Přihlášení
 • +4

  Net SHORTY dluhopisy mínus Nasdaq100 Fiala Petr, 11.1.2021 06:30, views
  Zatím jsme nespadli do oblasti, kdy by se banky zbavily NQ a nakoupily TY v takové míře, že by to ohrozilo růst u akcií. Tedy je to bráno dle předchozích situací, ale myslím, že se k tomu přihlédnout rozhodně dá. Přeškoupené je úplně vše, net shorty bank u akciových futures kontraktů jsou již obecně řečeno vysoko, zejména u Nasdaq 100. Čeho jiného se tedy držet? Myslím, že to nespadne dříve, než v únoru. Čeká nás inaugurace nového prezidenta USA, pak bude FED ( konec ledna). Takže do února je asi čas.

 • +6

  Net shorty Fiala Petr, 27.12.2020 21:52, views
  Tento graf se liší od předchozích net short grafů. Ukazuje rozdíl mezi net shorty bank ( market makerů) a spekulantů ( fondy). Je konzistentní v tom, že nikdy nedošlo k velkému poklesu, pokud banky byly LONG. POkud je indikátor vysoko, znamená to, že banky jsou výrazně více v short pozicích, než spekulanti, a tak po zahájení poklesu budou spekulanti muset prodávat a tím podpoří další poklesy. Opak platí pro cenová dna - na dnech jsou banky net long ve srovnání se spekulanty a spekulantům nezbývá nic jiného, než po zahájení růstu cen pokrýt shorty, což živí růst cen. Právě nyní rostou shorty bank proti spekulantům. To znamená, že je stále menší potenciál pro short covering, protože spekulanti jsou LONG. MOžná ještě nejsme na konci růstu, ale jsme nedaleko. Pár týdnů od vršku. Tipuji leden nebo spíše ještě únor - ty by mohly být zlomové.

 • +2

  EEM - emerging markets Fiala Petr, 19.12.2020 11:41, views
  Dokud jsou emerging markets silné, zřejmě k větší korekci nedojde. Až tento ETF dojde na konec svého potenciálu a začne vypadat poklesově, pak se začnu obávat o celý trh. Silný EEM souvisí se slabým dolarem. Jakmile USD začne posilovat, bude to znamenat problém pro EEM po tak dlouhém růstu od jara.

 • +2

  XLV healthcare Fiala Petr, 19.12.2020 11:38, views
  Tady vidím krátkodobou nákupní příležitost pro příští dny. Těch dobrých set upů ubývá a tak si jistě tradeři tento nenechají ujít. Trend je nahoru a XLV by se konečně mohl prolomit nad rezistenci. Existuje třípáková varianta tohoto obchodu - CURE.

 • +3

  Market breadth indikátor Fiala Petr, 16.12.2020 09:58, views
  Podíval jsem se na to, za jakých okolností docházelo k větším poklesům v posledních dvou letech. Indikátor ukazuje rozdíl mezi akciemi - ADVANCING MÍNUS DECLINING, plus do výpočtu jsem zakomponoval i korelaci. Už jsem několikrát publikoval, že většinou na konci růstů jde korelace mezi akciemi a indexem dolů, protože tradeři prostě hledají nové příležitosti, když staří leadeři vrcholí nebo klesají. Takže jaký je výsledek? Současná situace odpovídá předchozím vrcholovým situacím. Již převažují akcie v poklesových situacích. Toto může vydržet i delší dobu, podobně jako v roce 2019. O to větší pak může být pokles. V každém případě - je čas na to být velmi opatrný. Dnes zasedá FED a na to trh čeká. Poté může dojít k větší akci. Vlastně když koukám na SPY, vidím tam možnost alespoň krátkodobého DOUBLE TOP.

 • +2

  NET SHORT pozice commercials Fiala Petr, 14.12.2020 07:56, views
  Do tohoto grafu jsem shrnul vše podstatné. Podsttaní jsou Commercials - jejich NET SHORT pozice u akcií, dluhopisů a ropy. Podle tohoto grafuz bychom ještě neměli být na cenovém vrcholu u akcií. Banky jsou LONG u DJIA kontraktu ( druhý graf odshora) a nejsou zatím LONG u dluhopisů. Takže máme před sebou ještě pár týdnů, kdy ceny akcií mohou spadnout, ale budou pravděpodobně znovu nakoupeny.

 • +2

  Eurodolar Fiala Petr, 14.12.2020 07:11, views
  Graf ukazuje vztah mezi Eurodolarovým futures kontraktem ( net shorty bank) a cenou akcií. Pokud několik měsíců rostou sázky bank na růst úrokových sazeb u ED ( tedy dolarových depozit v zahraničí), existuje riziko velkých výprodejů. Toto je další poměrně významný signál svědčící o tom, že jednoho dne k tomu většímu výplachu na burzách asi dojde. Tento indikátor ale neumožňuje přesné načasování, jen vypovídá o rizicích. A ta nyní rostou.

 • +2

  Rozdíl Net SHORT pozic NQ mínus ES Fiala Petr, 14.12.2020 07:08, views
  Graf vyjadřuje rozdíl mezi Net SHORTY bank a market makerů u kontraktů NQ a ES. Protože NQ je leading sektor celé burzy, je to významné. Jakmile začnou narůstat shorty u NQ relativně k ES, dá se říct, že banky vstupují do RISK-OFF pozic a omezují svoje riziko. Od roku 2015 byly hned tři velké poklesy cen akcií doprovázeny tímto jevem. Nyní to nastává znova. Nemohu říct, jak to dopadne, ale faktem je, že spekulace dnes dosáhla extrémních úrovní a akciové indexy jsou velmi vzdáleny od svých dlouhodobých průměrů. Bude se čekat na nějaký impuls k poklesu. Ale tipoval bych, že nejspíše až v lednu. Současný pokles bude znovu ještě využitý k nákupům.

 • +2

  Market breadth pro technologické akcie Fiala Petr, 6.12.2020 09:49, views
  Po delší době tady mám příspěvek. Týká se technologických large caps, tedy akcií, které udávaly směr vývoje trhů po celý rok 2020. V současné chvíli ale silně zaostávají, což není dobré znamení minimálně pro ETF QQQ. Trh jako celek je v jasně růstovém módu a myslím si, že tento trend hend tak něco nezastaví. Spekulanti budou neustále přelívat peníze od překoupených titulů k těm aktálně vyprodaným. Tedy tak, jak to udělali začátkem listopadu, kdy začali opuštět technologie a přešli k ropným akciím, finančním akciím a small caps. Jaký vidím další trend? Kam se bude upírat pozornost traderů? Zatím vidím pokračování růstu u vyjmenovaných sektorů. Jako jistotu vidím defenzívní consumer staples a healthcare – akcie jako MO, JNJ, DG, MDLZ. Další favorité jsou KNX a KMX, CP, MMM, DLR. Utility nyní silně zaostávají a ještě asi chvíli budou. Od silných podpor už ale nejsou daleko. Síle trhů napomáhá slabý dolar. Ten zatím asi není u dna. Proto taky jsou silné emerging markets a ropné akcie. Co vyjadřuje graf? Je to market breadth indikátor ( rozdíl mezi RSI pro akcie a ETF QQQ). Současná underperformance technologických megaakcií je pozoruhodná a lehce varovná. Takže: Buy dips, defenzívní spotřebitelské akcie jsou jistota. Zatím se vyhněte technologickým megacaps.

 • +5

  spy Fiala Petr, 15.11.2020 11:31, views
  Zdá se, že SPY ještě není na konci růstu. Půjdeme na retest maxim. Jen nevím, jestli předtím trochu nespadneme dolů. Celkově to zatím vypadá růstově, i když s opatrností. Existuje několik příznaků svědčících pro pokročilou růstovou vlnu. Dlouhodobě jsou akcie velmi překoupené. Které sektory nyní favorizuji? Asi small caps a ropné firmy ( XLE). Silné jsou i emerging markets ( EEM). Těm svědčí slabý Dolar.

 • +3

  SPY Fiala Petr, 13.11.2020 07:41, views
  Myslím si, že dnes uvidíme krátkodobé dno a další růstovou vlnu.

 • +1

  Zlato Fiala Petr, 12.11.2020 08:09, views
  U ceny zlata se blížíme 200-dennímu klouzavému průměru. Myslím, že podpora zafunguje. Co se týče zlatých akcií, podpora pro GDX je na 34,80-35 USD.

Aktuální strana: 1/178 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 178