Nápověda


Nápověda pro jednotlivé sekce

V této sekci naleznete popis jednotlivých částí stránek rozdělený dle jednotlivých sekcí.
 • Příspěvky uživatelů
  V této sekci lze nalézt články, analýzy, diskuze a události, které spravují uživatelé. Zde máte možnost nejen čerpat informace, ale také prezentovat své názory a analýzy či si vyměňovat své názory v pokročilém diskuzním fóru.

  Související texty:  Tvorba článkůPublikované analýzyDiskuze,   Kalendář událostí
 • Grafy
  Sekce grafy Vám poslouží nejen jako možnost tvorby podkladů pro vlastní analýzu, ale také jako prostředek pro přístup k datům, které nabízíme na našem serveru.  Grafický editor nabízí řadu pokročilých a komplexních funkcí, které najdete pouze na našich stránkách.

  Související texty:  Grafy a jejich tvorba, Komparativní grafy, Anotace grafu
 • Přehledy
  V sekci přehledy naleznete několik typů informace: informace o podílových fondech umožňující snadno a rychle porovnat výkonnost fondů formou tabulky či graficky, informace o COT reportech a indikátorech nálady trhu (Market Breadth, Smart-Dumb Money).

  Související texty: PřehledyPodílové fondy
 • Moje Finecharts
  Sekce moje Finecharts obsahuje veškeré informace, které souvisí s vaším účtem. Zde si můžete nastavit Váš osobní účet, informace o Vás, ovlivnit, co se o Vás mohou dovědět ostatní uživatelé stránek, nastavit fakturační údaje atd. Dále zde naleznete seznam všech příspěvků, které jste vytvořili. Pokud někdo reagoval na Váš příspěvek formou komentáře, dozvíte se to právě na této stránce.

  Související texty: Moje adresářeMůj účet

Nápověda dle typu uživatele

Připravili jsme pro Vás také návod k použití stránek podle toho, co od stránek očekáváte. Vyberte si některou z možností a my Vám nabídneme vhodný výběr funkcí pro Vás.

 1. Jsem dlouhodobý investor do podílových fondů, nezajímají mě moc akciové trhy, chci investovat bezpečně do fondů, chci návody, kdy a do čeho nejlépe investovat.
 2. Jsem investor investující do akcií, o akciových trzích toho moc nevím, ale přesto chci investovat na akciových trzích a mám zájem o různé investiční tipy a návody, jak na to
 3. Jsem aktivní trader, mám dobré znalosti týkající se fungování trhů, potřebuji vhodné nástroje na analýzu trhů. Zajímají mě i krátkodobější obchody a mám zájem o výměnu názorů s podobně zaměřenými lidmi
 4. Zabývám se analýzou kapitálových trhů a chci prezentovat veřejně svoje názory na jejich vývoj. Mám také zájem získat novou klientelu a vydělávat si poradenstvím.
 5. Jsem finanční poradce

Typy potenciálních uživatelů jsme seřadili od uživatelsky nejméně náročného po nejnáročnějšího. Pro všechny skupiny platí možnost základního využití sekce PŘÍSPĚVKY UŽIVATELŮ,  sekce DISKUZE a PŘEHLEDŮ.  Toto využití bude popsáno následně, text je tedy určen VŠEM uživatelům. Stejným způsobem postupujeme i dále, pro aktivního tradera, který je zhruba uprostřed požadavků na funkčnost stránek, máme nabídnuty doplňující funkce k těm základním. Nejnáročnější uživatel, což bude zřejmě analytik nebo poradce publikující vlastní příspěvky, by si měl přečíst všechny předchozí texty určené jednotlivým skupinám uživatelů.

Poslední aktualizace: 10.4.2011