Přihlášení
 • +5

  spy Fiala Petr, 15.11.2020 11:31, 35 views
  Zdá se, že SPY ještě není na konci růstu. Půjdeme na retest maxim. Jen nevím, jestli předtím trochu nespadneme dolů. Celkově to zatím vypadá růstově, i když s opatrností. Existuje několik příznaků svědčících pro pokročilou růstovou vlnu. Dlouhodobě jsou akcie velmi překoupené. Které sektory nyní favorizuji? Asi small caps a ropné firmy ( XLE). Silné jsou i emerging markets ( EEM). Těm svědčí slabý Dolar.

 • +3

  SPY Fiala Petr, 13.11.2020 07:41, 34 views
  Myslím si, že dnes uvidíme krátkodobé dno a další růstovou vlnu.

 • +1

  Zlato Fiala Petr, 12.11.2020 08:09, 13 views
  U ceny zlata se blížíme 200-dennímu klouzavému průměru. Myslím, že podpora zafunguje. Co se týče zlatých akcií, podpora pro GDX je na 34,80-35 USD.

 • +3

  Nejsilnější ETF Fiala Petr, 10.11.2020 08:34, 38 views
  Momentum se přesunulo od růstových technologií ke "starým akciím" a ETF. Takže krátkodobě by ještě měly růst XLF, XLE, XLV, CURE, XLB, EEM. Sázel bych taky stále na EURO proti USD. Vysoce korelované jsou dluhopisy, akcie, EURUSD.

 • +2

  GDX Fiala Petr, 2.11.2020 20:47, 33 views
  tento graf je pozitivní pro zlaté akcie. Vidím to na růst GDX. Velmi dobře vypadají i materials - XLB. Zároveň tento graf i graf XLB mi říkají, že pouze dojde k rotaci - a zase budou existovat skupiny akcií, které zatím zůstanou v uptrendu.

 • +3

  Výkonnost od počátku roku Fiala Petr, 1.11.2020 07:23, 28 views
  Zde je výkonnost některých ETF od počátku roku. Je to divočina. QQQ zažívá výjimečný rok, přes +25%. SPY je těsně nad nulou, emerging markets těsně pod nulou. Banky -23%, energie -52%.

 • +4

  spy Fiala Petr, 31.10.2020 10:52, 28 views
  Tříhodinový graf - za týden jsme přišli o -5,6%. Navzdory velkému poklesu nevypadá graf tak špatně. Oscilátory jsou zcela v normě, nesvědčí o nějakých extrémně silných výprodejích. Objem byl třetí nejnižší za 8 týdnů. Z toho bych usuzoval, že to ještě zdaleka není panika, že se to ještě vzpamatuje nebo že teprve tradeři panikařit začnou. Ale buy dip mentalita je hluboce zažraná pod kůži. Hůře vypadá týdenní graf, tam je jasné, že jsme příliš vysoko nad dlouhodobými klouzavými průměry MA200 a MA500. Rozhodně je kam klesat. A tak může dojít k tomu, že se sice trhy ještě jednou vzpamatují a porosteme možná i na nová maxima, ale to jen zhorší situaci - nachystá to prostor pro ještě větší sešup. Závěr: POdle denních cen to ještě vidím na buy dip situaci. Vůdčím ETF zůstává QQQ, u něj vidím jako dosti jistou podporu MA200, tedy 242,1.

 • +5

  SPY Fiala Petr, 29.10.2020 08:00, 9 views
  Četl jsem v minulých dnech některé komentáře, že se jedná o formaci Cup and handle a že tedy lze očekávat další výrazný růst. No, po včerejšku si to nemyslím. Spíše je to double top a musíme jít na podporu. Ta se podle mě nachází o další -4% níže. Nelze ani vyloučit, že to spadne ještě níže - to v případě, že na MA200 klesneme během 1-2 dní a s velkým objemem.

 • +4

  DJIA Fiala Petr, 19.10.2020 16:51, views
  DIA zatím vytváří typickou růstovou formaci v BULL trhu. Předpokládám, že od podpor se odrazí nahoru. Nevím akorát, od kterých podpor. To teprve uvidííme.

 • +5

  ES futures kontrakt - net shorts Fiala Petr, 19.10.2020 07:09, views
  Včera jsem publikoval net shorty pro NQ ( Nasdaq 100- technologie). V tomto sektoru rostou shorty. U S&P 500 ( ES) je tomu naopak - banky i spekulanti ( fondy) jsou LONG, retail je short, ale objem jejich shortů klesá. Co z toho všeho vyplývá? Tradeři prostě opouštějí technologie a přesouvají se do tradičnějších sektorů. Když bych použil jako analogii rok 2000, kdy technologický sektor vyvrcholil v březnu, tak u SPY nastal druhý vrchol ještě v září 2000, o půl roku později. Pro větší pokles zatím schází katalyzátor - růst inflace, zvolení Bidena atd. Jeví se mi to tak, že nakonec ještě půjdeme nahoru, ale sázel bych na obory jako je healthcare, utility, consumer staples. Dokonce i zlaté akcie by znovu mohly růst , taky emerging markets ( EEM). Takže namísto velkého výprodeje všech akcií to spíše vidím na rotaci. Tradeři budou peníze neustále přesouvat mezi sektory, dokud se nespustí nějaký trigger, který by to mohl změnit.

 • +3

  QQQ - SHORTY letí nahoru Fiala Petr, 18.10.2020 19:43, views
  Net SHORTY pro NQ kontrakt jsou u spekulantů ( fondů) vysoko dost dlouho. Řadu týdnů. JIstě mnozí z vás si přečetli odhalení o praktikách některých bank, které pomocí opcí a futures kontraktů vyvolávají short squeeze, kdy pomocí cenových manipulací donutí spekulanty pokrývat shorty , což žene cenu akcií nahoru - to nastalo například 12.10. ( růst QQQ o 3,2%) - mluví se např o Softbank jako velkém manipulátorovi. Znovu se tedy nabízí možnost, že dojde k něčemu podobnému, spekulanti jsou stále short u NQ ( modrá linie v grafu). Začíná to ale být zajímavé, protože i banky vstupují do short pozic - to vyjadřuje ta červená linie. Dokonce i retail redukuje LONG pozice (zelená linie roste).. Znamená to jednu věc: Účastnícu trhu jako celek začínají sázet na poklesy NQ. Dnes na jedné straně stojí banky a spekulanti ( shorty), na straně longů je retail. V každém případě je nejvyšší opatrnost na místě. Je 14 dní před volbami v USA a myslím si, že se mohou dít dost nečekané věci.

 • +5

  AMZN - stav trhu Fiala Petr, 1.10.2020 04:49, views
  Akcie Amazonu byla vůdčí akcií v roce 2020. Spolu s AAPL, MSFT, FB a GOOGL. Teď všechny vyjmenované akcie vypadají poklesově. Zdá se, že jsou na vrcholu. ETF QQQ spadl v září o cca -13% a teď jde znovu pět dní nahoru. Ten růst je ale slabý. ETF QQQ teď vypadá líp, než tyto vůdčí akcie. Je to tím, že spekulanti prostě přelili peníze jinam, do menších firem, ne tak překoupených. Hledají alternativy. Podobně negativně ale vypadají i ETF jako je IWM ( small caps), zlato, zlaté akcie, ropa. Naopak se mi zdá, že VXX se drží vysoko a americký dolar, který celé ty měsíce růstu akcií byl slabý, najednou silně posílil. A oslabila CZK, polský zlotý i rubl. Takže čekám na další poklesy. Je možné, že to vše nyní ještě poroste a utvoří se druhý cenový vrchol. Naše akciové modely jsou v nákupním módu. Kvůli výše uvedeným skutečnostem jsem je raději vypnul. Předpokládám ale, že případný pokles SPY někam k 310 usd nebo QQQ pod 250 usd bude skvělou nákupní příležitostí. Vycházím například také z toho, že i měny proti USD by měly ještě jednou zažít delší, silný růst ( USD oslabí).

Aktuální strana: 1/177 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 177