Přihlášení
 • +4

  Smart index Fiala Petr, 18.12.2018 12:14, views
  Podle SMART indexu bych očekával ještě jeden pokles na dno. MOžná jen malý, optimálně někam mezi 107-109. Ale protože SMART index v klíčových situacích předbíhá trh ( všiomněte si vrcholu v září - SMART index vrcholil o 3 týdny dříve, jak SPY), je teď možné, že SMART index už nové výrazné dno neudělá a jen retestuje předchozí minimum na 109,40.

 • +4

  ETF index Fiala Petr, 18.12.2018 12:06, views
  ETF index, tedy index složený z DIA, IWM, QQQ, SPY a XLF, dopadl na únorové minimum. I současná formace se mi jeví jako hodně podobná situaci z 29.3.2018- tedy kdy indexy byly na druhém dně. Viz horní indikátory. Myslím si, že první dno je možná skutečně nedaleko. Jestli dnes retestujeme včerejší minima, nakupoval bych. Včera při zavření trhů přišel první nákupní signál LONG-SHORT modelu, signál platný pro přechodné období BULL to BEAR market. Je to tedy trochu sporné, protože podle kritérií Algotradingua kritérií backtestu LONG SHORT modelu ještě nejsme v BEAR trhu ( a tedy včerejší signál je platný), podle jiného kritéria, které používám a které by uchránilo model před propady v letech šedesátých a sedmdesátých minulého století, už v BEAR trhu jsme ( a tedy včerejší signál by nebyl platný). Jak ale říkám: Budeme nakupovat, jestli index dnes retestuje včerejší minimum.

 • +6

  COT report + lending Fiala Petr, 16.12.2018 11:10, views
  Současné poklesy jsou v posledních dnech doprovázeny zvýšeným zájmem investičních bank o security lending od Fedu. Banky si tak zvyšují likviditu. Je možné, že za tyto peníze nakupují akcie. V minulosti existovala poměrně jasná souvislost zvýšeného lendingu s růstem cen. Horní graf ukazuje Net SHORTY bank u kontraktu NQ a SP. Kontrakt SP začíná být důležitý vždy, když se trh láme dolů. Tehdy jsou net shorty bank signifikantní, tedy to platí i pro současnou situaci. Je tedy zatím významné, že net shorty bank u SP moc neklesají. To je jeden z důvodů proč si myslím, že trh by měl jít ještě kus dolů ( do středy?) předtím, než může zahájit korekční růst.

 • +2

  Ropa Fiala Petr, 15.12.2018 10:01, views
  Ropa ukazuje velmi dobře marasmus, ve kterém se světová ekonomika může rychle ocitnout. Nebo už možná ocitla, i když výsledky amerických firem jsou zatím relativně dobré. Bez ropy se žádná ekonomická aktivita neobejde a tak je vidět, že zřejmě ekonomika zpomaluje. Cena ropy se zatím nedokázala pohnout k nějakému většímu protirůstu, který by zkorigoval předchozí velký propad. Je zřejmé, že další poklesy přijdou. Je ale docela možné, že pokud ceny akcií příští týden dopadnou na nějaké významnější dno, pak cena ropy vystartuje nahoru taky. Svět spekulantů u rizikových aktiv je velmi propojený a jestliže pohlaváři Fedu budou ve středu ochotní naznačit, že spekulanty opět zachrání , pak může nastat silné short covering u rizikových aktiv.

 • +7

  SPY Fiala Petr, 15.12.2018 09:51, views
  V horním grafu je market breadth oscilátor pro high beta akcie. Nachází se znovu v překoupené oblasti. POzitivní zprávy se žádné nevyskytují, nálada investorů je na bodu mrazu, v úterý a středu je zasedání FEDU. Když to shrnu, myslím si, že je skoro čas na nákupy akcií , protože by měl přijít nějaký růst. Cena SPY ještě nedopadla na moji předpokládanou podporu, tedy na dubnové minimum, ale třeba v pondělí se tam propracuje. KOlik dní růstu vlastně očekávám? Tak do půlky ledna. Pak se uvidí.

 • +5

  SPY rekapitulace Fiala Petr, 9.12.2018 03:52, views
  Začínají se objevovat smíšené komentáře mezi analytiky. Část z nich si myslí, že nastává doom and gloom, část je pro vánoční rally. J8 si myslím, že nějaká rally by se mohla objevit, ale že asi nebude mít dlouhého trvání. Odhaduji nyní pokles na 255 usd, pak růst někam k 265-270 do konce roku, možná až do půlky ledna. Pak se uvidí, ale zdá se mi, že poklesy u konce nejsou. Že by SPY nakonec měl jít ještě níž, než je 255 USD, nejspíše až někam k 240-245 usd. JInak market breadth indikátor v horní části grafu ukazuje, že akcie nyní ještě nejsou zcela vyprodány, u cenového dna by měla nastat situace podobná té z počátku dubna ( vyznačeno zeleně).

 • +7

  FAS Fiala Petr, 5.12.2018 07:23, views
  Investoři do bankovních akcií nejsou šťastní. Včera FAS ukázal v plné síle, že poklesy započaté v září nejsou u konce. PO včerejšku čekám pokles u FAS možná o dalších 27%, tedy někam k 40-41 USD. Protože FAS je 3x zapákovaný ETF, tak jednopákový XLF by mohl klesnout zhruba o 9%. Proč jsou v této fázi důležité právě bankovní akcie? Protože bez nich to většinou nefunguje. Index S&P500 nemůže růst delší dobu bez účasti bank. Problémem pro banky začíná být skutečnost, že se obrací výnosová křivka. Ke včerejšku schází k inverzi velmi málo. Výnos jednoletého státního US dluhopisu je 2,72%, výnos 10-letého dluhopisu je 2,92%. To znamená minimální možnost výnosu pro banky a inverze křivky předcházela prakticky každé recesi v USA. Včera to navíc nevypadalo na to, že by cena dlouhodobějších dluhopisů mohla začít klesat. Naopak, TLT včera extrémně rostl o 1,67%. Je to zřejmý únik od akcií k dluhopisům. Takže je třeba se připravit na to, že zřejmě další poklesy u akcií jsou před námi.

 • +5

  Dumb index Fiala Petr, 2.12.2018 08:18, views
  Dumb index, to jsou akcie- miláčci předchozích let. Zatím se mi zdá, že pro tyto akcie se nic nezměnilo. Žádné vybočení z downtrendu. To ETF SPY vypadá mnohem lépe, rostly prakticky všechny sektory. Pro příští týdny vidím jako nejlepší pro nákupy akcie healthcare sektoru (XLV minulý týden +7%). Celkově pro SPY ještě čekám růst příští týden. Nevidím zatím u market breadth indikátorů výraznější slabost.

 • +4

  NQ intradenní graf Fiala Petr, 27.11.2018 11:55, views
  Zde je graf futures kontraktu NQ , tedy zastupujícího většinou high beta akcie. Včera dosáhl NQ maxima 6710 a u tohoto maxima již tradeři vyprodávali pozice. Tedy stále ještě panuje velká nedůvěra k tomu, že jakýkoliv růst může být dlouhodobější. Nicméně náš LONG-SHORT model je nyní na nákupním signálu. K jeho splnění musí nastat poslední věc - cena se musí dostat na nová minima, jinak signál není validní. Pokud tedy cena NQ začne klesat k 6400, začneme nakupovat. Naopak při růstu k MA50, což je nyní 7120, budeme vyhlížet short signál.

 • +3

  Net SHORTy bank Fiala Petr, 25.11.2018 08:17, views
  Aktuálně se opět blížíme situaci, kdy banky budou v net long pozicích u akciových indexů. Také narůstá objem net short pozic u kontraktu VM, což je index volatility. Banky tak sázejí na pokles volatility. Ještě tam ale nejsme. Čekám ještě poklesy u akcií, které nás ale již dovedou k nějakému cenovému dnu u rizikových aktiv. Možná již příští týden.

 • +3

  BIB biotechnology Fiala Petr, 25.11.2018 08:04, views
  BIotechnologický ETF dvakrát zapákovaný, byl v minulých letech velmi populárním nástrojem traderů. Nyní klesá společně s dalšími high beta instrumenty. Jeho vývoj je podobný, jako u zbytku cyklických high beta akcií, proto jej lze použít jako ukázku toho, jak by to v příštích dnech mohlo vypadat. Vidím cestu ještě dolů. Speciálně pro BIB to vidím tak, že pokles může jít někam k 41 usd. A podobně to může vypadat u zbytku akcií. Teprve po tomto poklesu bych ve větší míře byl ochotný nějak výrazněji nakupovat.

 • +3

  Market breadth Fiala Petr, 24.11.2018 12:29, views
  Vypadá to podle tohoto grafu, že market breadth je aktuálně silnější, než je velikost poklesů u indexu S&P500. JInak řečeno - poklesy jsou už aktuálně příliš velké a neodpovídají velmi vyprodaným akciím ( které už klesají méně). Je to opačný vývoj, než ten, který jsme viděli v minulých letech, kdy několik největších firem táhlo nahoru indexy. Nyní ty největší firmy nejvíce klesají. Takže je třeba si vyhodnotit i AAPL, AMZN, FB, GOOG, MSFT, když mám uvést ty hlavní protagonisty. Jinak LON&SHORT model je na nákupním signálu od včerejška. Ovšem na nákupním signálu pro přechodný trh mezi BULL a BEAR trhem. Jestliže už bychom byli v BEAR trhu, pak to ještě nákupní signál není. Pole kritérií mého backtestu 2006-2017 je to však BUY signál ( podle některých kritérií ještě v BEAR trhu nejsme). Když se vrátím k obrázku - čekám, že cena spadne do zeleně vyznačené zóny a odtud se odrazí nahoru. Růst bude nejspíše trvat zatím jen nějakou přechodnou dobu, protože si myslím, že směřujeme k regulérnímu BEAR trhu podle všech kritérií.

Aktuální strana: 9/178 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 177 178