Přihlášení
 • +3

  ES aktualizace Fiala Petr, 17.10.2018 07:14, views
  Včera došlo k průlomu trianglu u akciového futures kontraktu ES směrem nahoru a následný short covering přispěl k masívnímu růstu. Nyní si myslím, že cena může jít až k MA50, tedy k cca 2880.

 • +3

  NQ aktualizace Fiala Petr, 16.10.2018 04:52, views
  Technologické akcie jsou nyní v epicentru negativního vývoje na trzích. Dlouhou dobu byly tyto akcie oblíbeným cílem investorů. Již nejsou. Prošel jsem si dnes ráno všechny možné akcie ze všech sektorů a z emerging markets. Nevidím nikde nic perspektivního, žádný sektor, který by se dal rovnou doporučit k nákupu. Čekají nás ještě další poklesy. Tím jsem si za stávající situace skoro jistý. Je ale možné, že to nebude hned dnes. Ještě existuje šance na krátký růst. Krátkodobě vidím největší růstový potenciál u zlatých akcií - akcie jako je ABX, AU nebo GOLD.

 • +2

  Ropa vs dluhopisy Fiala Petr, 15.10.2018 06:24, views
  Jednoduchým pozorováním vývoje cen na trzích zjistíte, že cena ropy se pohybuje většinou opačně vzhledem k americkým státním dluhopisům. Zatímco ropu tradeři nakupují v časech vysokých inflačních očekávání, dluhopisy jsou prioritou v dobách deflace. Současná aktuální situace je taková, že vyhrává ropa. Inflace je dost vysoká, dluhopisy v nemilosti. Ovšem v nemilosti u spekulantů, kteří většinou využívají trendových strategií. Tedy na růst spekulují tam, kde již probíhá růst cen. Tzv hedgers , tedy banky u finančních aktiv a těžební společnosti u ropy, to dělají přesně naopak. Nespekulují, ale potřebují si zajistit určitou cenu, aby za ni mohli buď nakupovat nebo prodávat. Například ropná společnost se zajišťuje proti poklesu cen ropy tím, že prodává futures kontrakty tím více, čím více roste cena ropy. Zajišťuje si tak výhodnou cenu do budoucna, pokud by cena ropy na spotovém trhu spadla dolů. A právě nyní jsou tito hedgers zajištění proti poklesu ceny ropy a proti růstu cen u dluhopisů nejvíce v historii. Netvrdím, že to hned musí nastat, hedging ale také nesleduje okamžitý zisk. Myslím si ale, že nemusí trvat dlouho, aby se vývoj obrátil a dluhopisy někdy v příštích týdnech začaly růst a ropa spíše klesat.

 • +5

  SPY market breadth Fiala Petr, 13.10.2018 07:29, views
  Pokles hlavního indexu ( ETF) SPY v minulém týdnu dosáhl -4,1% . Investoři zažili peklo. Středa byla špatný den v historii trhů. Ve čtvrtek spadl SPY pod MA200, což je událost dlouho nevídaná. Jde již o BEAR trh? Ne. Podle mých kritérií a kritérií , která máme nastavená na Algotradingu je k tomu ještě dost daleko. Cena musí zavřít pod týdenním MA55 a vytrvat tam 2 týdny a navíc tento klouzavý průměr musí být poklesový. Je již index S&P500 na dně? Asi ne. Předpokládám, že přijde jeden silnější růst a pak znovu pokles. Vidím to střednědobě tak, že se budou prosazovat akcie z defenzívních sektorů - consumer staples, utility. Sleduji také americké státní dluhopisy, ty ale ještě nejsou u svého dna. Vědět o sobě dávají i akcie těžebních firem ( ABX, AU, SBGL), latinsko-americké banky a utility ( SID, CIG).

 • +2

  High yield dluhopisy Fiala Petr, 9.10.2018 05:33, views
  HYG nevypadá moc dobře. Po pravdě vypadá spíše hodně špatně. Vyplývá z toho, že v příštích týdnech , jestliže úrokové sazby půjdou u korporátních půjček nahoru, pak nastávají pro korporace horší časy. Nejenže řada z nich je zadlužená až po uši ( existující dluh), ale bude mnohem obtížnější pro firmy nabírat dluh nový s cílem provádění buybacků. A vlastně to ani nemá velký smysl buynacky provádět, jestliže vlastní kapitál je levnější,, než půjčený. Efekt zřejmě uvidíme až za nějaký čas. Ale je dost možné, že najednou začnou být populární firmy s nižším dluhem, s lepším fundamentem. To dosud neplatilo. Momentum bylo vše, na co se dalo sázet. Avšak jedna věc je důležitá navzdory růstu výnosu dluhopisů: Peníze nyní tečou do defenzívních sektorů nejvíc zkorigovaných: Utilit a telekomů.

 • +1

  Transports Fiala Petr, 7.10.2018 10:48, views
  Toto je další sektor, kde bych hledal "buy dip" kandidáty. IYT je v uptrendu a vypadá silně.

 • 0

  Ropný ETF Fiala Petr, 7.10.2018 10:46, views
  ERX vidím pozitivně. Sice právě nyní je možná ropa překoupená a náchylná ke korekci ( dluhopisy opačně k růstu), ale myslím si, že ERX bude silný. Nakonec skončí u horní vyznačené linie.

 • +3

  ETF index Fiala Petr, 7.10.2018 10:42, views
  Oscilátory pro ETF index spadly znovu do "BUY DIP" oblasti. Myslím si, že jsme nedaleko ode dna. Co podle mě nastane je jeden růst trvající pár dní a pak ještě jeden pokles - na další dno. SPY nijak silně nevyprodává. A proto si myslím, že přijde další růst. Kam se bude soustředit zájem investorů? Myslím si, že na defenzívní sektory. Čtvrtek a pátek to ukázaly jasně. Přes obrovský výprodej dluhopisů byly silné utility, které normálně jsou s dluhopisy vysoce korelované. Tentokrát ne. Sázel bych i na Blue Chips a zejména na consumer staples. Firmy jako je MDLZ nebo STZ. A po nějaké korekci znovu na healthcare sektor.

 • +2

  US Dolar Fiala Petr, 5.10.2018 08:02, views
  US Dolar může být spouštěč pro něco mnohem horšího v příštích týdnech. Jednoduše nevypadá to, že by mohl oslabit. V7nosy státních dluhopisů letí v USA nahoru a to bude přitahovat světové investory k dolaru. Navíc i americké akcie jsou ve špatných časech nejspíše lepší volbou, než akcie emerging markets. Tyto rozvojové trhy budou náchylné k potížím právě díky silnému dolaru, navíc roste cena ropy Brent už dosáhl 85 USD/barel. A to se nutně promítne do vyšší inflace a tudíž každému je jasné, že centrální banky by měly začít činit protiinflační očekávání. Tedy tlumit přehřátou ekonomiku. A to nyní hraje proti akciím. Co s etýče US dolaru, myslím si, že může dále růst - konkrétně UUP až o 5%.

 • +3

  Double top u technologických akcií Fiala Petr, 5.10.2018 07:52, views
  Technologické tituly nutně potřebují korekci, aby se staly zase zajímavé.

 • +4

  Slabý market breadth se projevil Fiala Petr, 5.10.2018 07:49, views
  Slabý market breadth se konečně projevil. Tato slabost přetrvávala již od březnového cenového dna, od té doby klouzavý průměr indikátoru MA200 v mínusu. JInými slovy na cenových růstech se podílelo jen málo akcií, méně, než do té doby, tedy do ledna 2018 ( vyznačeno zeleně). Nemyslím si, že jsme na počátku nějakého bear trhu. Prozatím ne. Je zde příliš mnoho investorů čekajících na pokles, aby mohli nakoupit. Příliš mnoho peněz čeká na to, aby mohly být investovány.

 • +1

  GDX Fiala Petr, 2.10.2018 18:21, views
  Na trzích se právě nyní odehrává docela slušný chaos. DJIA na maximech, small caps decimovány. biotechy překoupené, finanční tituly decimovány taky, ale přeprodané. Za takových okolností se spekulůanti často obracejí k alternativám. Jak jsem dnes četl v jednom článku, stále na trzích panuje situace, kdy hodně peněz honí málo vhodných akcií. A v době, kdy dluhopisy zažívají downtrend, nic jiného, než hledat alternativy nezbývá. Takže GDX, což je ETF pro zlaté akcie, takovoiu alternativou je, minimálně dočasně. Je totiž v downtrendu, ale momentálně ve formaci Head and Shoulders bottom. Takže potenciál k růstu tam vidím. Momentálně jsme pod rezistencí a asi budeme potřebovat nějakou konsolidaci před průrazem. Cíl bymohl být někde kolem 20,50.

Aktuální strana: 9/176 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 175 176