Přihlášení
Obsah stránky

DiskuzeDiskuze jsou další sekcí, kde mohou investoři a tradeři  najít vhodné informace a kde naopak mohou oslovit ostatní uživatele finanční poradci nebo prostě jen autoři, kteří mají potřebu se vyjádřit. Založit diskuzi může úplně kdokoliv.  Není třeba se toho bát. 

Obrázek: Když se dostanete do sekce DISKUZE, objeví se stránka mající stejný design, jako hlavní stránka u ČLÁNKŮ  nebo PUBLIKOVANÝCH ANALÝZ.   Ve druhém řádku lišty se objevují jednotlivé podsekce, do kterých jsou diskuze roztříděny. Podsekce  VEŘEJNÁ TÉMATA  obsahuje všechny veřejné příspěvky uživatelů stránek. Sekce PRIVÁTNÍ TÉMATA  umožňuje , aby se několik uživatelů mezi sebou dohodlo a založilo veřejně nepřístupnou diskuzi. Podsekce  OBLÍBENÁ TÉMATA  Vám umožňuje označit některé diskuze jako Vaše oblíbené a tak si je shromáždit na jednom místě. Diskuze si lze třídit podle autora, vybraného tématu (akcie, měny atd.) a podle počtu hodnocení, počtu shlédnutí, počtu komentářů a posledního komentáře autora.Diskuzní stránka - V levé části jsou umístěny autorem diskuze grafy, které jsou neustále aktualizovány (autor grafy může přiložit z článku, analýzy nebo svého adresáře). Všichni diskutující tak mají k dispozici stejné grafy. V pravé části se nachází příspěvky do diskuze. Každá diskuze má jednoho hlavního moderátora - autora diskuze. Autor diskuze si může vybrat dalšího spolumoderátora, kterému přidělí administrátorská práva. Ta umožňují vkládat hlavní příspěvky, mazat nevhodné příspěvky nebo upravovat vlastnosti diskuze. Každý přispívající do diskuze může vkládat do diskuze nejen grafy vytvořené zde, ale i vlastní obrázky (například statické cenové grafy), které lze následně opatřit anotací.

Seznam reakcí i grafů se automaticky obnovuje v případě, že nějaký uživatel zareagoval na některý z příspěvků nebo v případě, že administrátor provedl úpravu anotace. Diskuze tak poskytují flexibilní platformu pro komunikaci v reálném čase.

Tlačítkem s hvězdičkou v pravém horním rohu lze určitou diskuzi přidat do Vašich oblíbených.
Založení nové diskuze


Každý uživatel může založit novu diskuzi. Uživatelé s některým z placených předplatných mají navíc možnost vkládat do diskuzí dynamické automaticky se aktualizující cenové grafy těch finančních instrumentů, které se nacházejí v naší databázi.


Obrázek: Diskuzi můžeme založit ve kterékoliv z podsekcí DISKUZE. Okno pro založení se nachází pod seznamem existujících diskuzí.Při zakládání diskuze je nutné vyplnit formulář, ve kterém nové diskuzi dáme název, zvolíme tematický okruh (akcie, měny, komodity atd), uvedeme související symboly nebo připojíma adresář s grafy, který se stane součástí této diskuze. Obsah tohoto adresáře uvidí všichni čtenáři nového diskuzního fóra. Vyplnění tematického okruhu a souvisejících symbolů slouží k tomu, aby jiní čtenáři mohli prohledávat stránky a vyhledávat témata a informace k akciím (měnám, komoditám, podílovým fondům), které je zajímají.

Obrázek: Formulář pro založení diskuze
V dolní části předcházejícího obrázku vidíme řádek pro vepsání těch uživatelků, kteří mohou tuto diskuzi navštívit a shlédnout. Tato volba se ovšem týká pouze uzavřených diskuzí, kdy autor diskuze nemá zájem o veřejnou diskuzi, ale chce diskutovat jen s některými svými známými nebo kamarády.

Druhé okno odspodu umožňuje určit dalšího administrátora diskuze. Pokud například autor chce udržovat diskuzní příspěvky neustále aktualizované na nejvyšší uživatelské úrovni (administrátora) a sám nemá tolik času na neustálé pravidlené psaní příspěvků, může se domluvit s jedním nebo více dalšími administrátory.

Obrázek: Výsledek založení diskuze - Diskuzní příspěvky může každý čtenář ocenit hlasováním - přidělením kladného nebo záporného hlasu. To má dvojí význam

  1. Ocenění může motivovat diskutující k hodnotným příspěvkům
  2. Poslouží nám k mapování notoricky špatných přispěvatelů. Nemáme na mysli chybné příspěvky z hlediska porozumnění kapitálovým trhům, spíše příspěvky vulgární, hrubé a ponižující autory ostatních příspěvků. Pokud se takové případy vyskytnou, znemožníme autorovi těchto příspěvků další přístup do diskuzí.Autory nejsledovanějších a nejoceňovanějších diskuzí bude server www.finecharts.com pravidelně odměňovat, ve formě bezplatného přístupu na naše stránky nebo umožněním využití některých nadstandardních doplňkových funkcí.  Podobně  odměníme i  nejúspěšnější autory článků a publikovaných analýz.


Poslední aktualizace: 20.6.2011