Přihlášení
 • +3

  BIB biotechnology Fiala Petr, 25.11.2018 08:04, views
  BIotechnologický ETF dvakrát zapákovaný, byl v minulých letech velmi populárním nástrojem traderů. Nyní klesá společně s dalšími high beta instrumenty. Jeho vývoj je podobný, jako u zbytku cyklických high beta akcií, proto jej lze použít jako ukázku toho, jak by to v příštích dnech mohlo vypadat. Vidím cestu ještě dolů. Speciálně pro BIB to vidím tak, že pokles může jít někam k 41 usd. A podobně to může vypadat u zbytku akcií. Teprve po tomto poklesu bych ve větší míře byl ochotný nějak výrazněji nakupovat.

 • +3

  Market breadth Fiala Petr, 24.11.2018 12:29, views
  Vypadá to podle tohoto grafu, že market breadth je aktuálně silnější, než je velikost poklesů u indexu S&P500. JInak řečeno - poklesy jsou už aktuálně příliš velké a neodpovídají velmi vyprodaným akciím ( které už klesají méně). Je to opačný vývoj, než ten, který jsme viděli v minulých letech, kdy několik největších firem táhlo nahoru indexy. Nyní ty největší firmy nejvíce klesají. Takže je třeba si vyhodnotit i AAPL, AMZN, FB, GOOG, MSFT, když mám uvést ty hlavní protagonisty. Jinak LON&SHORT model je na nákupním signálu od včerejška. Ovšem na nákupním signálu pro přechodný trh mezi BULL a BEAR trhem. Jestliže už bychom byli v BEAR trhu, pak to ještě nákupní signál není. Pole kritérií mého backtestu 2006-2017 je to však BUY signál ( podle některých kritérií ještě v BEAR trhu nejsme). Když se vrátím k obrázku - čekám, že cena spadne do zeleně vyznačené zóny a odtud se odrazí nahoru. Růst bude nejspíše trvat zatím jen nějakou přechodnou dobu, protože si myslím, že směřujeme k regulérnímu BEAR trhu podle všech kritérií.

 • +4

  ES aktualizace Fiala Petr, 14.11.2018 05:29, views
  Myslím si, že schází ještě jeden pokles a znovu bychom mohli jít pár dní nahoru. Podporu pro ES vidím na 2700, cíl případného růstu někde kolem 2800. A poté znovu výrazněji dolů. To je zatím můj plán pro příští dny až týdny. Existuje riziko propadu rovnou pod 2700? Asi ano. Nelze to vyloučit.

 • +3

  SPY rekapitulace Fiala Petr, 13.11.2018 07:25, views
  Od svého vrcholu z 3.10. ke dnu 28.10. SPY klesl zhruba o 11%. Korekční růst odmazal z tohoto poklesu cca 62%. Zatím si myslím, že by vývoj mohl být podobný, jako v březnu, kdy růstové vlny byly dvě a ne jen jedna. To by znamenalo ještě jednou růst někam k 280-281 USD. Jako silnou podporu vidím oblast mezi MA500 (257 ) až 253, což je únorové minimum. Pokud se to bude sunout dál dolů, tak v tomto rozmezí bych nakupoval.

 • +2

  Healthcare Fiala Petr, 13.11.2018 06:54, views
  V uplynulých dnech ode dna 27.10. patřil healthcare sektor k těm silným. Zatím je to sázka na jistotu, že akcie buď nepropadnou tolik, jako například technologické tituly nebo dokonce nakonec porostou k novým maximům. A u XLV bych tomu věřil. Mezi hlavními indexy bych zase sázel na DJIA, vyhnul bych se QQQ.

 • +4

  COT reports + lending Fiala Petr, 10.11.2018 20:31, views
  Podle COT reports sázka na shorty od velkých bank ještě stoupla proti minulému týdnu. Security lending je na minimech. Toto je velmi negativní kombinace svědčící pro další poklesy cen akcií. Na druhé straně si myslím, že růst ještě bude pokračovat. Tedy že to bude podobné vývoji v únoru a březnu 2018- ještě jednou nahoru. Teprve pak dolů.

 • +6

  COT report aktualizace Fiala Petr, 4.11.2018 07:42, views
  Důkladně jsem si nastudoval celý vývoj v podobných situacích v minulosti, srovlan současné poklesy, podíval se na pozice bank ( net shorty). Sám pro sebe jsem si vytvořil scénář, který vidím jako nejvíc pravděpodobný. Jednak podle COTreports nejsme na významnějším cenovém dně. Net SHORTY jsou zatím vysoko a je zatím stále kam klesat ( tedy spekulanti jsou ještě relativně dostatečně LONG a panika zatím nebyla tak velká, aby dosáhla na předchozí významnější dna). Za druhé významnější dna nastala v situacích, kdy cena byla blízko u klouzavého průměru MA140 ( týdenní ceny). Tam ještě zdaleka nejsme. Jako nejpravděpodobnější vidím růst v příštím týdnu u QQQ někam k rezistenci 175-176 USD, pak přijdou další poklesy až někam k úrovni 150-153 USD. Pokles by mohl trvat až do 4.12.-5.12. ( tedy skončí před Mikulášem). Poté to vidím na růst, který bude trvat minimálně 2 měsíce. Netvrdím, že to tak přesně skončí. Pokud nastane jiný vývoj, budu muset scénář upravit. Ale zkrátka jednak nevěřím, že pokles již skončil a dále nevěřím, že neuvidíme žádný růst do konce roku.

 • +3

  Market breadth aktualizace Fiala Petr, 3.11.2018 06:01, views
  Z tohoto grafu je patrné, jak jsou najednou silné high beta akcie. Překonávají Blue Chips a to je pozitivní. V měřítku několika měsíců to může být známka vytváření cenového vrcholu ( který není dokončen). Listopad a prosinec jsou typicky jedny z nejrůstovějších měsíců roku a tradeři na to automaticky spoléhají ( na to, že proběhne vánoční rally). Dokonce při předchozím vyvrcholení trhu v říjnu 2007 po počátečním -11% poklesu z vrcholu ( dnešní pokles z vrcholu je zhruba stejně velký) následovala rally +9%. Vidím dnes velkou pravděpodobnost podobného průběhu.

 • +3

  Banky nakupují Fiala Petr, 3.11.2018 05:43, views
  POdle aktuálních hodnot security lendingu od amerického FEDU banky nejspíše nakupovaly a to bylo příčinou velmi silného růstu cen high beta akcií ve čtvrtek. Včera už to nabralo znovu opačný směr - dolů. Na hodnotách security lendingu je to také znát. Myslím si, že současný růst i přes včerejší pokles ještě potrvá. Nejspíše v pondělí bude další pokles znamenat krátkodobou buy dip příležitost.

 • +3

  Velmi silný růst high beta akcií Fiala Petr, 1.11.2018 20:54, views
  Dnešní den high beta akcie jasně porážely ty defenzívní. Tradeři jsou po poklesech znovu v ráži. Stále existuje krátkodobě spíše růstový potenciál. Zaměřil bych se u krátkodobých obchodů na ty nejsilnější ETF - tedy na polovodiče a biotechy. Například na SMH, SOXX, IBB, BIB, UBIO. To jsou ETF-ka. Z akcií je silný AMD, MU, TEVA, NVDA. Dnešní síla je slibná do budoucna. Tradeři se ještě nevzdávají. Jestli dojde v příštích týdnech k větším poklesům na nová minima, mohla by to být významná nákupní příležitost. Ale tam ještě nejsme.

 • +4

  Ukončení obchodu LONG&SHORT modelu Fiala Petr, 31.10.2018 17:07, views
  Náš model ukončil LONG obchod prodejem pozic. Prodejní signál vychází ze současné volatility. V situaci, kdy poklesy u SPY přesahují 5% během tří dní, prodává model, když cena SPXL vzroste o +15%. Což nastalo. Budeme čekat na další signál, ať už long či short. V7hodou modelu je, že je mi úplně jedno, co se děje v mezidobí. MOdel je nastaven podle dlouhodobého chování trhů a není třeba přemítat nad tím, kam trh půjde. Není třeba být netrpělivý, pouze vyčkávat na signál. Realizovali jsme z obou pozic dohromady zisk 2,6% z hodnoty účtu - a to v době, kdy všichni šílí, obchod je z long strany, tedy proti převládajícímu směru trendu. .

 • +5

  Market breadth trhu Fiala Petr, 30.10.2018 09:38, views
  Akciové trhy procházejí silnými poklesy, nejsilnějšími za mnoho let. V září jsem tento graf několikrát ukazoval s tím, jak málo akcií již podporuje růst. Uváděl jsem také, že náš LONG&SHORT model je již na SHORT signálu. Proto jsem vyzýval k opatrnosti z LONG strany. Nyní je situace opačná, minimálně krátkodobě. Sice se můžeme ještě sunout dolů, protože panika je dost velká, ale docházím k závěru, že vzniká krátkodobě spíše růstová situace. Market breadth ukazuje již na relativně silné akcie. Objemy při poklesech jsou slabší, než v první fázi. Případný růst by mohl u SPXL jít až někam zpět ke klouzavým průměrům, tedy někam k 48 USD. Náš LONG&SHORT model nakoupil včera druhou tranši.

Aktuální strana: 8/176 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 175 176