledna. Pak se uvidí, ale zdá se mi, že poklesy u konce nejsou. Že by SPY nakonec měl jít ještě níž, než je 255 USD, nejspíše až někam k 240-245 usd. JInak market breadth indikátor v horní části grafu ukazuje, že akcie nyní ještě nejsou zcela vyprodány, u cenového dna by měla nastat situace podobná té z počátku dubna ( vyznačeno zeleně).

 • +7

  FAS Fiala Petr, 5.12.2018 07:23, views
  Investoři do bankovních akcií nejsou šťastní. Včera FAS ukázal v plné síle, že poklesy započaté v září nejsou u konce. PO včerejšku čekám pokles u FAS možná o dalších 27%, tedy někam k 40-41 USD. Protože FAS je 3x zapákovaný ETF, tak jednopákový XLF by mohl klesnout zhruba o 9%. Proč jsou v této fázi důležité právě bankovní akcie? Protože bez nich to většinou nefunguje. Index S&P500 nemůže růst delší dobu bez účasti bank. Problémem pro banky začíná být skutečnost, že se obrací výnosová křivka. Ke včerejšku schází k inverzi velmi málo. Výnos jednoletého státního US dluhopisu je 2,72%, výnos 10-letého dluhopisu je 2,92%. To znamená minimální možnost výnosu pro banky a inverze křivky předcházela prakticky každé recesi v USA. Včera to navíc nevypadalo na to, že by cena dlouhodobějších dluhopisů mohla začít klesat. Naopak, TLT včera extrémně rostl o 1,67%. Je to zřejmý únik od akcií k dluhopisům. Takže je třeba se připravit na to, že zřejmě další poklesy u akcií jsou před námi.

 • +5

  Dumb index Fiala Petr, 2.12.2018 08:18, views
  Dumb index, to jsou akcie- miláčci předchozích let. Zatím se mi zdá, že pro tyto akcie se nic nezměnilo. Žádné vybočení z downtrendu. To ETF SPY vypadá mnohem lépe, rostly prakticky všechny sektory. Pro příští týdny vidím jako nejlepší pro nákupy akcie healthcare sektoru (XLV minulý týden +7%). Celkově pro SPY ještě čekám růst příští týden. Nevidím zatím u market breadth indikátorů výraznější slabost.

 • +4

  NQ intradenní graf Fiala Petr, 27.11.2018 11:55, views
  Zde je graf futures kontraktu NQ , tedy zastupujícího většinou high beta akcie. Včera dosáhl NQ maxima 6710 a u tohoto maxima již tradeři vyprodávali pozice. Tedy stále ještě panuje velká nedůvěra k tomu, že jakýkoliv růst může být dlouhodobější. Nicméně náš LONG-SHORT model je nyní na nákupním signálu. K jeho splnění musí nastat poslední věc - cena se musí dostat na nová minima, jinak signál není validní. Pokud tedy cena NQ začne klesat k 6400, začneme nakupovat. Naopak při růstu k MA50, což je nyní 7120, budeme vyhlížet short signál.

 • +3

  Net SHORTy bank Fiala Petr, 25.11.2018 08:17, views
  Aktuálně se opět blížíme situaci, kdy banky budou v net long pozicích u akciových indexů. Také narůstá objem net short pozic u kontraktu VM, což je index volatility. Banky tak sázejí na pokles volatility. Ještě tam ale nejsme. Čekám ještě poklesy u akcií, které nás ale již dovedou k nějakému cenovému dnu u rizikových aktiv. Možná již příští týden.

 • +3

  BIB biotechnology Fiala Petr, 25.11.2018 08:04, views
  BIotechnologický ETF dvakrát zapákovaný, byl v minulých letech velmi populárním nástrojem traderů. Nyní klesá společně s dalšími high beta instrumenty. Jeho vývoj je podobný, jako u zbytku cyklických high beta akcií, proto jej lze použít jako ukázku toho, jak by to v příštích dnech mohlo vypadat. Vidím cestu ještě dolů. Speciálně pro BIB to vidím tak, že pokles může jít někam k 41 usd. A podobně to může vypadat u zbytku akcií. Teprve po tomto poklesu bych ve větší míře byl ochotný nějak výrazněji nakupovat.

 • +3

  Market breadth Fiala Petr, 24.11.2018 12:29, views
  Vypadá to podle tohoto grafu, že market breadth je aktuálně silnější, než je velikost poklesů u indexu S&P500. JInak řečeno - poklesy jsou už aktuálně příliš velké a neodpovídají velmi vyprodaným akciím ( které už klesají méně). Je to opačný vývoj, než ten, který jsme viděli v minulých letech, kdy několik největších firem táhlo nahoru indexy. Nyní ty největší firmy nejvíce klesají. Takže je třeba si vyhodnotit i AAPL, AMZN, FB, GOOG, MSFT, když mám uvést ty hlavní protagonisty. Jinak LON&SHORT model je na nákupním signálu od včerejška. Ovšem na nákupním signálu pro přechodný trh mezi BULL a BEAR trhem. Jestliže už bychom byli v BEAR trhu, pak to ještě nákupní signál není. Pole kritérií mého backtestu 2006-2017 je to však BUY signál ( podle některých kritérií ještě v BEAR trhu nejsme). Když se vrátím k obrázku - čekám, že cena spadne do zeleně vyznačené zóny a odtud se odrazí nahoru. Růst bude nejspíše trvat zatím jen nějakou přechodnou dobu, protože si myslím, že směřujeme k regulérnímu BEAR trhu podle všech kritérií.

 • +4

  ES aktualizace Fiala Petr, 14.11.2018 05:29, views
  Myslím si, že schází ještě jeden pokles a znovu bychom mohli jít pár dní nahoru. Podporu pro ES vidím na 2700, cíl případného růstu někde kolem 2800. A poté znovu výrazněji dolů. To je zatím můj plán pro příští dny až týdny. Existuje riziko propadu rovnou pod 2700? Asi ano. Nelze to vyloučit.

 • +3

  SPY rekapitulace Fiala Petr, 13.11.2018 07:25, views
  Od svého vrcholu z 3.10. ke dnu 28.10. SPY klesl zhruba o 11%. Korekční růst odmazal z tohoto poklesu cca 62%. Zatím si myslím, že by vývoj mohl být podobný, jako v březnu, kdy růstové vlny byly dvě a ne jen jedna. To by znamenalo ještě jednou růst někam k 280-281 USD. Jako silnou podporu vidím oblast mezi MA500 (257 ) až 253, což je únorové minimum. Pokud se to bude sunout dál dolů, tak v tomto rozmezí bych nakupoval.

 • +2

  Healthcare Fiala Petr, 13.11.2018 06:54, views
  V uplynulých dnech ode dna 27.10. patřil healthcare sektor k těm silným. Zatím je to sázka na jistotu, že akcie buď nepropadnou tolik, jako například technologické tituly nebo dokonce nakonec porostou k novým maximům. A u XLV bych tomu věřil. Mezi hlavními indexy bych zase sázel na DJIA, vyhnul bych se QQQ.

 • +4

  COT reports + lending Fiala Petr, 10.11.2018 20:31, views
  Podle COT reports sázka na shorty od velkých bank ještě stoupla proti minulému týdnu. Security lending je na minimech. Toto je velmi negativní kombinace svědčící pro další poklesy cen akcií. Na druhé straně si myslím, že růst ještě bude pokračovat. Tedy že to bude podobné vývoji v únoru a březnu 2018- ještě jednou nahoru. Teprve pak dolů.

 • +6

  COT report aktualizace Fiala Petr, 4.11.2018 07:42, views
  Důkladně jsem si nastudoval celý vývoj v podobných situacích v minulosti, srovlan současné poklesy, podíval se na pozice bank ( net shorty). Sám pro sebe jsem si vytvořil scénář, který vidím jako nejvíc pravděpodobný. Jednak podle COTreports nejsme na významnějším cenovém dně. Net SHORTY jsou zatím vysoko a je zatím stále kam klesat ( tedy spekulanti jsou ještě relativně dostatečně LONG a panika zatím nebyla tak velká, aby dosáhla na předchozí významnější dna). Za druhé významnější dna nastala v situacích, kdy cena byla blízko u klouzavého průměru MA140 ( týdenní ceny). Tam ještě zdaleka nejsme. Jako nejpravděpodobnější vidím růst v příštím týdnu u QQQ někam k rezistenci 175-176 USD, pak přijdou další poklesy až někam k úrovni 150-153 USD. Pokles by mohl trvat až do 4.12.-5.12. ( tedy skončí před Mikulášem). Poté to vidím na růst, který bude trvat minimálně 2 měsíce. Netvrdím, že to tak přesně skončí. Pokud nastane jiný vývoj, budu muset scénář upravit. Ale zkrátka jednak nevěřím, že pokles již skončil a dále nevěřím, že neuvidíme žádný růst do konce roku.

Aktuální strana: 8/177 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 176 177