Přihlášení
 • +3

  Market breadth aktualizace Fiala Petr, 3.11.2018 06:01, views
  Z tohoto grafu je patrné, jak jsou najednou silné high beta akcie. Překonávají Blue Chips a to je pozitivní. V měřítku několika měsíců to může být známka vytváření cenového vrcholu ( který není dokončen). Listopad a prosinec jsou typicky jedny z nejrůstovějších měsíců roku a tradeři na to automaticky spoléhají ( na to, že proběhne vánoční rally). Dokonce při předchozím vyvrcholení trhu v říjnu 2007 po počátečním -11% poklesu z vrcholu ( dnešní pokles z vrcholu je zhruba stejně velký) následovala rally +9%. Vidím dnes velkou pravděpodobnost podobného průběhu.

 • +3

  Banky nakupují Fiala Petr, 3.11.2018 05:43, views
  POdle aktuálních hodnot security lendingu od amerického FEDU banky nejspíše nakupovaly a to bylo příčinou velmi silného růstu cen high beta akcií ve čtvrtek. Včera už to nabralo znovu opačný směr - dolů. Na hodnotách security lendingu je to také znát. Myslím si, že současný růst i přes včerejší pokles ještě potrvá. Nejspíše v pondělí bude další pokles znamenat krátkodobou buy dip příležitost.

 • +3

  Velmi silný růst high beta akcií Fiala Petr, 1.11.2018 20:54, views
  Dnešní den high beta akcie jasně porážely ty defenzívní. Tradeři jsou po poklesech znovu v ráži. Stále existuje krátkodobě spíše růstový potenciál. Zaměřil bych se u krátkodobých obchodů na ty nejsilnější ETF - tedy na polovodiče a biotechy. Například na SMH, SOXX, IBB, BIB, UBIO. To jsou ETF-ka. Z akcií je silný AMD, MU, TEVA, NVDA. Dnešní síla je slibná do budoucna. Tradeři se ještě nevzdávají. Jestli dojde v příštích týdnech k větším poklesům na nová minima, mohla by to být významná nákupní příležitost. Ale tam ještě nejsme.

 • +4

  Ukončení obchodu LONG&SHORT modelu Fiala Petr, 31.10.2018 17:07, views
  Náš model ukončil LONG obchod prodejem pozic. Prodejní signál vychází ze současné volatility. V situaci, kdy poklesy u SPY přesahují 5% během tří dní, prodává model, když cena SPXL vzroste o +15%. Což nastalo. Budeme čekat na další signál, ať už long či short. V7hodou modelu je, že je mi úplně jedno, co se děje v mezidobí. MOdel je nastaven podle dlouhodobého chování trhů a není třeba přemítat nad tím, kam trh půjde. Není třeba být netrpělivý, pouze vyčkávat na signál. Realizovali jsme z obou pozic dohromady zisk 2,6% z hodnoty účtu - a to v době, kdy všichni šílí, obchod je z long strany, tedy proti převládajícímu směru trendu. .

 • +5

  Market breadth trhu Fiala Petr, 30.10.2018 09:38, views
  Akciové trhy procházejí silnými poklesy, nejsilnějšími za mnoho let. V září jsem tento graf několikrát ukazoval s tím, jak málo akcií již podporuje růst. Uváděl jsem také, že náš LONG&SHORT model je již na SHORT signálu. Proto jsem vyzýval k opatrnosti z LONG strany. Nyní je situace opačná, minimálně krátkodobě. Sice se můžeme ještě sunout dolů, protože panika je dost velká, ale docházím k závěru, že vzniká krátkodobě spíše růstová situace. Market breadth ukazuje již na relativně silné akcie. Objemy při poklesech jsou slabší, než v první fázi. Případný růst by mohl u SPXL jít až někam zpět ke klouzavým průměrům, tedy někam k 48 USD. Náš LONG&SHORT model nakoupil včera druhou tranši.

 • +2

  Amazon Fiala Petr, 30.10.2018 09:26, views
  Zde je graf akcie, která táhla trh nahoru posledních 10 let. Za tu dobu ode dna v březnu 2009 její cena vzrostla o více jak 5000%. Právě nyní ale spadla z vrcholu o 24% za měsíc. Tento graf vypovídá o několika věcech: Jednak Amazon je v silném uptrendu. Představuje sázku investorů na novou globální ekonomiku v čele s e-commerce odvětvím. Nebýt tohoto odvětví a sociálních sítí, kdo ví, kde by indexy byly. JIná podobně ikonická akcie minulých desetiletí, General Electric, je již dlouho v bear trhu a od maxim v červenci 2016 dole -66%. Vypadá to, že by pokles u AMZN mohl nyní skončit? Možná nakrátko. Spíše si myslím, že nás čeká řada měsíců poklesů, podobně jako v minulých letech, když už konečně AMZN začal korigovat. AMZN rozhodně ještě má růstový potenciál. Není to konec světa, je to jen zahájení větší korekce, která konečně vyčistí trhy po dlouhé době.

 • +3

  Jsme v BEAR trhu? Fiala Petr, 25.10.2018 06:11, views
  Včera jsem četl článek na internetu, podle kterého až 70% společností je již v korekci větší, jak -*10%. Včerejší poklesy u ETF ( SPY -3%, QQQ -4,1%, XLF -6,5%) jsou extrémní a nabízí se otázka, jestli už jsme v BEAR trhu. Z mého pohledu optikou týdenních klouzavých průměrů tak napůl. Musíme pod MA55 vydržet alespoň dva týdny. A vypadá to, že toto naplníme. Je tady i další kritérium, které mi napovídá, že je čas začít vše vnímat optikou BEAR trhu - extrémnost poklesů za posledních 5 týdnů. POdle Z-score indikátoru, který měří míru vzdálenosti ceny od průměru formou směrodatné odchylky je tento pokles již srovnatelný s těmi nejhoršími třemi poklesy od roku 2008. Sice z hlediska absolutní hodnoty jsme ještě nedosáhli roku 2008 nebo 2015, padáme avšak z mnohem větší výšky a v mnohem kratším čase. Ten pohyb je zkrátka extrémní.

 • +2

  Síla výprodeje Fiala Petr, 24.10.2018 03:34, views
  Výprodej posledních dní už lze srovnat s předchozími. Tento výprodej patří mezi 5 nejsilnějších od bear trhu v roce 2008, je dokonce srovnatelný se zářím- říjnem 2008. Teď nemám na mysli poklesy u SPY, ale chování high beta akcií odrážející se v market breadth indikátoru v grafu. NIcméně jsem optimista a myslím si, že i když nejsem u nějakého dlouhodobého dna, nejhorší máme za sebou. Protože tradeři se nakonec otřepou z poklesů a budou chtít znovu aplikovat to, co tak dlouho vycházelo - tedy BUY dip. Nakupoval bych ale opatrně. Přece jen ta situace není ideální. Jen poklesy, nákupy na podporách.

 • +3

  NQ aktualizace Fiala Petr, 23.10.2018 03:22, views
  NQ sedí na podpoře MA200. Myslím si, že nejlepší by byl průlom dolůa dosažení dvojitého dna. Na to nejspíše tradeři čekají, aby se více zapojili do dění. Cena se prostě spíše jen tak bez zájmu sune dolů. Nicméně si myslím, že nyní je velká šance na brzký odraz nahoru. Znovu k úrovni 7400 u NQ. Začínají se objevovat pozitivní divergence u akcií i ETF. Třeba TNA už je na dvojitém dně. Takže už bych moc nesázel na poklesy. Spíše hledal příležitosti ke vstupu do LONG pozic. Pohyb nahoru po čtyřdenním poklesu může být dost explozivní. U QQQ by pohyb mohl jít ke 178-180 usd. U SPY k 282-284usd.

 • +2

  Defenzívní sektory překonávají high beta Fiala Petr, 20.10.2018 05:59, views
  Investoři se masívně obracejí k defenzívním sektorům. Zatímco index S&P500 vypadá zatím kulantně řečeno nehezky, sektory jako utility a consumer staples zažívají příliv peněz. Myslím si, že tento trend zatím přetrvá i do budoucna. Nejistota je veliká a to přispívá těmto akciím. Takže kdo si nechce přidělávat starosti do budoucna a drží akcie velmi dlouho dobu - pak tyto sektory jsou jasný výběr.

 • +3

  ES aktualizace Fiala Petr, 17.10.2018 07:14, views
  Včera došlo k průlomu trianglu u akciového futures kontraktu ES směrem nahoru a následný short covering přispěl k masívnímu růstu. Nyní si myslím, že cena může jít až k MA50, tedy k cca 2880.

 • +3

  NQ aktualizace Fiala Petr, 16.10.2018 04:52, views
  Technologické akcie jsou nyní v epicentru negativního vývoje na trzích. Dlouhou dobu byly tyto akcie oblíbeným cílem investorů. Již nejsou. Prošel jsem si dnes ráno všechny možné akcie ze všech sektorů a z emerging markets. Nevidím nikde nic perspektivního, žádný sektor, který by se dal rovnou doporučit k nákupu. Čekají nás ještě další poklesy. Tím jsem si za stávající situace skoro jistý. Je ale možné, že to nebude hned dnes. Ještě existuje šance na krátký růst. Krátkodobě vidím největší růstový potenciál u zlatých akcií - akcie jako je ABX, AU nebo GOLD.

Aktuální strana: 9/177 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 176 177